Środa, 15.07.2020, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

"Musiała wiedzieć, co się dzieje". Areszt dla ciotki molestowanej dziewczynki

18.09.2014, 11:00:22 Rozmiar tekstu: A A A
"Musiała wiedzieć, co się dzieje". Areszt dla ciotki molestowanej dziewczynki
fot. TVN 24 Pomorze

Sąd w Elblągu aresztował na trzy miesiące Teresę S. - żonę mężczyzny, który został oskarżony o gwałt na swojej 8-miesięcznej siostrzenicy. Według śledczych kobieta była odpowiedzialna za opiekę nad dziewczynką, tymczasem nie udzieliła jej pomocy.

Prokuratura zarzuciła Teresie S. "narażenie 8-miesięcznej dziewczynki na utratę życia lub zdrowia".

- Decyzją sądu kobieta Teresa S. trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Według sądu wszystkie zebrane dowody w sprawie wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanego czynu. Istnieje też obawa matactwa ze strony podejrzanej - poinformowała sędzia Dorota Zientara, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Elblągu.

Jak dodała "do przestępstwa miało dojść w domu podejrzanych, a świadkami będą członkowie ich rodziny, więc sąd miał podstawy przypuszczać, że zachodzi obawa matactwa".

"Musiała zauważyć obrażenia, mimo to nie zareagowała odpowiednio"

Śledczy oceniają, że Teresa S. musiała widzieć, co się dzieje z dzieckiem: - Musiała zauważyć obrażenia u dziewczynki, mimo to nie zareagowała odpowiednio. Głównie chodzi o nieudzielenie pomocy - tłumaczyła Jolanta Rudzińska z Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

Kobiecie grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Wujek w areszcie

Męża Teresy, Jacka S., aresztowano już w środę. Przedstawiono mu zarzut gwałtu i tzw. innej czynności seksualnej (czyli kontaktu cielesnego o charakterze seksualnym, który nie jest obcowaniem płciowym) wobec 8-miesięcznego niemowlęcia.

Według śledczych Jacek S. spowodował u pokrzywdzonego dziecka poważne obrażenia ciała.

Molestowana dziewczynka od około miesiąca była pod opieką cioci i wujka, których o pomoc poprosiła matka dziecka. Kobieta miała stwierdzić, że jest niewydolna finansowo i nie jest w stanie zaopiekować się córką.

Poranione niemowlę trafiło do szpitala

Dwa dni temu niemowlę zachorowało i małżeństwo S. wezwało do domu pogotowie. Dziecko miało "źle się poczuć" i krwawić.

Jak powiedział dyr. ds. medycznych szpitala miejskiego w Elblągu Dariusz Paulo, po przeprowadzeniu badań lekarz dyżurny zawiadomił policję, bo dziewczynka miała obrażenia świadczące, że mogła być ofiarą gwałtu. Niemowlę przewieziono na oddział chirurgii specjalistycznego szpitala dziecięcego w Olsztynie. Lekarze rozpoznali u niego zespół dziecka maltretowanego - miało liczne potłuczenia, siniaki i rany.

- Dziecko wymagało operacji chirurgicznej, obecnie jego stan jest stabilny i nie zagraża życiu. Trudno powiedzieć, jak długo będzie przebywało w szpitalu - powiedziała zastępczyni dyr. ds. medycznych olsztyńskiego szpitala Barbara Chwała.

Przyznał się do winy

Według rzecznika elbląskiej policji Jakuba Sawickiego Jacek S. przyznał się do winy już podczas pierwszego przesłuchania na komendzie, wkrótce po zatrzymaniu. Nie był wcześniej karany, a w jego domu nie było interwencji związanych z przemocą w rodzinie.

- Ci ludzie mają dwójkę własnych, kilkuletnich dzieci. Będziemy sprawdzali, czy również one nie były ofiarami czynów o charakterze seksualnym. Dlatego chcemy je przesłuchać w obecności psychologa - powiedział Sawicki.

Gdyby oboje rodzice zostali aresztowani, to o losie dzieci zdecyduje sąd rodzinny. Obecnie - według prokuratury - przebywają pod opieką babci.

Za przestępstwo seksualne wobec dziecka poniżej 15. roku życia grozi kara od dwóch do 12 lat więzienia.


fot. KMP w Elblągu
 

źródło: tvn24.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ czytelnik
  Czwartek, 18.09

  Dziada tylko złapać obciąć k.......a solić polewać kwasem,niech cierpi tak jak to małe dzieciątko.Znam ich wszystkich.Zboczeniec to mało powiedziane bo zwierze własnemu dziecku krzywdy nie zrobi .

 2. 2
  +5
  ~ iza
  Czwartek, 18.09

  biedne dziecko a ten koleś niech w ***lu gnije - ja bym mu dożywocie dała za tekie coś !!! czemu on to zrobił ??? po ***olony jakiś !!!! co podniecała go 8 miesieczna dziewczynka ??? nie wierze przeciez to niemowlak !!! czub i po ***niec - niech mu pedały dupe w kiciu rozwalą !!!!

 3. 3
  +7
  ~ iza
  Czwartek, 18.09

  biedne dziecko a ten koleś niech w ***lu gnije - ja bym mu dożywocie dała za tekie coś !!! czemu on to zrobił ??? po ***olony jakiś !!!! co podniecała go 8 miesieczna dziewczynka ??? nie wierze przeciez to niemowlak !!! czub i po ***niec - niech mu pedały dupe w kiciu rozwalą !!!!

 4. 4
  +3
  ~ tytus
  Czwartek, 18.09

  Kto zna nazwisko i adres tych bydlaków ?

 5. 5
  +3
  ~ niez
  Czwartek, 18.09

  Batorowo Teresa i Jacek Sz..........k

 6. 6
  +5
  ~ berekkkk
  Czwartek, 18.09

  Sz.................czuk

 7. 7
  +6
  ~ kastrowac patologie
  Czwartek, 18.09

  cala ta "rodzinka" to jedna wielka patola- wystarczy na ich zdjęcia popatrzeć na NK. Ten zwyrol miał dwoje własnych dzieci- ciekawe czy im nic nie zrobił. A baba paszczur z radości że ktoś na nią spojrzał i jeszcze chciał sie hajtnąć pozwalała bydlakowi na wszystko!!!

 8. 8
  +5
  ~ dosyć
  Czwartek, 18.09

  Wprowadzić kare śmierci i bractwo sie uspokoi.A nie to kastracja przymusowa : pieniek i j***a z reszta obcinac.

 9. 9
  +3
  ~ almi
  Czwartek, 18.09

  Spłoną w piekle.

 10. 10
  +5
  ~ zagadka
  Czwartek, 18.09

  ....ymań......Dla takich nie ma ochrony danych

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.