Piątek, 14.08.2020, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Komisja Europejska będzie opiniować projekt przekopu Mierzei Wiślanej

20.03.2015, 08:51:37 Rozmiar tekstu: A A A
Komisja Europejska będzie opiniować projekt przekopu Mierzei Wiślanej
Fot. arch. redakcji

Komisja Europejska będzie oceniać projekt przekopu Mierzei Wiślanej, ponieważ ma on się odbyć na obszarze chronionym programem unijnym Natura 2000. Urząd Morski w Gdyni cały czas pracuje nad projektem, więc nim trafi do Brukseli minie jeszcze trochę czasu.

- Mamy gotową prognozę wpływu tej inwestycji na środowisko, ale musimy ją jeszcze uzupełnić o dodatkowe informacje, które uzyskaliśmy podczas zakończonych niedawno konsultacji społecznych. Potem przekażemy prognozę do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która również musi zaopiniować projekt, jednak nie może tego zrobić zanim nie pozna zdania KE - tłumaczy w serwisie tvn24.pl Anna Stelmaszyk-Świerczyńska z Urzędu Morskiego w Gdyni.

Przypomnijmy, że na konsultacjach społecznych dr inż. Zbigniew Pawelec przedstawił skutki środowiskowe różnych wariantów lokalizacji drogi wodnej. W etapie budowy oraz eksploatacji najlepiej wypadł Nowy Świat. Właśnie w tym wyborze byłaby możliwa kompensacja przyrodnicza, czyli działania prowadzące do zrównoważenia działań za pomocą wyrównania szkód.

Kiedy KE oceni projekt, odeśle go do GDOŚ, która też sprawdzi inwestycję. Dopiero potem sprawą będzie mógł się zająć rząd lub Sejm. Urząd Morski odeśle projekt za ok. 2-3 miesiące.

 

Źródło : tvn24.pl

MM

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ AM ale już nie koniecznie
  Piątek, 20.03

  mimo wszystko powinni jeszcze zbadać wpływ poziomu lustra wody Zalewu Wislanego na prawidłowość przebiegu porodów u gejów po stronie Razputina i Komorowskiego

 2. 2
  +5
  ~ elblązanin
  Piątek, 20.03

  i co Platforma jak zawsze będzie przeciw????????????????bo to nie ich pomysł

 3. 3
  +4
  ~ taczka
  Piątek, 20.03

  Teraz widzimy jak kpi sobie z nas PO i PSL.Dokładnie Elblążan ma w d***e.

 4. 4
  0
  ~ kk
  Sobota, 21.03

  Podobno jesteśmy niepodległym państwem.

 5. 5
  +1
  ~ leon
  Sobota, 21.03

  Po kiego starego toruńskiego grzyba ten przekop? Porty w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie pracują na 50% swoich możliwości a tu jeszcze port w Elblągu który aktualnie gdy od ruskiego nie bierzemy węgla będzie miął przeładunek na poziomie 0%. Inwestycja jest ze wszech miar nieopłacalna a generuje olbrzymie koszty które zostaną wrzucone w błoto. Pisowskie opowieści o rozwoju Elbląga , o zmniejszeniu bezrobocia i atrakcji turystycznej tegoż można sobie między bajki włożyć.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.