Wtorek, 15.06.2021, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OPINIE NADESŁANE

Rada Sportu czy Rada Kultury Fizycznej? „W powołanym zespole doradczym powinni być nauczyciele WF-u” (opinia nadesłana)

02.01.2016, 12:50:14 Rozmiar tekstu: A A A
Rada Sportu czy Rada Kultury Fizycznej? „W powołanym zespole doradczym powinni być nauczyciele WF-u”

Po publikacji naszego materiału, dotyczącego powołania przez prezydenta Witolda Wróblewskiego nowego składu Rady Sportu w Elblągu, napisał do nas Jan Zawicki, nauczyciel Gimnazjum nr 2 w Elblągu. Pan Jan w swojej polemice zasugerował, że w zespole doradczym Prezydenta Elbląga powinno znaleźć się także miejsce dla nauczycieli wychowania fizycznego, lekarzy oraz pozostałych specjalistów z dziedziny sportu. Nasz Czytelnik odniósł się również do nazwy powołanego zespołu.

Czytając Wasz artykuł dot. powołania przez Prezydenta Rady Sportu, doszedłem do wniosku, że warto podzielić się moimi spostrzeżeniami wynikającymi z doświadczenia. Jeśli uznacie, że warto te moje przemyślenia zamieścić w Waszym Dzienniku Internetowym, to będę wdzięczny

– napisał w mailu do naszej redakcji Pan Jan Zawicki.

Poniżej publikujemy pełną treść polemiki do artykułu: „Oni mają największy wpływ na elbląski sport. Prezydent Elbląga powołał nowy skład Rady Sportu”.

Powołana przez Pana Prezydenta Witolda Wróblewskiego Rada Sportu z założenia jest ukierunkowana na rozwój sportu wyczynowego.

Zespół doradczy Prezydenta powinien mieć wpływ na aktywność fizyczną we wszystkich grupach wiekowych elblążan. Zatem biorąc pod uwagę popularyzację sportu i propagowanie zdrowego, aktywnego stylu życia wśród mieszkańców, w zespole doradczym, powinni być nauczyciele wychowania fizycznego / po jednym ze szkoły podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej /, lekarz ortopeda, lekarz rodzinny, przedstawiciel osób niepełnosprawnych, rehabilitant kinezyterapii. Taki skład zespołu doradczego Prezydenta będzie miał realny wpływ na usportowienie mieszkańców i rozwój sportu w Elblągu.

Ponadto moim zdaniem zespół ten powinien być nazwany - Rada Kultury Fizycznej - ponieważ zgodnie z Ustawą o Sporcie / z 25 czerwca 2010 roku / - „Sport wraz z wychowaniem fizycznym i rehabilitacją ruchową składają się na kulturę fizyczną”.

Jan Zawicki

Oceń tekst:

Ocen: 36

%5.6 %94.4


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +44
  ~ takie proste
  Sobota, 02.01

  Nie trzeba być mądralą by wreszcie wprowadzić w życie by:na lekcjach W-F w szkołach wszyscy byli i ćwiczyli.By wreszcie wszyscy uczniowie mieli naukę pływania z egzaminem na kartę pływacką kończąc szkołę -by wreszcie skończyły się wiadomości o utonięciach.

 2. 2
  +30
  ~ luiza
  Sobota, 02.01

  niech ci nauczyciele wychowania fizycznego lepiej zaczną uczyć i prowadzić tak zajęcia wf-u, żeby uczniowie na nie z chęcią chodzili, a nie "kombinowali" zwolnienia. Jak nauczyciel tylko rzuca (oczywiście nie wszyscy nauczyciele wf tak robią, za co ich przepraszam) piłkę i prowadzi zajęcia "macie i grajcie" to tak jest. A doradzanie prezydentowi niech zostawią innym. Każdy ma swoje obowiązki, i nimi niech się zajmą (nauczyciele - uczeniem).

 3. 3
  --10
  ~ fiz
  Sobota, 02.01

  Święta racja Panie Janie, popieram !

 4. 4
  +11
  ~ orzech
  Sobota, 02.01

  ojoj..parcie na szkło? bidulek nie dostał się do koryta i wylewa żale...

