Sobota, 23.01.2021, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POŻARY

Spłonął dom w miejscowości Jazowa. Z pożarem walczyło 37 strażaków

29.09.2017, 11:34:52 Rozmiar tekstu: A A A
Spłonął dom w miejscowości Jazowa. Z pożarem walczyło 37 strażaków
fot. KP PSP Nowy Dwór Gdański

W dniu 28.09.2017 r. o godz. 23:59 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim wpłynęło zgłoszenie o  pożarze budynku mieszkalnego w m. Jazowa 6.

Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Dworze Gdańskim i Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego powiatu.. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się budynek mieszkalny na parterze, pierwszym piętrze i poddaszu. Pożar obejmował 2/3 budynku. Osoby zamieszkujące obiekt znajdowały się na zewnątrz. Wewnątrz nie było żadnych zagrożonych mieszkańców.

Działania ratowników skupiały się głównie na szybkim ugaszeniu pożaru, obronie sąsiedniego budynku gospodarczego. W trakcie działań zadysponowano kolejne zastępy straży. Łącznie podano 6 prądów wody: 2 prądy z podnośników hydraulicznych w natarciu, 3 w natarciu do wewnątrz budynku i 1 w obronie zagrożonego budynku gospodarczego. Ratownicy prowadząc działania gaśnicze zlokalizowali dwie butle z gazem propan-butan o wadze 11kg i niezwłocznie wynieśli je na zewnątrz, gdzie sukcesywnie schładzane były prądem wody. Powyższe działania pozwoliły na ugaszenie/lokalizację pożaru. Po oddymieniu budynku przystąpiono do częściowej rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji i dogaszaniu zarzewi ognia. Następnie sprawdzono cały budynek - nie stwierdzono występowania zagrożeń. W trakcie działań na miejsca zdarzenia przybył ZRM wezwany przez patrol policji, w związku ze złym samopoczuciem jednego z lokatorów. Po przebadaniu lekarz stwierdził, że nie ma konieczności hospitalizacji.

W działaniach łącznie brało udział 12 zastępów straży i 37 strażaków.

 mł.bryg. Łukasz Zblewski – rzecznik prasowy KP PSP Nowy Dwór Gdański

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ er ce
  Piątek, 29.09

  A taki ładny był.

 2. 2
  --3
  ~ weqrqe12
  Piątek, 29.09

  nie nasz region ale info ratuje sie kliknieciami

 3. 3
  0
  ~ Jaś Fasola
  Piątek, 29.09

  Niemcy wybudowali, a Polacy spalili. W zemście za II WŚ

 4. 4
  +6
  ~ oburzony
  Sobota, 30.09

  Do" Jaś Fasola" zanim coś napiszesz to się zastanów, Ci ludzie stracili wszystko a ty sobie żarty urządzasz. Nigdy nie wiesz co ciebie może spotkać, oby los nie doświadczył ciebie taką tragedią jak tą rodzinę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6072669029236