Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OPINIE NADESŁANE

Rodzice apelują: Dzisiaj sprawa dotyczy naszych Dzieci, ale za chwile może dotknąć każdego z Państwa (opinia nadesłana)

20.02.2023, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rodzice apelują: Dzisiaj sprawa dotyczy naszych Dzieci, ale za chwile może dotknąć każdego z Państwa
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

W związku z doniesieniami medialnymi o planach Władz miasta na likwidację Przedszkola nr 8 zwracamy się z prośbą o publikację listu Rodziców. Dziękujemy!


 

"Szanowni Państwo,

Drodzy Mieszkańcy, Elblążanie!

 

W ostatnim czasie w mediach, na portalach społecznościowych czy od znajomych słyszeliście Państwo o ratowaniu Przedszkola nr 8 w Elblągu, o akcji rodziców. U większości z Państwa powstało zapewne pytanie:  o co w tym wszystkim chodzi? Czy nie jest tak, że grupa rodziców walczy o swoją wygodę, jak napisała jedna Pani w komentarzu. Otóż odpowiedź brzmi nie.  
 

Obecnie znaleźliśmy się w obliczu likwidacji Przedszkola nr 8 w Elblągu, które przez wiele lat, zresztą jak inne jednostki oświaty było zaniedbywane przez Władze Miasta. Nie walczymy o naszą wygodę, a o przyszłość wszystkich młodych obecnych i przyszłych Elblążan. W naszym mieście nie inwestuje się w placówki oświatowe, są one zaniedbane, pozostawione bez remontu czy konserwacji. Tak, wiemy, że powstała nowa placówka przy ul. Mielczarskiego, ale to tylko kropla w morzu potrzeb.


Każdy Rodzic powracający do pracy mierzy się z brakiem miejsc w żłobku czy przedszkolu, przez co zmusza się rodziny do korzystania z prywatnych placówek. Czy tak musi być? Oczywiście, że nie! Przedszkole nr 8 daje możliwość opieki dla około 75 dzieci. Likwidując placówkę pozbawia się nas, Mieszkańców Elbląga prawa korzystania z publicznych przedszkoli. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy chce posyłać dzieci do placówek publicznych i wybiera placówki prywatne. Patrzymy jednak inaczej- nie każdego Rodzica w obecnych czasach stać na taki wydatek. Uważamy, że Miasto powinno dbać o takie placówki dokonując remontów. W naszym mieście jednak wybiera się inwestycje, które mogą przynieść wizerunkową poprawność, a nie dobro dzieci.


Dzisiaj sprawa dotyczy naszych Dzieci, ale za chwile może dotknąć każdego z Państwa. Przypominamy, że Władze Miasta na spotkaniu nie ukrywały, że planują zamykać placówki z powodu braku środków, a jednocześnie deklarują, że zamierzają budować nowe placówki? Skąd środki?
 

Z tych też względów postanowiliśmy ratować placówkę dla wszystkich młodych Elblążan, bo przyszłość dzieci jest najważniejsza. Jeżeli pomożecie Państwo nam, wspierając zbiórkę, pomożecie nie tylko sobie, ale również Waszym dzieciom, wnukom i kolejnemu pokoleniu.


Dziękujemy!"
 

 LINK DO ZRZUTKI

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ TeofilSkorupa
  Poniedziałek, 20.02

  Moim zdaniem trzeba odwołać nieudolnego prezydenta miasta w wyniku referendum. Mianowany przez nasz rząd komisarz na pewno nie pozwoli na likwidację bo dobro dzieci to dla Prawa i Sprawiedliwości jeden z najważniejszych priorytetów.

 2. 2
  +5
  ~ Do TeofilSkorupa.
  Poniedziałek, 20.02

  To przestań gadać tylko rób to referendum. Masz szansę. Jeżeli nic nie robisz to przestań pieprzyć. A może niech PiS da

 3. 3
  --8
  ~ ROZUM
  Poniedziałek, 20.02

  Z TEGO CO PUBLICZNIE WIADOMO, BUDYNEK JEST W ZŁYM STANIE TECHNICZNYM I Z TEGO WZGLĘDU NIE JEST MOŻLIWE PROWADZENIE TAM PRZEDSZKOLA. DRODZY RODZICE NAJPIERW SIĘ DOWIEDZCIE A POTEM PISZCIE. CHCECIE, ŻEBY WASZYM DZIECIOM STAŁA SIĘ KRZYWDA?

 4. 4
  +10
  ~ Was w um ratuszu
  Poniedziałek, 20.02

  Likwidujcie się sami wice i radni. Za dużo was do brania kasy.

 5. 5
  +9
  ~ orka
  Poniedziałek, 20.02

  Do KRZYCZĄCEGO ~ROZUMU, teraz ja pokrzyczę. Czy to miasto ma jakąś strategię oświatową (zresztą to dotyczy wszystkich dziedzin funkcjonowania Elbląga)? Czy ich polityka polega na "gaszeniu pożarów"? Jeżeli ma, to gdzie ja jako mieszkaniec mogę się dowiedzieć: które przedszkola, szkoły zostaną wyremontowane w perspektywie roku, pięciu 10 lat?, Które, kiedy i z jakiego powodu zostaną zamknięte? Kiedy i gdzie powstaną nowe? Tu chodzi o arogancję władzy, o to, że rodzice do ostatniej chwili byli okłamywani, mamieni, że pieniądze na remont będą i mają się nie martwić a wstrzymanie naboru ma te prace ułatwić. Jesteśmy traktowani jak NIEROZUMNE BYDŁO o którym sobie przypominają na miesiąc przed wyborami. Jak długo jeszcze???

 6. 6
  +8
  ~ pit stop
  Poniedziałek, 20.02

  głosujcie dalej na POstkomunistów ktorzy wszystko wyprzedają bo jak mawiał ich guru pieniedzy nie ma i nie bedzie hahaha

 7. 7
  +8
  ~ Upadły Harley
  Poniedziałek, 20.02

  Patodeweloper ma już ten teren upatrzony, podobnie jak siedzibe strazy obok. Ciekawe kto ile wezmie w koperte za ten geszeft

 8. 8
  +5
  ~ Gość
  Poniedziałek, 20.02

  Do orka- bardzo trafna wypowiedź . Dokładnie - arogancja władzy .

 9. 9
  +4
  ~ Alfader
  Poniedziałek, 20.02

  @Rozum, nie krzycz i sprawdź, czym jest netykieta.

 10. 10
  +2
  ~ K
  Wtorek, 21.02

  Trzeba wesprzeć tą akcje a nie się przepychać! Decyzja dotycząca przedszkola doskonale odzwierciedla działania naszej władzy! Nieudolność i ignorancja. Działania należało podjąć wcześniej , wcześniej zabezpieczać pieniądze na konieczny remont. Lepiej pisać o pseudo sukcesach w broszurkach. Nie jestem za pisem i nigdy nie bede ale ten człowiek prezydent przegrał wszystko. Czekam by już opuścił to stanowisko on i jego otoczenie. Nie zagłosuje na żadnego z jego ugrupowania. Chciałabym by elblag w końcu miał lepszego kandydata .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6268949508667