Poniedziałek, 28.11.2022, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

Borneo - leciwy pies w typie owczarka niemieckiego

25.04.2022, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Borneo - leciwy pies w typie owczarka niemieckiego
Fot. OTOZ Animals Schronisko w Elblągu

Zazwyczaj gdy widzimy dużego psa o przenikliwym spojrzeniu wyciągamy wniosek i zastanawiamy się,,co tak naprawdę siedzi w jego głowie”. Takie psy często dostają łatkę - trudnych albo nieprzewidywalnych. Ludzie często czują do nich respekt, a w gruncie rzeczy to najcudowniejsze psiaki. One nie chcą odstraszyć, one są po prostu zagubione... 

 

Idealnym przykładem tej teorii jest Borneo. Leciwy pies w typie owczarka niemieckiego. Gdy znalazł się w schronisku był w kiepskim stanie. Poprzerastane pazury, rany na ciele, choroba skóry. Z marszu wdrożyliśmy leczenie, podaliśmy kroplówkę oraz karmę lepszej jakości. Po kilku dniach zgłosili się opiekunowie Borneo, którzy podjęli się opieki nad psem pół roku temu, kiedy jego prawowita właścicielka zmarła. Nie byli przejęci stanem psa i zrzekli się praw do opieki nad nim, gdy oszacowaliśmy koszty jego leczenia. I tak Borneo stał się naszym podopiecznym. Łagodny, przyjaźnie nastawiony do otoczenia 13-14 letni przyjaciel, który tylko czeka na nowy dom.

 

Borneo jest psem wzorowym. Spuszczony ze smyczy trzyma się opiekuna i reaguje na zawołanie. Uwielbia bawić się zabawkami i kijami. W stosunku do innych psów nie wykazuje agresji.

 

Borneo to pies, który najbardziej na świecie łaknie kontaktu z człowiekiem. Idealnie przedstawia to więź jaką stworzył z naszą wolontariuszką. Jego radość na każdym spacerze, mimo słabnących stawów i sił jest niezwykła. Ciężko znieść fakt, że tak wspaniały czworonożny przyjaciel spędza swoje ostatnie lata w schroniskowym kojcu. Może wspólnymi siłami znajdziemy mu prawdziwy i kochający dom  Borneo przebywa pod opieką OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu.

 

ul. Królewiecka 233; 82-300 Elbląg
www.schronisko.elblag.pl
biuro adopcyjne: 55 234 16 46
elblag.schronisko@otoz.pl
pon - sob 12:00-17:00, ndz 10:00-14:00

OTOZ Animals Schronisko w Elblągu

 

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. OTOZ Animals Schronisko w Elblągu


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.89055514335632