Piątek, 26.02.2021, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POŻARY

Pożar na Robotniczej. Zapalił się silnik windy!

01.10.2017, 21:00:05 Rozmiar tekstu: A A A
Pożar na Robotniczej. Zapalił się silnik windy!
fot. Majka Brejdak

Dziś, 1 października, o godz. 20.00 trzy zastępy straży pożarnej pojechały na ul. Robotniczą. Klatka schodowa budynku nr 252 wypełniona była dymem, a winda nie działała. - Wracaliśmy właśnie do domu, ale musieliśmy zawrócić. Było tyle dymu, że nie mogliśmy wytrzymać i szybko uciekliśmy z klatki – mówiła jedna z mieszkanek ul. Robotniczej.

Do zdarzenia doszło na ul. Robotniczej 252. Strażacy zostali wezwani do zadymienia.  Na miejscu okazało się, że dym wydobywa się z szybu windy.

 

Ugasiliśmy to gaśnicą proszkową. W tej chwili oddymiamy klatkę schodową. Na 6, 7 piętrze jest największe zadymienie, bo tam stała winda. Obecnie czekamy na konserwatora. W tej chwili dodatkowego zagrożenia nie ma

  - zapewniał  młodszy kapitan Wojciech Kijowski z Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Co było powodem zadymienia? - Zapalił się  silnik dźwigu obsługującego windę – dodał strażak pracujący na miejscu zdarzenia.

Ilość dymu zrobiła wrażenie na przechodzących nieopodal zdarzenia mieszkańcach Zawady. -  Jeszcze nigdy nie widziałam tyle dymu. Unosiła się taka chmura, jakby paliło się jakieś piętro – opowiada mieszkanka ul. Robotniczej.

- Akurat byłam z psem na spacerze i nie mogłam uwierzyć w to, co widzę. Był to przerażający widok. Całe szczęście, że nikt nie ucierpiał – dodała kolejna elblążanka.

 

Jestem w szoku, że zapalił się silnik windy. Przecież tak nie może być. To strasznie niebezpieczne. A jakby ktoś jechał akurat windą. Mogło dojść do tragedii! Spółdzielnia Mieszkaniowa Zakrzewo powinna zrobić przegląd wszystkich wind. Powinniśmy się czuć bezpiecznie!

- zaznaczył mieszkaniec ul. Robotniczej.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Pożar windy przy Robotniczej ( zdjęć 13 )
Dodano: 2017-10-01 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ krzyżak
  Poniedziałek, 02.10

  Czy ktoś wie jaka firma serwisowała to urządzenie? Jeśli tak bardzo proszę o info. W moim bloku winda dwa razy na dziesięć zatrzymuje się między piętrami, pracuje bardzo głośno a właściciel firmy serwisowej zrzuca wszystko na użytkowników.

 2. 2
  +3
  ~ Lokatorka
  Poniedziałek, 02.10

  Może zakrzewo zacznie się interesować tym co do nich należy u nas nie ma dnia aby winda ta się nie zacinala musiało dojść do zapalenia? Pytam? ! A nasz powiedzmy konserwator windy nawet strażakom nie chciał podpisać protokołu!! A co miesiąc kasę od nas biorą za konserwację dźwigu! ! Teraz niech każdy widzi jaka to konserwacja! ! A ludzi statszych i na wózku inwalidzim mamy w bloku i co z nimi? Kiedy zrobią? Ciekawe? !

 3. 3
  +3
  ~ Kto
  Poniedziałek, 02.10

  Spółdzielnia Zakrzewo to potrafi tylko podnosić czynsze,rzadnych konserwacji nie przeprowadzaja a kase za to biorą.

 4. 4
  0
  ~ please
  Poniedziałek, 02.10

  Dziwne, pożary aut co chwilę w Elblągu. A tu nagle winda wczoraj w szpitalu, i we wierzowcu. Hmmm przypadek.

 5. 5
  +1
  ~ eWA ..............
  Wtorek, 03.10

  Rządzący spółdzielnią ZAKRZEWO nic nie robią dla dobra mieszkańców oni czują się jakby byli panami na własne posesji . Na ostatnim zebraniu na którym obiecali że będzie dużo zmian a dziś śmieją się mieszkańcom w oczy tak jakby nic nie było , czas aby mieszkańcy osiedla zabrali się do rozliczeń całego towarzystwa co na niby udaje że rządzi naszą spółdzielnią ....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.192419052124