Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OPINIE NADESŁANE

Halo tu Ziemia – czyli antyniemiecka fobia Jarosława Kaczyńskiego (opinia nadesłana)

04.04.2014, 13:39:54 Rozmiar tekstu: A A A
Halo tu Ziemia – czyli antyniemiecka fobia Jarosława Kaczyńskiego
fot. archiwum redakcji

Czym przyjedzie prezes Jarosław Kaczyński z wizytą do Elbląga – Meleksem czy może limuzyną niemieckiej firmy Volkswagen Grup? Z racji antyniemieckiej fobii prezesa, postawiłbym na wózek golfowy zwłaszcza, że kandydat numer jeden do parlamentu europejskiego z listy Pis-u poseł Karol Karski, ma międzynarodowe doświadczenie w prowadzeniu tego pojazdu.
        
Ostatnia deklaracja Jarosława Kaczyńskie w sprawie rozmieszczenia dwóch brygad żołnierzy NATO na terenie Polski, potwierdza przewlekłą fobię antyniemiecką, która cyklicznie się objawia, przy okazji każdych wyborów na szczeblu krajowym. Otóż pan prezes godzi się na przyjęcie żołnierzy NATO z wyjątkiem żołnierzy niemieckich, aż do siódmego pokolenia. Choroba to czy tradycyjna już cyniczna gierka, od dziadka z wermachtu, poprzez kanclerz Merkel wykreowaną przez służby, czy zakamuflowaną opcję niemiecką na Śląsku? Jeśli prezydent Putin słyszał słowa prezesa Kaczyńskiego, to jego komentarz może być tylko jeden – Jarek gieroj. Czy do rosyjskiego embarga na mięso dojdzie jeszcze żądanie prezesa Pis-u, by VolkswagenWerk GmbH, który powstał z inspiracji Adolfa Hitlera, nie budował fabryki samochodów we Wrześni, w mieście gdzie odbył się strajk polskich dzieci, w proteście przeciwko germanizacji. Jeżeli Jarosław Kaczyński jest tak zasadniczy, to powinien wydać partyjne polecenie prezydentowi Wilkowi, by wyprowadził się z mieszkania w poniemieckiej kamienicy, w której mieszkali dziadkowie kanclerz Angeli Merkel. 

Jeśli wypowiedzi szefa Pis-u nie są elementem gry wyborczej, a wynikają z przypadkowych chwil szczerości, to nie ma wątpliwości, że emocjonalnie prezes Kaczyński,  w relacjach polsko niemieckich zatrzymał się na czterech pancernych i stawce większej niż życie. Halo to Ziemia, panie prezesie, PRL-u już nie ma, układu warszawskiego też - Niemcy są naszym sojusznikiem, jesteśmy razem w NATO. Z danych GUS wynika, że największym partnerem eksportowym Polski niezmiennie pozostają Niemcy. Drugie miejsce w rankingu partnerów eksportowych Polski zajmuje Wielka Brytania, a trzecie – Czechy. Tytuł lidera przypadł Niemcom, także w zestawieniu największych partnerów Polski w imporcie. Sąsiedzi zza Odry odpowiadają za 20,3 proc. polskiego importu. To partnerstwo gospodarcze Polski i Niemiec jest solą w oku naszego wielkiego sąsiada na wschodzie, bo my więcej eksportujemy do Niemiec wyrobów przemysłowych niż Rosjanie surowców.
          
Czy tym bardzo dobrym relacjom gospodarczym coś dzisiaj zagraża? Tak – wygrana Pis w wyborach europejskich i krajowych, na co wskazuje większość ostatnich sondaży. Jak do tej pory z tych słów prezes Kaczyński się nie wycofał, a cały Pis stoi murem za swoim szefem, w tym również Karol Karski, kandydat na euro posła z naszego województwa. Jeśli by miało dojść do rozlokowania żołnierzy NATO w Polsce, to naturalnym regionem ich lokacji będzie region warmińsko – mazurski. Bardzo możliwe, że Elbląg – czy kandydat Karski będzie przeciwny stacjonowaniu żołnierzy NATO w niemieckich mundurach w Elblągu? Za politykę zagraniczną odpowiada premier, a kwalifikacje w tej materii prezesa Kaczyńskiego, są zbliżone do umiejętności partyjnych kolegów, specjalizujących się w powożeniu wózkiem na polu golfowym - pojeździć sobie do woli, a na koniec spuścić wózek ze skarpy i dać w długą, by nie płacić szkody. Czy lepszego pomocnika mógł sobie wymarzyć prezydent federacji rosyjskiej Władimir Władimirowicz Putnin.

