Środa, 7.12.2022, Imieniny: Agata, Ambrozy, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STUDNIÓWKI 2017

"Ten bal zapamiętamy na lata". Studniówka I Liceum Ogólnokształcącego

21.01.2017, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Ten bal zapamiętamy na lata". Studniówka I Liceum Ogólnokształcącego
Fot. Ryszard Biel

Dzisiaj się bawimy, to jedna z ostatnich chwil, kiedy nie musimy myśleć o zbliżającej się maturze - przekonywali tegoroczni trzecioklasiści z I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Swoją studniówkę świętowali wczoraj (20 stycznia) w elbląskim Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym.

Takich okazji tegoroczni maturzyści, w trakcie nauki w I LO, nie mieli wiele. Podczas balu maturalnego bawili się wspólnie z nauczycielami, wspominali minione lata, swoje wpadki i sukcesy.

Studniówka jest dla nas bardzo ważna, myślę, że zawsze była ważna dla młodych ludzi. Obecność nauczycieli zupełnie nas nie krępuje. Właśnie fajnie, że są tu z nami, że możemy się z nimi pobawić, porozmawiać w innych okolicznościach niż do tej pory, nie podczas lekcji

- mówi Julia Sobasz z I LO, tegoroczna maturzystka.

Dzisiaj świętuję z uczniami. Jestem z nimi od trzech lat, tym bardziej w takim momencie, bardzo miłym chciałem być z nimi. To wzruszające wydarzenie. Miło jest popatrzeć na nich. To już nie są dzieci, które przyszły do naszej szkoły trzy lata temu, ale dorosłe osoby. Każda studniówka to dla nauczyciela wzruszenie, ale wtedy kiedy jest się wychowawcą to wzruszenie jest podwójne. Ja to dzisiaj czuję. Dzisiaj mamy kontakt inny niż w szkole. Nietypowy, ale bardzo sympatyczny i miły

- dodaje Piotr Ciach, nauczyciel historii, wychowawca klasy IIIb.

Studniówkę tradycyjnie, rozpoczęli uczniowie polonezem. Rozpoczęcie balu było również okazją do wielu miłych słów i podziękowań pod adresem zarówno nauczycieli, którzy kształcili młodzież przez ostatnie trzy lata oraz rodzicom, którzy w tym czasie wspierali i swoje dzieci i grono nauczycielskie. Obie strony nie ukrywały, że to bardzo wzruszająca chwila. Później już młodzież i pedagodzy zawładnęli parkietem. Zabawa trwała do późnej nocy.

Bal studniówkowy to jedna z ostatnich tak beztroskich chwil przed maturą. Podczas wczorajszej zabawy młodzież starała się o zbliżającym się egzaminie nie myśleć, ich belfrowie podkreślali natomiast, że nie mają wątpliwości iż uczniowie poradzą sobie z tym zadaniem.

Będę za nich trzymał kciuki na maturze. Moja klasa jest jedną z najlepszych w szkole, z czego jestem bardzo dumny. Myślę, że matura wypadnie im bardzo dobrze, że później będą mogli spełniać swoje marzenia na studiach. Myślami będę z nimi. To świetna klasa. Jestem z nich dumny i zadowolony

- podkreśla pan Piotr.

Przez ostatnie dni zastanawiałam się nad kreacją studniówkową, dzisiaj zamierzam się dobrze bawić. Wiem, że już niedługo czeka mnie sporo nauki i matura, ale w tej chwili nie chcę o tym myśleć. Przecież ten bal mam zapamiętać na długie lata

- przekonuje Karolina, tegoroczna maturzystka z I LO.

Podczas studniówki wyłoniliśmy 10 par, które naszym zdaniem zasługują na miano Najpiękniejszej Pary Studniówki I LO! O tym jednak, kto zdobędzie ten tytuł wraz z atrakcyjnymi nagrodami zadecydują internauci. Plebiscyt rozpocznie się w poniedziałek, 23 stycznia. Wtedy też poinformujemy o szczegółach konkursu i podamy nazwiska wytypowanych par.Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Studniówka I LO ( zdjęć 212 )
Dodano: 2017-01-21 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ joł
  Sobota, 21.01

  Włodku jakiś ty elegancki no bo ten "kucak" z brodą jakiś taki no ujdzie w tłoku ale co dystynkcja to dystynkcja stara gwardia się trzyma

 2. 2
  --1
  ~ Zgred
  Sobota, 21.01

  Grzeczna ta nasza młodzież dzisiejsza. W 1998 r. ostro się naoliwiłem z kamratami. Nie pamiętam za wiele, ale niektórzy chyba rzucali stołami ;) Zdołałem odwieźć do domu taksówką dziunię, jak się później okazało nie swoją, tylko kolegi.Wesołe to były czasy. A tak w ogóle uważam, że te studniówki to przereklamowana sprawa.

 3. 3
  +2
  ~ absolwentka
  Niedziela, 22.01

  Fajnie jest powspominać dawne czasy i swoją studniówkę w I LO, kiedyś odbywały się takie imprezy w szkole, powodzenia na maturze i studiach!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99039912223816