Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

Poznaj podopiecznych elbląskiego schroniska (cz.5)

11.08.2020, 09:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Poznaj podopiecznych elbląskiego schroniska (cz.5)
Fot. schronisko.elblag.pl

W Elblągu prężnie działa OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Obecnie znajduję się w nim blisko 150 psów i 100 kotów. Na łamach info.elblag.pl będziemy prezentować sylwetki psów i kotów z nadzieją, że szybko znajdą one odpowiedzialny dom i kochającą rodzinę!

 

Uwaga! Eksperci z Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego donoszą, że właściciele psów żyją prawie o 1/4 dłużej. Psy m.in. łagodzą depresję, obniżają ciśnienie krwi i regulują poziom cholesterolu!

Badacze z Instytutu Komunikacji Zwierząt w Północnej Karolinie twierdzą, że posiadanie kota nie jest obojętne dla naszego układu immunologicznego. Obecność kota w domu wpływa pozytywnie m.in. na nasze serce i wydłuża nasze życie o 4-5 lata!

 

OTOZ ANIMALS Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu mieści się przy ul. Królewiecka 233. Więcej informacji na temat podopiecznych schroniska można uzyskać pod nr (55) 234 16 46 lub na stronie elblag.schronisko@otoz.pl
 

Nova została znaleziona 02.07.2020 na Modrzewinie.Nova to około 1-roczna, zadbana suczka średniej wielkości, która jest łagodna i przyjazna w stosunku do ludzi.nr karty: 191/2020
 


 

Krzysiek trafił do schroniska 24.06.2020 z  ulicy Mazurskiej, gdzie widywano go błąkającego się samotnie w okolicy ZUO już od kilku tygodni.Krzysiek to mały, dorosły psiak. W stosunku do nowo poznanych osób jest nieufny, mamy jednak nadzieję, że wkrótce się to zmieni.nr karty: 187/2020Tina trafiła do schroniska 30.04.2020 razem ze swoimi szczeniętami. Została oddana przez swoją opiekunkę, ponieważ ta nie potrafiła zapewnić psiakom właściwej opieki.Mama i maluchy od razu zamieszkały w tzw. domu tymczasowym u schroniskowej wolontariuszki Joli, gdzie teraz czekają na adopcję. Tak po dwóch miesiącach wspólnego życia pani Jola opisuje Tinę:
 

"Tina jest psem grzecznym i spokojnym, ale też czujnym - zdarza się jej szczekaniem informować domowników, że dzwoni domofon, albo że ktoś jest na klatce schodowej. Jednak gdy zostaje w domu sama, zachowuje się cicho i nie szczeka. Jest karna i posłuszna. W domu nie niszczy i zachowuje czystość. Lubi spać na swoim legowisku lub pod łóżkiem - nie ma w zwyczaju pchać się do łóżka. Koty toleruje, ale nie wchodzi z nimi w zażyłości. Lubi przebywać z psami - zarówno z samcami jak i suczkami. W stosunku do ludzi jest łagodna i przyjazna i zawsze spragniona pieszczot."nr karty: 132/2020

 


 

Gumiś został oddany do schroniska 16.06.2020 przez swoich opiekunów, ponieważ ci nie byli w stanie zapewnić psu odpowiednich warunków - Gumiś mieszkał w malutkim ogródku uwiązany do budy na krótkim łańcuchu, by nie kopał w warzywach...
 

Gumiś to mały psiak - ma 27 cm wysokości i niespełna 8kg wagi. Ma około 5 lat i jest wesołym i łagodnym stworzeniem, przyjaznym w stosunku do wszystkich ludzi i innych psów. Jego dotychczasowy opiekun powiedział nam również, że Gumiś uwielbia dzieci, z którymi często bawił się na podwórku.nr karty: 179/2020
 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.91326808929443