Sobota, 29.02.2020, Imieniny: Lutoslaw, Roman, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OPINIE NADESŁANE

"Dziwne, że w stutysięcznym mieście nie ma możliwości udzielenia pomocy ptakom" (opinia nadesłana)

03.07.2018, 11:00:50 Rozmiar tekstu: A A A
"Dziwne, że w stutysięcznym mieście nie ma możliwości udzielenia pomocy ptakom"
W miniony czwartek tj. 28 czerwca br. udaliśmy się z żoną i córką na zwiedzanie pochylni Jelonki. Warto było, ciekawa sprawa. A potem udaliśmy się z powrotem do Elbląga przez Rychliki do Elbląga. Ponieważ trochę znam nasz region to postanowiłem pojechać na skróty z Kwietniewa na Święty Gaj (nadal droga szutrowa) . I wspominamy, że w tym lesie, prawdopodobnie gdzieś w jarach Prusowie zamordowali św. Wojciecha. A tu nagle przed nami leży na drodze średniej wielkości pięknie upierzony ptak. Patrzymy a to drapieżnik, miał chyba złamane skrzydło.
 
Ponieważ w życiu uratowałem już parę ptaków to ostrożnie wziąłem tego krogulca do pojemnika, który stale wożę w bagażniku i szybka decyzja, z powrotem do Jelonek, gdzie pani Ania zajmuje się takimi kontuzjowanymi ptakami. Niestety wszystko zamknięte na cztery spusty, żadnej informacji. W międzyczasie daliśmy ptaszkowi trochę pić. Spotkana mieszkanka informuje nas, że pani chyba Ania już się wyprowadziła w okolice Młynar. Było już około 20.30.
 
No, to do schroniska dla zwierząt w Elblągu, przecież niedawno oddaliśmy tam rannego gołębia. Tam jak zwykle brama zamknięta. Dzwonimy. Wychodzi pan, chyba kierowca. Ptaków nie przyjmujemy. No zaczyna się. Ale od tego jest Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Pan podaje telefon.
 
Uwaga rozmowa nagrywana. Dyżurny pan Pieczywko, oddać do schroniska, no mówię, że jestem przed bramą schroniska, pyta, gdzie znaleziono ptaka. Ja nieświadomy, odpowiadam zgodnie z prawdą, że na drodze Kwietniewo - Św. Gaj. A pan, że to nie gmina Elbląg a gmina Rychliki i oni krogulcami z innych gmin się nie zajmują i może podać telefon do pani spod Młynar, no to ja mówię że nie mam jak zanotować i aby zadzwonił od siebie a potem ja zadzwonię za 5 minut. Pan bez cienia empatii, chyba przeszkodziliśmy w oglądaniu jakiegoś mundialowego meczu. Ciągle odpycha temat. Co będzie jak będzie powódź?
 
Wracają wolontariusze z psami ze spaceru z Bażantarni. Mówią, że w Gronowie Górnym jest ktoś, kto zajmuje się ptakami. Naprzód do Gronowa. Dziwne, że w schronisku nie ma informacji na ten temat /nr telefonów/. Oczywiście w Gronowie pytamy spotkanych mieszkańców i w sklepie, czynny do 22.00, ale nikt nic nie wie. Dzwonię do zaprzyjaźnionych leśników. Jest telefon do pani Beaty. Dzwonię, przyjeżdżajcie natychmiast-ul. Bursztynowa.
 
Kamień z serca. W końcu docieramy. Pani dr weterynarii Beata Lalik kocha ptaki i po wstępnych oględzinach mówi, że ten ptak to krogulec i ma chyba coś ze skrzydłem, ale to się okaże po prześwietleniu.
 
Pani Beata powiedziała nam, że to nie taka prosta sprawa napoić i dać jedzenie rannemu, kontuzjowanemu ptakowi. Ma już pod opieka młodego puchacza i niedawno wypuściła młoda pustułkę. Wszystkie ptaki drapieżne są pod ochroną.
 
Dziękujemy z całego serca pani Beacie, która robi to całkowicie bezinteresownie z miłości do ptaków. Była już godz.22.30. Nasza gehenna związana z udzieleniem pomocy zakończyła się szczęśliwie. A swoja drogą dziwne jest to, że w stutysięcznym mieście nie ma możliwości udzielenia pomocy ptakom, trzeba dzwonić i ściągać panią spod Młynar o czym nie ma nigdzie żadnej informacji natomiast pani Beata wykonuje to społecznie jak by nie można było w ogłoszeniu konkursowym przydzielić tego dwóm osobom. A tak cierpią na tym i ludzie i ptaki. Znowu widzieliśmy orła cień.
 
Bolesław wraz z rodziną
 
 
 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Prorok Igor
  Wtorek, 03.07

  Parafrazując tytuł a nie jest dziwne ze w 100 tys mieście nie robią przeszczepów? Z podobnym przypadkiem zadzwoniłem do ZOO a z innym na ogólnopolskie stowarzyszenie. Sami przyjechali.

 2. 2
  +10
  ~ skucha
  Wtorek, 03.07

  brawo za wytrwałość i odporność na znieczulicę całej reszty. Dziękuję w imieniu ptaka

 3. 3
  +4
  ~ Efciat
  Wtorek, 03.07

  Pani Ania nadal zajmuje się dzikimi zwierzętami tylko już nie w Jelokach a w Starym Monsterzysku na drodze Milejewo-Mlynary. Wspaniała osoba, potrzebne miejsce.

 4. 4
  --5
  ~ turban
  Wtorek, 03.07

  pieczywko-niech cie szlag jasny trafi!

 5. 5
  +5
  ~ expat
  Wtorek, 03.07

  Brawo!! Gratuluje z calego serca pana determinacji!

 6. 6
  0
  ~ Wiocha
  Wtorek, 03.07

  To Elbląg miasto było dopuki olsztyn łapy nie położył, Elbląg obecnie zdegradowany całkowicie. Popatrzmy pogotowie na olsztyn dzwonić, policja na olsztyn dzwonić. Po wszystko na wioche olsztyn. Czy tego z um radni i prezydent nie widzą. I wy chcecie nadal rządzić i być na stolkach. Precz.

 7. 7
  --2
  ~ Mieszkaniec_E-g
  Wtorek, 03.07

  bo to nie miasto, tylko wioska, powinni nazwę zmienić na Elblążkowo

 8. 8
  --3
  ~ Realista
  Wtorek, 03.07

  Do idealisty. Sorry taki mamy klimat. Ludziom, nie ma kto pomoc, dzieci umierają, rodzice nie mają pieniędzy dla niepełnosprawnych dzieci, a ty tu z paszkami wyskakujesz. Zejdź na ziemię, człowieku!

 9. 9
  +1
  ~ Mieszczuch
  Wtorek, 03.07

  Wiocha jeżeli już tak brzydko komentujesz to chociaż wykaż się znajomością ortografii, bo twoje dopuki powinieneś napisać dopóki. A tak na marginesie Olsztyn nic nie ma do Elbląga bo to są samorządy niezależne.

 10. 10
  +1
  ~ Mgr
  Środa, 04.07

  Do turban: pozwalasz sobie bo jesteś anonimowy, napisz swój komentarz na stronie expresselblag bo to artykuł z tamtad skopiowany, wytłumacz mi, mieszkańcowi miasta Elbląg dlaczego mam z podatków płacić za leczenie ptaka z innej gminy?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.