 

Stefan Rembelski
               

Oceń tekst:

Ocen: 43

%30.2 %69.8


Komentarze do artykułu (57)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ WYBORCA
  Piątek, 04.04

  Szanowny Pan Stefan Rembelski na anty pisowską fobię .

 2. 2
  +5
  ~ qwerty
  Piątek, 04.04

  Szanowny? To nadużycie semantyczne w przypadku tej osoby. Zwłaszcza po sposobie, w jaki traktuje swoich przeciwników

 3. 3
  +4
  ~ WYBORCA
  Piątek, 04.04

  ~gwerty . Szanowny oczywiście w cudzysłowie.

 4. 4
  +5
  ~ urnochód
  Piątek, 04.04

  Zajefajny tekst ubawiłem się jak cholera! Brawo dla autora no i najważniejsze sama prawda o mentalności Kalego.

 5. 5
  +5
  ~ PIS WON!!!
  Piątek, 04.04

  Bardzo dobrze panie Rembelski koniec cackania się z tą pislamską sektą, która buduje swoje poparcie na nacjonaliźmie, ksenofobii, kłamstwach, pomówieniach, zacofaniu i analfabetyźmie ekonomicznych swojego elektoratu. Precz z PISem z Elbląga!

 6. 6
  +4
  ~ ridentem dicere verum
  Piątek, 04.04

  To jest super ę... Jeżeli Jarosław Kaczyński jest tak zasadniczy, to powinien wydać partyjne polecenie prezydentowi Wilkowi, by wyprowadził się z mieszkania w poniemieckiej kamienicy, w której mieszkali dziadkowie kanclerz Angeli Merkel...

 7. 7
  +7
  ~ Leszek
  Piątek, 04.04

  Oj nie ma Elblag szczęścia do euro posłów, Kurski od dziadka z wermachtu, Lisek od przekrętów i teraz Karski golfista

 8. 8
  +2
  ~ roman
  Piątek, 04.04

  zgadzam się przedmówcami, trafnie i dowcipnie, pochwała dla autora

 9. 9
  --5
  ~ elblążanin/patriota
  Piątek, 04.04

  teks pisany przez "pożytecznego idiotę" dla "pożytecznych idiotów" - lemingi będą miały ubaw (jak skaczą w przepaść to też z usmiechem na gębach ;), reszta czytelników patrzy na to z POlitowaniem i zażenowaniem jak można się tak zeszmacić - fobia panie rembelski? Kolejny raz, proponuję nie czytać wynaturzeń tego autora, bo szkoda czasu, niech się obraca we własnym szambie.

 10. 10
  0
  ~ Bartosz z UK
  Piątek, 04.04

  prawda jest taka: to rusek i niemiec w 1939 knuli spisek przeciwko nietylko Polsce ale i calej Europie. Oni w niczym nam nie pomogli, A to ze ludzie kupuja niemieckie marki samochodow to wlasnie wspieraja tylko i wylacznie niemiecka gospodarke. JA bym chetnie kupic polski samochod ale niemieckie lobby od lat w Polsce wybieralo polskich inzynierow do pracy w niemieckich zakladach Ten baran co napisal ten artykul to zapewne jezdzi drogim niemieckich audi albo bmw. Niemca nigdy w Polsce, oni nigdy nie mieli i nie beda miec do nas szacunku, zadnej takie oznaki szacunku od nich nie mamy dopoki sie jego nie wymusi na nim

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.44646692276