 5. 5
  +10
  ~ ViWaldi
  Sobota, 02.01

  To co zasugerował Jan Zawicki jest jakimś nieporozumieniem , a nawet więcej "pierniczeniem kota w bambus". Czy ten Pan wie o tym, że znakomita większość działaczy sportowych w Polsce działa społecznie jak za PRL-u nie pobierając za swoją wydatną, konkretną pracę na rzecz sportu i w RS żadnego wynagrodzenia, a pozyskuje środki na działalność Klubów od prywatnych sponsorów? Władze Miasta Elbląga z roku na rok permanentnie zmniejszają dofinansowanie Klubów sportowych a sponsorów "jest jak na lekarstwo", niebawem dojdzie do likwidacji klubów z braku środków ich finansowania, bo ileż czasu można dopłacać z własnej kieszeni jak np. KSW "Tygrys" Elbląg reprezentujący w całej Polsce nasze Miasto. Co PO tym będzie z naszymi dziećmi i młodzieżą jak nie zagospodarujemy im czasu wolnego?Chuligaństwo!

 6. 6
  +18
  ~ ViWaldi
  Sobota, 02.01

  Ad vocem poprzedniej wypowiedzi! Niech nauczyciele wf wezmą się raczej za rzetelną i solidną pracę u podstaw wychowania cielesnego u dzieci i młodzieży, z czego mają chleb powszedni, bo jeszcze beczkę soli trzeba do tego chleba zjeść, żeby doradzać w sprawie krzewienia i sfinansowania sportu w Polsce. W demokratycznym Państwie prawa w żadnym przypadku w organie doradczym ws. sportowych prezydentowi miasta nie powinni znaleźć się jego pracownicy, czyli osoby będące na pensji UM ze względu na to, że występuje tu wyraźny konflikt interesów. Proszę mi wierzyć, że mam trzeźwy pogląd na sprawy związane ze sportem, ponieważ działam w nim społecznie już od wielu lat i jako menadżer ds. marketingu i promocji mojej dyscypliny wzmagam się z trudnościami, aby ona po prostu była nadal w naszym Mieście

 7. 7
  --12
  ~ wist
  Sobota, 02.01

  ViWaldi ucz się, to będziesz wiedział. Najgorzej to być w niewiedzy.

 8. 8
  +5
  ~ opus
  Sobota, 02.01

  do tych upaslych pyskow z powyzszego zdjecia: jak to sie stalo ze dzieciaki nie maja gdzie zjezdzac na sankach? dlaczego gora chrobrego zostala zawlaszczona tylko dla narciarzy? tak dbacie o mlodzierz? w okresie zimowym? wstyd i hańba!

 9. 9
  +1
  ~ Mariusz Lewandowski
  Niedziela, 03.01

  Wniosek do Budżetu Obywatelskiego w sprawie rekultywacji toru saneczkowego na Gesiej Górze poszedł w roku 2013 ale jak zawsze był za drogi, Co do tej ekipy to orłów tam nie widzę . Andarex EKK Tygrys i panowie od Judo i może coś by z tego wyszło bo to ludzie z sukcesami o jakich nasi kopacze piłki nie mogą nawet marzyć . Pływanie też leży a jakby kanał La Mnache przepłynął gośc z Marsa. To Pan Pezydent naprawdę nei wie kto tu ma sukcesy i na co stawiać by małym kosztem mieć spore grono medalistów ?

 10. 10
  +6
  ~ Biegacz, student AWF
  Niedziela, 03.01

  Rozumiem co ma na myśli Pan Zawicki, ale jednak nie wziął pod uwagę jednego, znaczącego szczegółu. W jaki sposób Ci ludzie zostaliby wybrani? Przez prezydenta? Wtedy obudziłyby się głosy krytyki, że prezydent stawia "swoich ludzi". Wszystkich np. nauczycieli wf z podstawówek? Niemożliwe do zorganizowania oraz nieobiektywne głosowanie. Swoją drogą część ludzi z rady, to są osoby, które są(były) nauczycielami czy trenerami młodzieży. Pomysł dobry, ale niesamowicie trudny do realizacji. Poza tym zawsze będzie kogoś brakować w takiej instytucji ;pp

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.