Wtorek, 7.04.2020, Imieniny: Donata, Herman, Rufin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OPINIE NADESŁANE

Rembelski:Kto sieje wiatr ten zbiera burzę-czyli bicie wyborczej piany!-opinia nadesłana (opinia nadesłana)

01.06.2013, 18:17:25 Rozmiar tekstu: A A A
Rembelski:Kto sieje wiatr ten zbiera burzę-czyli bicie wyborczej piany!-opinia nadesłana
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Gdyby w Elblągu, zapytać na ulicy przechodnia o to, w którym województwie powinien być Elbląg, to 99% zapytanych odpowie, że w pomorskim. Nawet przyjezdni rozumieją, że naturalne miejsce naszego miasta jest przy aglomeracji trójmiejskiej.

Podnoszenie tej sprawy przez PiS  w każdej kampanii wyborczej, jest żenującym przykładem gry na emocjach w temacie, którego realizacja leży w kancelarii premiera RP. Mieliście panowie swoje pięć minut, kiedy prezydentem był św. pamięci Lech Kaczyński, a premierem pan Jarosław Kaczyński, zaprzyjaźniony z elbląskim posłem Leonardem Krasulskim. To był najlepszy czas, żeby dokonać korekty podziału administracyjnego kraju i umieścić Elbląg w województwie pomorskim, a co najmniej dokonać przeniesienia siedziby sejmiku lub  urzędu wojewody co Elbląga.

Wystarczyło jedno słowo posła do premiera, premiera do ministra i temat byłby załatwiony, wy byście się wpisali złotymi zgłoskami w historii miasta. Nie zrobiliście tego i teraz zamilczcie – nie rozsiewajcie sztucznej mgły warmińsko-mazurskiej. Nie zrobiliście tego, bo to było niemożliwe i wasz szef  Jarosław Kaczyński o tym wiedział, tylko nie mówił tego głośno, jak to ma w zwyczaju – wie, ale nie powie. Odejście Elbląga do województwa pomorskiego wiązałoby się z likwidacją województwa warmińsko-mazurskiego, ze względów ekonomicznych, taki twór jak warmińsko mazurskie bez Elbląga nie miałby racji bytu. Stąd nikt nie otworzy sobie następnego pola konfliktu politycznego, bez względu na barwy polityczne. Nie robi tego elbląska PO, mimo, iż ma takie możliwości, ale skoro nie udało się obronić dyspozytorni pogotowia to tym bardziej nie da się przenieść Elbląga do pomorskiego. Cóż taka jest nieporadność elbląskich elit parlamentarnych. 

Ten temat może się pojawić w niedalekiej przyszłości, gdy ruszą prace nad ustawą metropolitalną. Stąd panowie z elbląskiego PiS-u nie wszczynajcie kolejnej awantury, bo jak nie daj boże wygracie, to gdzie będziecie składać wnioski o pieniądze z funduszy regionalnych, w Gdańsku czy w Olsztynie?  Jak te wasze wnioski będą traktowane, jeżeli nie jesteście gotowi zbudować poprawnych relacji teraz, w tym prawnym stanie rzeczy. Nie bijcie tej piany wyborczej! Gdybyście umieli czytać ze zrozumieniem, to pytanie Wicemarszałka Jarosława Słomy brzmi tak – czy przewidywać środki z funduszu regionalnego dla Elbląga na lata 2014 – 2020, czy nie ? Czego będziecie oczekiwać od partnerów w Olsztynie – szacunku, zrozumienia dużej puli środków unijnych? Panowie załóżcie długie spodnie na czas kampanii wyborczej i odnieście się realnie do problemów nękających miasto i jego mieszkańców.  Przespaliście swoje pięć minut  - możecie mieć następne, tylko co macie do zaoferowania oprócz odgrzewanych kotletów.

