Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2015

"Prezydent nie odpowiada nam w sprawie przyjmowania nielegalnych imigrantów na terenie Elbląga"

23.10.2015, 16:40:23 Rozmiar tekstu: A A A
"Prezydent nie odpowiada nam w sprawie przyjmowania nielegalnych imigrantów na terenie Elbląga"
fot. Rafał Kadłubowski

Członkowie elbląskiego oddziału Partii Korwin zanieśli dziś do gabinetu prezydenta Witolda Wróblewskiego arbuza. Był to wyraz ich niezadowolenia i protestu wobec milczenia prezydenta i unikania przez niego odpowiedzi na zadane przez Korwinowców pytania. Chodziło m.in. o sprawę podejrzeń przyjęcia przez nasze miasto imigrantów.

Przypomnijmy, że 9 października reprezentanci elbląskiego oddziału partii Korwin pojechali do Olsztyna, by złożyć na ręce marszałka województwa warmińsko-mazurskiego wniosek o udzielenie informacji publicznej oraz petycję do wszystkich władz samorządowych naszego województwa dotyczącą sprawy przyjęcia przez nasz region imigrantów m.in. z Syrii. Podobne dokumenty złożono także w Urzędzie Miejskim, na ręce Witolda Wróblewskiego.

Dochodzą do nas informacje na temat tego, że są czynione ścieżki prawne przyspieszające sprowadzanie imigrantów na teren naszego województwa. Chcemy, żeby ktoś się do tego ustosunkował i jeszcze przed wyborami powiedział ludziom, co ich najprawdopodobniej czeka zaraz po wyborach

- mówił 12 października podczas konferencji prasowej przed elbląskim ratuszem Michał Szydlarski, kandydat do Sejmu z listy Korwin.

Pisma od władz centralnych z Warszawy w tej sprawie, rozesłano po wszystkich warmińsko-mazurskich samorządach. Korwinowcy na zwołanej dziś konferencji prasowej poinformowali, że są w posiadaniu pisma z odpowiedzią Burmistrz Braniewa, która przekazała, że miasto Braniewo nie jest w stanie przyjąć imigrantów.

Minęło 14 dni i nadal oczekujemy na stanowisko prezydenta naszego miasta w tej sprawie. Chcemy, aby ktoś zaczął nam demokratycznie odpowiadać. Jeżeli ten pan szanuje demokrację, to jakie my mamy przyjąć formy prawne, żeby był on zobligowany udzielić nam w końcu odpowiedzi? Prezydent nie odpowiedział nam w sprawie zadłużenia miasta, nie odpowiedział w sprawie straży miejskiej a teraz znowu nie odpowiada nam w sprawie przyjmowania nielegalnych imigrantów na terenie Elbląga i województwa. Pan Witold Wróblewski milczy we wszystkich kwestiach

- mówił dziś na konferencji prasowej w ratuszowym holu Michał Szydlarski.

Zbulwersowani tym faktem Korwinowcy, chcieli wejść do gabinetu Witolda Wróblewskiego i wręczyć mu "prezent" w postaci arbuza.

Chcemy wręczyć mu arbuza ponieważ jest on na zewnątrz zielony, a w środku do szpiku czerwony, tak jak nasz prezydent i tak samo nie odpowiada na nasze zapytania

- tłumaczył Michał Szydlarski, prezes elbląskiego oddziału Korwin.

Kilkuosobowa delegacja partii nie zastała jednak w ratuszu prezydenta Wróblewskiego. Wobec tego zawiesiła na drzwiach prezydenckiego gabinetu zdjęcie z jego wizerunkiem i zaklejonymi ustami oraz podpisem "Witold Wróblewski prezydent, który milczy i unika odpowiedzi". Podczas przekazywania arbuza w sekretariacie, owoc upadł na ziemię i rozbił się. Został jednak szybko posprzątany przez członków elbląskiego oddziału Partii Korwin.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 21

%9.5 %90.5
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ znawca
  Piątek, 23.10

  A nie mówiłem, że nadają się do kabaretu? ;)

 2. 2
  +31
  ~ olo
  Piątek, 23.10

  Niech do domu sobie przyjmie.

 3. 3
  +16
  ~ abc
  Piątek, 23.10

  Z całym szacunkeim dla JKM, ale nie warto marnować głosu na partie nie przekraczające progu. Wolę już głosować na Kukiza - wtedy przynajmniej mój głos się nie zmarnuje.

 4. 4
  +19
  ~ Marek23
  Piątek, 23.10

  Szydlarski nie jest żadnym "prezesem oddziału" bo partia nie jest nawet wpisana w ewidencję partii politycznych. Na tej samej zasadzie może tytułować się "papieżem".

 5. 5
  +14
  ~ ttt
  Piątek, 23.10

  Chcecie w Sejmie drugiej Samoobrony? To śmiało głosujcie na JKM.

 6. 6
  +19
  ~ smieszek
  Piątek, 23.10

  Protokół 1 procent - wczytany!

 7. 7
  +9
  ~ wyborca2015
  Piątek, 23.10

  oni z tym swoim anty-islamem mają coś ze średniowiecznych krzyżowców...zakute łby

 8. 8
  +17
  ~ Realniaczek
  Piątek, 23.10

  Nastepny przebłysk yyyyntelektu pana Szydlarskiego i reszty piesków Korwina. Koleś, jesteś politycznie żenująco głupi, a Twoje pojęcie o świecie ograniczone jest do jednego zagranicznego urlopu i kilku wizyt w, tfu, sklepach sieci IKEA czy LIDL. Weź się lepiej do jakiejś uczciwej roboty, bo polityk z Ciebie taki, jak i z Twojego żenującego wodzusia.

 9. 9
  --5
  ~ beta
  Piątek, 23.10

  Świetny pomysł z tym arbuzem, podoba mi się, choć, co z góry zastrzegam, nie jestem zwolenniczką JKM. A prezydent miasta nie powinien opieszale reagować na pytania mieszkańców. Nic się nie stało, więcej luzu drodzy internauci!

 10. 10
  +21
  ~ to norma POPIS
  Piątek, 23.10

  A Wilk blokuje dostęp do informacji publicznej w sprawie zbycia działki EUHE http://jawny.elblag.pl/

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92924308776855