Niedziela, 5.07.2020, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

Sylwestrowy "Bieg na 6 łap" - zobacz zdjęcia

29.12.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sylwestrowy "Bieg na 6 łap" - zobacz zdjęcia
fot. Majka Brejdak

W ostatnią sobotę 2019 roku (28.12) około 50 psów z elbląskiego schroniska wyruszyło wraz z wolontariuszami na dwugodzinny spacer po Bażantarni.

 

Już z daleka słychać było podekscytowane szczekanie psiaków. Jedne w ten sposób wyrażały radość przed czekającym je spacerem, inne z żalu, że tym razem wyjście poza teren schroniska je ominęło.


Łatwo nie było. Większość psów mieszkających w schronisku to duże zwierzęta. A przepełnione radością ciągną wyprowadzających je opiekunów.  

- Wyprowadzałam dzisiaj Fiodorka. Na początku szarpał, ale później było już spokojniej. Staram się regularnie tu być. Przychodzę jak tylko mogę, żeby wyprowadzać pieski 

– mówi pani Alicja.

- To jest Humor. Chyba specjalnie mnie wybrał, żeby poprawić mi humor. To jest dobry znak na Nowy Rok. Humor jest bardzo grzeczny. Polecam go do adopcji. Zwraca uwagę na prowadzącego. Ani razu mnie nie pociągnął. Także wydaje mi się, że ten piesek jak najbardziej  nadaje się, żeby znalazł swój nowy dom

– zachęca do adopcji psa pani Małgorzata, która wyprowadza na spacer elbląskie psy zawsze, kiedy przyjeżdża do Polski z Holandii.

- Wziąłem na spacer Sonię. Jest to piesek, który jak da mu się trochę ciepła i poświęci więcej czasu, on zwraca to wszystko. Polecam, żeby spędzać z tymi psiakami więcej czasu, bo wtedy można poznać ich historię. Ciężko mi teraz wyjść stąd bez psa. Moja praca rzuca mnie po różnych częściach Polski, dlatego nie mogę wziąć psa do domu, ale jak tylko jestem w okolicy, to staram się tu być

– wyznaje pan Kamil.


Zmęczenie i uśmiech było widać u ludzi i zwierząt.


Nie wszystkie psy miały to szczęście by poczuć odrobinę wolności i czułości tymczasowego opiekuna. Te, które pozostały w boksach żałośnie piszczały lub szczekały próbując zwrócić na siebie uwagę. Może następnym razem będą miały więcej szczęścia.

 

KS

Oceń tekst:

Ocen: 6

%100.0 %0.0


Galeria / Sylwestrowy "Bieg na 6 łap" ( zdjęć 75 )
Dodano: 2019-12-29 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --11
  ~ Kot
  Niedziela, 29.12

  Kto posprząta po tych kundlach?

 2. 2
  +3
  ~ Wolontariuszka
  Niedziela, 29.12

  Uwielbiam kiedy nasi psijaciele mają szansę na taki długi spacer z człowiekiem i w tak dużej grupie. One są wtedy szczęśliwe a i nam serce się raduje. Dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom. A także redakcji za relacje z takich spotkań ,bo coraz więcej osób chce w nich uczestniczyć,a nas to tylko cieszy.

 3. 3
  +9
  ~ Fabjla
  Niedziela, 29.12

  Do Kota - natura po nich posprząta. To teren leśny ,na którym żyją też dzikie zwierzęta i jakoś to nikomu nie przeszkadza,bo to naturalne. A ile Ty śmieci produkujesz i jakoś to Ciebie nie przeraża? Z Twoimi śmiećmi natura sobie nie poradzi. Dlatego zrób coś dla niej i chociaż segreguj śmieci.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.