Niedziela, 20.06.2021, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STUDNIÓWKI 2017

Studniówka w stylu francuskim. Zobacz, jak bawiono się na balu II LO

15.01.2017, 07:00:19 Rozmiar tekstu: A A A
Studniówka w stylu francuskim. Zobacz, jak bawiono się na balu II LO
Fot. Ryszard Biel

Blisko 200 osób bawiło się na studniówce II Liceum Ogólnokształcącego, która w sobotę (14 stycznia) odbyła się w hali MOS przy ul. Kościuszki. W zabawie, która tematycznie związana była z Paryżem i Francją, udział wzięło około 140 uczniów z 5 klas maturalnych oraz osoby im towarzyszące.

Halę Międzyszkolnego Ośrodka Szkolnego przyozdobiły m.in. sporej wielkości zdjęcia stolicy Francji Paryża, w tym m.in. wieża Eiffla. Z chwilą rozpoczęcia studniówki, krokiem poloneza, na salę weszły wszystkie klasy maturalne II LO. Następnie kilka par zatańczyło tradycyjnego poloneza, który co roku w drugim ogólniaku przybiera inną choreografię. - Maturzyści ćwiczyli go już od września na lekcjach wychowania fizycznego – podkreśla Agnieszka Jurewicz, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.

Ten rocznik klas maturalnych będę wspominać bardzo ciepło. Mam to szczęście, że w pierwszej klasie mogłam ich poznać bliżej, ponieważ uczyłam ich wtedy Wiedzy o Kulturze. Później widziałam już tylko ich rozwój, a teraz podziwiam, jak wspaniałymi i mądrymi są osobami. Jutro jeden z naszych maturzystów pojedzie na olimpiadę fizyczną, a teraz dostałam wiadomość, że mamy pierwsze miejsce i piąte w województwie w olimpiadzie w wiedzy o żywieniu. Cały czas nasi uczniowie odnoszą sukcesy i rozwijają swoje zainteresowania

– chwali swoich uczniów dyrektor Agnieszka Jurewicz.

Po części oficjalnej i wykonaniu pamiątkowych fotografii, zabawa rozpoczęła się na dobre. Parkiet szczelnie wypełniły dziesiątki par, które świetnie się bawiły w rytm nowszych i starszych hitów muzycznych. Impreza nie mogła się obyć bez stałych punktów programu. W czasie balu młodzież zaprezentowała m.in. kabaret studniówkowy. Był też okazały studniówkowy tort.

Dziś mało kto myślał o maturze, którą uczniowie II LO pisać będą za około 100 dni. Gdy jednak przyjdzie już ten dzień, dyrektor Agnieszka Jurewicz jest przekonana, że jej maturzyści spokojnie sobie z nią poradzą.

Trzymam za nich kciuki, by ta matura była zdana tak jak do tej pory w naszej szkole, na stale wysokim poziomie. Od wielu lat jesteśmy notowani w pierwszej dwusetce liceów ogólnokształcących jeśli chodzi o poziom zdanych matur

– zaznacza dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.

Podczas Studniówki wyłoniliśmy 10 par, które naszym zdaniem zasługują na miano Najpiękniejszej Pary Studniówki II LO! O tym jednak, kto zdobędzie ten tytuł wraz z atrakcyjnymi nagrodami zadecydują internauci. Plebiscyt rozpocznie się we wtorek, 17 stycznia. Wtedy też poinformujemy o szczegółach konkursu i podamy nazwiska wytypowanych par.Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Studniówka II LO ( zdjęć 134 )
Dodano: 2017-01-15 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ szef
  Niedziela, 15.01

  Jak tematyka związana z Paryżem i Francją to dobrze, że nie było żadnych uchodźców i zamachów... ;)

 2. 2
  --1
  ~ robal
  Niedziela, 15.01

  A na "Francuza" pod stołem ktoś się załapał ?

 3. 3
  0
  ~ uha
  Niedziela, 15.01

  nowa moda taneczna, damy z torebkami tancujut, ....no bo ktoś mógłby podp.... torobkę, trza pilnować

 4. 4
  +2
  ~ lo
  Niedziela, 15.01

  Najważniejsze to umiejętność zachowania się w każdej sytuacji, ta młodzież to potrafi i dobrze się bawi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.