Piątek, 27.11.2020, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Czy rodacy walczyliby za Polskę w przypadku wojny?

18.03.2015, 08:27:11 Rozmiar tekstu: A A A
Czy rodacy walczyliby za Polskę w przypadku wojny?
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. arch. red.)

Obserwując sytuacje, które mają miejsce na Ukrainie, polskie społeczeństwo coraz bardziej obawia się kolejnych działań ze strony Rosji. MillwardBrown SA przeprowadził badania, z których wynika, że niewielu obywateli zdecydowałoby się na walkę, gdy Polska zostałaby zaatakowana przez  wroga.

Badania przeprowadzone przez MillwardBrown SA dla TVN24 mówią jasno : 49 proc. badanych nie zdecydowałoby się na oddanie życia dla naszej Ojczyzny. Tylko 27 proc. ankietowanych Polaków zadeklarowało gotowość do walki z bronią w ręku w sytuacji, gdy zostalibyśmy zaatakowani. Więcej, bo aż 37 proc. stawiałoby opór angażując się w niemilitarne działania. 19 proc. rodaków zadeklarowało, że w razie takiej sytuacji wyjechaliby z kraju, 5 proc. poddałoby się , a 11 proc. nie wie, jak by się zachowało.

- Zaskakujące, że w ciągu tych kilku lat tak zmniejszył się odsetek odpowiedzi na "tak". Wynika to pewnie ze zmęczenia polityką w Polsce – kolejne afery i aferki, przeszkody dla przedsiębiorców i zwykły strach młodych przed przyszłością sprawiają, że państwo przestaje być dla ludzi wartością - powiedział w rozmowie z Onetem europoseł Paweł Kowal.

Jednak mówienie przez obywateli, że nie będą walczyć, nie zwalnia ich z tego obowiązku. Zgodnie z art. 55 ust. 2 i 3 tej ustawy w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa państwa prezydent RP, na wniosek Rady Ministrów, określa w drodze rozporządzenia odwieszenie poboru. Powszechnemu obowiązkowi obrony podlegają wtedy wszyscy rodacy zdolni ze względu na wiek i stan zdrowia do wykonywania tego obowiązku.
 

Źródło : onet.pl


 

MM

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +26
  ~ Orzołek
  Środa, 18.03

  Waczyć za Polskę,NIGDY w życiu! Tak jak państwo troszczy sie o Mnie ,tak ja zatroszcze sie o nie!!!!! Tu nie ma o co walczyć!!!

 2. 2
  +32
  ~ To nie nasza wojna!
  Środa, 18.03

  Politycy wywołali temat, oni prowokują do wojny, niech więc ci z Wiejskiej idą wojować .

 3. 3
  +23
  ~ jan-49
  Środa, 18.03

  w razie wojny mlodzi ludzie beda ginac za co?zeby tym z wiejskiej zylo sie lepiej? oni pierwszi zwieja za granice i tam sie beda madrzyc i tworzyc rzady na uchodzctwie a po wojnie madale i zaszczyty bo im sie bedzie nalezalo a ci co naprawde by walczyli dostana kopa

 4. 4
  +6
  ~ jawor
  Środa, 18.03

  w życiu za polskę co ona mi dała za chlebem trzeba było wyjechać i nigdy nie wrócę niech sobie te cwaniaczki z wiejskiej bronią kraju wywalone mam na nich

 5. 5
  +8
  ~ emeryt wp
  Środa, 18.03

  Przeczytałem poniżej wszystkie komentarze i powiem ,że większośc ludzi ma rację o co można walczyć, o ten bajzel jaki jest w tym kraju . Przeżyłem drugą wojnę światową i jako młody chłopak byłem partyzantem myślałem ,że po wojnie będzie lepiej , a jest tak jak było przedwojną , bieda , bezrobocie . Władza przedwojenna też mówila że guzika nie oddamy , a oddalismy cała Polskę . Dziś moze być to samo dużo mówimy rzeczy niepotrzebnych , a mówią to politycy , którzy pojęcia nie mają, co to jest wojna ,A nasz przyjaciel z rosji jest uzbrojony po zęby 20 milionów ma rezerwistów i ponad milion żołnierzy czynnych w koszrach , którzy są przeszkoleni , my mamy bogatą propagandę generałow i tych z rządu cwaniaków. Dodam w tym niepewnym czasie kobiety startują na urząd prezydenta to jest śmiech

 6. 6
  +10
  ~ Polak
  Środa, 18.03

  jan-49 - czyż byś w końcu przejrzał na oczy kogo POpierałeś tyle lat? Przecież ci z wiejskiej, o których piszesz, to ci sami, których tu wielokrotnie POpierałeś. Wielu tu nie ma pojęcia o co byłaby walka, bo nie o państwo ale o Ojczyznę - niestety wielu nie widzi różnicy, powinni do szkoły wrócić. Wg mnie obecnie za Polskę powinni walczyć lemingi, które nas wpakowały w te szambo, w jakim jesteśmy. To, że mamy obecnie więcej oficerów niż szeregowych, że jest więcej generałów (i to po 10 kwietnia tych po szkoleniach w Moskwie) niż w 1939roku, że nie mamy sprzętu (bo ciągle obcinali wydatki na wojsko), że w wojsku mamy w dużej mierze najemników a nie żołnierzy, że mamiono nas przyjaźnią z putinem (szczególnie przed i po 10 kwietnia), a każdy rozumny wiedział czym to się kończy -wina lemingów

 7. 7
  +16
  ~ jjj
  Środa, 18.03

  niech swiete krowy z wiejskiej bronia tego kraju ktory doprowadzaja do upadku!!! zlodzieje i oszusci

 8. 8
  +3
  ~ pampi - ZAWADA
  Środa, 18.03

  http://www.tvn24.pl/sondaz-dla-faktow-tvn-tylko-27-proc-polakow-walczyloby-za-kraj,525137,s.html - Hmmmm ?? POwielamy temat ? POd innym tytułem ?? Czy to przypadek ??

 9. 9
  +11
  ~ rabarbar
  Środa, 18.03

  Kto ma czego bronić ten niech broni. Ja nic nie mam.

 10. 10
  +13
  ~ Adolfinka
  Środa, 18.03

  Adolf Malarz nie potrzebnie wojował podczas 2 Wojny Światowej. Mógł spokojnie doczekać niemieckiej emerytury. polacy sami 70 puzniej oddali Polskę Niemcom za garść eurosrebrników.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3325569629669