Piątek, 14.08.2020, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Milion zł kary za stosowanie przypraw w barze mlecznym

27.03.2015, 10:45:38 Rozmiar tekstu: A A A
Milion zł kary za stosowanie przypraw w barze mlecznym
Fot. arch. redakcji

Ministerstwo finansów zakazało barom mlecznym stosowania przypraw takich jak sól i pieprz. Teraz fiskus sprawdza takie miejsca i nakłada na firmy milionowe kary, choć wcześniejsze kontrole nie wykazały nieprawidłowości.

Milion sto tysięcy złotych kary dla baru mlecznego w Słupsku. Jadłodajnia została ukarana za dodawanie przypraw do posiłków dotowanych przez Ministerstwo Finansów. Karę nałożono od roku 2008 mimo, że wcześniejsze kontrole Izby Skarbowej nie wykazały nieprawidłowości.

- Dostaliśmy dwie decyzje nakazujące zapłacenie 486 tys. zł oraz prawie 600 tys. złotych. Już zapłaciliśmy prawie 40 tysięcy złotych kar. Sprawa miliona stu tysięcy złotych już trafiła do windykacji, ale udało nam się na razie wstrzymać płatność na poziomie Ministerstwa Finansów. To kuriozalna sytuacja, bo byliśmy kontrolowani kilka razy w roku i wszystko było w porządku. Potem te same urzędniczki z Izby Skarbowej przyszły na powtórne kontrole i naliczyły kary. To ogromna kwota, przecież do tego wszystkiego musimy też naliczyć odsetki za kilka lat. Działamy siedemdziesiąt lat, mamy 130 pracowników i jeśli kara nie zostaną cofnięte, to grozi nam upadłość - powiedziała dla Radia Gdańsk prezes Eugenia Rębacz.

W efekcie takich działań ludzie stracą pracę, fiskus nie otrzyma pieniędzy, a firma będzie musiała się zamknąć. Właściciele być może za 10 lat doczekają się sprawiedliwości w Strasburgu.
 

Źródło : radiogdansk.pl

 

MM

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ NOVAK
  Piątek, 27.03

  co to za kraj ta POLSKA ????

 2. 2
  +3
  ~ cieciorka
  Piątek, 27.03

  Zlitujcie się myślcie zanim coś opublikujecie ta "afera" jest już nieaktualna poniważ wniesiono poprawki !!! Można już solić i pieprzyć również zupę mleczną!

 3. 3
  +1
  ~ kat na idiotów
  Piątek, 27.03

  Autorowi przedruku polecam http://pl.blastingnews.com/styl-zycia/2015/03/bary-mleczne-nowy-wykaz-surowcow-do-przygotowania-potraw-mozna-i-pieprzyc-i-solic-00321699.html

 4. 4
  +2
  ~ ja
  Piątek, 27.03

  Po co narzekac, lepiej wyjechac do innego kraju. Swiat jest piekny i ciekawy, zycie krotkie niestety.

 5. 5
  +6
  ~ hania
  Piątek, 27.03

  To chyba jakis MATRIX ten kraj ,ludzie ,urzędnicy a moze to wielki DOM WARIATÓW zwany Polską !!!!!!!!!!!!!!!!

 6. 6
  +3
  ~ Precz z PO PiS SLD
  Piątek, 27.03

  Cóż moge powiedzieć DEBILE?

 7. 7
  +1
  ~ łatanie-dziury-budżetowej
  Sobota, 28.03

  Kończy sie kasa dla naszych tych z cyrku na jednej z ulic warszawy :) to wymyślają .

 8. 8
  0
  ~ gość
  Piątek, 03.04

  problem nagłośniony przez bary słupskie dotyczy wielu firm w całej Polsce . Ten kto mówi że problemu już nie ma nie wie o co toczy się spór, bo na pewno nie o nowe rozporządzenie. Min.Fin. zmieniając nagle interpretację przepisów obowiązującą od wielu lat postawił firmy pod ścianą i nakazał zwracać pobrane dotacje. Nowe rozporządzenie nie cofa nałożonych na bary mleczne decyzji o zwrocie dotacji . Nowe rozporządzenie niczego nie zmienia, a tylko mydli opinii oczy że to niby wszystko jest już ok. To co spotkało właścicieli barów mlecznych może za chwilę spotkać każdą firmę i tu jest problem. Min.Fin. słusznie czy nie wyciągnie ostatni grosz z kieszeni podatnika. Oczywiście najłatwiej pójść do tych najsłabszych którzy z założenia się nie wybronią

 9. 9
  0
  ~ bary
  Piątek, 03.04

  Szkoda że Szczurek nie powiedział ile barów w Polsce zrezygnowało z dotacji po tym jak Min.Fin. nałożył na nie decyzje o zwrocie pobranych w latach poprzednich dotacji. Przeprowadzone kontrole postawiły wiele firm w takiej sytuacji jak bary w Słupsku. Przez 20 lat comiesięcznych kontroli nikt niczego nie zauważył aż nagle decyzje że dotacje trzeba zwracać i nie ma winnych tylko przedsiębiorca. Bary które czeka widmo zwrotu dotacji nie interesuje nowe rozporządzenie bo tych firm już na rynku nie będzie, a może właśnie o to chodziło?

 10. 10
  0
  ~ kucharka
  Czwartek, 28.05

  Nowe rozporządzenie jest tak skonstruowane że chyba już żaden bar w Polsce nie korzysta z dotacji a jeśli tak to są to psie pieniądze nie warte tych skrupulatnych rozliczeń. W taki oto sposób PO dobiło bary mleczne. Nie udało się Millerowi to udało się Szczurkowi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.