Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Cysterna przewożąca propan-butan przewrócona na S22 ( berlinka). Utrudnienia w ruchu

04.02.2016, 11:50:05 Rozmiar tekstu: A A A
Cysterna przewożąca propan-butan przewrócona na S22 ( berlinka). Utrudnienia w ruchu
fot. Witold Sadowski

Dziś (4 lutego) po godz. 10.30 na 393. kilometrze drogi S22 cysterna przewożąca gaz propan-butan przewróciła się na bok. Na miejscu pracują strażacy i policjanci. Kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń. Ruch w rejonie zdarzenia początkowo był utrudniony i odbywał się wahadłowo, następnie do czasu podniesienia cysterny na koła został całkowicie wstrzymany. Policjanci od węzłów Wschód i Dębica kierują pojazdy objazdami przez miasto.

 

Jak nam powiedzieli pracujący na miejscu zdarzenia policjanci, 42-letni kierujący cysterną marki MAN poruszał się drogą S22 od Braniewa w kierunku Elbląga. Tuż za węzłem Dębica stracił panowanie nad pojazdem, ciężarówkę obróciło o 180 stopni i auto przewróciło się na lewy bok. Z oświadczenia kierowcy wynika, że w pewnym momencie nagle zblokowały się tylne hamulce pojazdu, auto zarzuciło i skończyło się tak, jak widać - cysterna znalazła się na boku na poboczu drogi.

 

Na miejsce zdarzenia wezwano policję i straż pożarną.

- W działaniach ratowniczych bierze udział piętnastu strażaków z jednostki przy ul. Bema - mówi mł. bryg. Tomasz Malesiński, dowódca JRG1. I dodaje: - Zabezpieczyliśmy teren zdarzenia, sprawdziliśmy poziom stężenia gazu, czy nie doszło do wycieku i wytworzenia się strefy wybuchowej. Na szczęście takiego zagrożenia nie stwierdziliśmy. Rozstawiliśmy kurtyny wodne, rozciągnęliśmy również prądy wody. Będziemy zabezpieczać teren podczas podnoszenia ciężarówki na koła. Czekamy również na specjalistów od cystern, którzy zadecydują w jaki sposób podnosić za pomocą dźwigu cysternę. Cały czas kontrolujemy jej szczelność - kończy dowódca JRG1.

 

Ruch na drodze S22 w miejscu wypadku początkowo odbywał się wahadłowo. Następnie został całkowicie zatrzymany aż do zakończenia akcji. Może to potrwać nawet kilka godzin. Między węzłami Wschód a Dębica policjanci kierują pojazdy objazdami przez miasto. Kierujący cysterną był trzeźwy i poza drobnym skaleczeniem nie odniósł obrażeń. Policyjne postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Witold Sadowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / S22: cysterna przewożąca propan-butan przewróciła się na bok. Utrudnienia w ruchu ( zdjęć 31 )
Dodano: 2016-02-04 | fot. Witold Sadowski
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ z
  Czwartek, 04.02

  Kolejny rajdowiec ??? Chyba wsiadł nie do tej bryki !

 2. 2
  +1
  ~ 1234
  Czwartek, 04.02

  Jaki cudem? Podobno krowy nie da sie przewrócić a tu cysterna...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3578279018402