 


Za Zespół Programowy KWW „Nasza partią Jest Elbląg”
Stefan Rembelski

Oceń tekst:

Ocen: 23

%30.4 %69.6


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --25
  ~ Olsztyniak
  Sobota, 01.06

  Co za bzdury ! Elbląg Olsztynowi do niczego potrzebny nie jest. Przed reformą administracyjną w 1975 roku,kiedy w Polsce było 17 regionów,czyli wszystkie obecne województwa plus nieistniejące Koszalińskie,nasze województwo istniało sobie spokojnie bez Elbląga.Więc nie piszcie głupot,że nam Elbląg jest do czegokolwiek potrzebny.Elbląg to zakała województwa warmińsko-mazurskiego, pazerna i zachłanna na kasę,którą jej włodarze marnotrawią,karmiąc swoich tępych mieszkańców mitami i bajeczkami o niedobrym Olsztynie,żeby odwrócić uwagę od swojego nieudacznictwa i lenistwa.Jesteście studnią bez dna,do której Olsztyn i inne miasta regionu wciąż muszą wrzucać pieniądze.Jak wam jest tak bardzo źle w tym województwie,a Gdańsk was nie chce,to przyłączcie się do Obwodu Kaliningradzkiego,tylko to wam zostało,wtedy na pewno będzie wam lepiej.Droga wolna.

 2. 2
  --8
  ~ eb
  Sobota, 01.06

  Pukin i Rembelski, to kompromitacja, byli wszędzie, teraz próbują zaistnieć medialnie. Elbląg do Pomorza panowie, wszyscy mamy dość tego województwa szuwarowo- bagiennego

 3. 3
  +14
  ~ W Olsztynie mieszkają buraki
  Sobota, 01.06

  Olsztyniak, nie bądź taki cwany...zobaczysz jak jeszcze Elbląg przejdzie do Gdańska a was pod województwo podlaskie podłączą! Olsztyn to największa porażka północnej Polski! "Na ulicach krowy świnie, tak na co dzień jest w Olsztynie!" TYLKO ELBLĄG!

 4. 4
  +6
  ~ Ela
  Sobota, 01.06

  JAK ZWYKLE SENSOWNIE, DOSADNIE I MĄDRZE - POWODZENIA Panie STEFANIE

 5. 5
  +15
  ~ ELBLAG DO POMORZA,olsztyn w pizdu !
  Sobota, 01.06

  Ty,@Olsztyniak. Za to Wy Olsztyn i Protas to jesteście ZŁODZIEJE !!!KRADNIECIE WSZYSTKO CO ELBLAG WYPRACOWAŁ BĘDĄC MIASTEM WOJEWÓDZKIM. Waszych włodarzy trzeba by było do pudła powsadzac najlepiej takiego po starym telewizorze RUBIN i puścić na jeziora. Niech pudła zatoną.

 6. 6
  +4
  ~ marek elbląski
  Sobota, 01.06

  Panie Rembelski,o ile pamiętam,to założył pan jakieś tam stowarzyszenie,majace na celu oderwanie Elblaga od szuwarów i co?Miałem o panu dobre zdanie,ale to już czas przeszły.My,mieszkancy Elblaga nie chcemy olsztyńskiej stagnacji,niech oni sobie te pieniazki wsadzą gdzieś,a ten olsztyński bufon,z nickiem "Olsztyniak"niech trochę przyhamuje i nie obraża nas,obywateli tego miasta,bo jest zwykłym chamem,prostakiem i burakiem.

 7. 7
  --1
  ~ ciekawski
  Sobota, 01.06

  Mam pytanko czy to prawda, że hakerzy mogą manipulować sondażem internetowym na ........ na korzyść pana Pukina?;) Tylko się tak pytam;)

 8. 8
  +5
  ~ Bleeeeeeeeeeeeeeee
  Sobota, 01.06

  Pewnie tak powpisują bzdury jakie im będą pasowały i będą udawać wielki sondaż .Koń by się uśmiał.Powinni podpiąć link do swojej statystyki to zobaczymy ich geniusz oglądalności

 9. 9
  +6
  ~ nikt
  Sobota, 01.06

  wiadomo na emocja dzieciakom najlepiej się gra. Co z tego że dowody tożsamości w portfelu, Polakami emocjami nie rozumem omamisz, tym bardziej, że inteligencje nam zabito podczas II WŚ i po niej- okupanci wiedzieli co robią i teraz jest jak jest

 10. 10
  +1
  ~ Ed
  Sobota, 01.06

  Panie Rembelski Najlepiej siedzieć cichutko, machać ogonkiem - może ktoś rzuci kość. Toruń głośno wyraża swoje żądania i jakoś wszystko dostaje (dziwne)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.