Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OPINIE NADESŁANE

Radna Maria Kosecka w sprawie EURO 2012: Są powody do zadowolenia (opinia nadesłana)

27.04.2012, 08:05:20 Rozmiar tekstu: A A A
Radna Maria Kosecka w sprawie EURO 2012: Są powody do zadowolenia
fot. Natalia Szałkowska

23 kwietnia obradowała Komisja  Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych Rady Miejskiej w Elblągu. Uczestniczyli w niej przedstawiciele służb mundurowych oraz urzędnicy magistratu. Spotkanie było satysfakcjonujące dla wszystkich.

Głównym tematem posiedzenia były elbląskie przygotowania do EURO 2012. W naszym mieście podczas mistrzostw będzie funkcjonowała – na placu Kazimierza Jagiellończyka - strefa kibica zaakceptowana przez władze UEFA. Przewiduje się, że przebywać tam będzie  ok. 4 tys. osób, a o ich bezpieczeństwo zadbają policjanci, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni. Posiadamy  informacje, że do Elbląga zjedzie wielu zagranicznych gości. Będą to głównie kibice z Niemiec, Chorwacji, Hiszpanii, Łotwy a także Wielkiej Brytanii i Irlandii. Policja, pilnując ładu, zastosuje zasadę: tolerancja – tłumienie - eliminacja.

Funkcjonariusze zostali przeszkoleni na okoliczność charakterystycznych dla poszczególnych narodów obyczajów, niesforni będą zatrzymywani. 28 naszych policjantów zostało na czas mistrzostw oddelegowanych do Gdańska, ale gdyby zaszła potrzeba, elbląskich stróżów prawa wspomogą funkcjonariusze z powiatów ościennych.

Na rzecz zagranicznych kibiców będą pracować również mobilne patrole wolontariuszy, które będą udzielać informacji.

Starannie przygotowali się na przyjmowanie rosyjskich kibiców pogranicznicy i celnicy. Po obu stronach granicy będą funkcjonować „zielone korytarze”, co ma zagwarantować płynność ruchu autobusów z kibicami, a jednocześnie zapobiec ewentualnej kontrabandzie.

W „zabezpieczających” mistrzostwa instytucjach od połowy maja nie będzie urlopów dla pracowników, dotyczy to również Straży Miejskiej, która będzie wspomagać policjantów, podobnie jak Żandarmeria. Z uwagi na rangę wydarzenia będzie to zapewne solidny sprawdzian naszych możliwości, zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Kwietniowe posiedzenie komisji było również okazją do oceny minionego sezonu zimowego pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa na ulicach oraz powzięcie informacji o stanie placów zabaw i piaskownic oraz obiektów sportowych.

Miniona zima, choć przyszła dość późno, przysporzyła pracy drogowcom. 42 razy podejmowali działania mające na celu odśnieżanie i zwalczanie śliskości. Kosztowało to budżet miasta ponad 3 mln zł. Organizatorzy akcji Zima uważają, że w przyszłości trzeba jeszcze bardziej dyscyplinować zarządców nieruchomości, bo nie wszystkie chodniki były należycie odśnieżone.

Zarząd Budynków Komunalnych sprawdza stan techniczny placów zabaw. Do 15 maja mają zostać naprawione wszystkie usterki, a w piaskownicach znajdzie się świeży piasek. Przy okazji dokonano oceny – mało dzieci, dużo psów – i postanowiono zlikwidować 40 z 91 piaskownic. Wkrótce na terenach rekreacyjnych zostaną zamontowane tablice informacyjne z numerami telefonów, pod które należy dzwonić w razie zagrożeń, działalności wandali albo nieszczęśliwego wypadku. To w ramach programu „Bezpieczny Elbląg”. Także w ramach tego programu policja przygotowuje ulotki, które ułatwią elblążanom kontakt z policją w spawach bezpieczeństwa i ładu.

Jeszcze w maju Sanepid sprawdzi obiekty rekreacyjne pod kątem obecności bakterii cola oraz innych zanieczyszczeń, a odpowiedzialni za akcję „Czysty Elbląg” dokonają rekontroli  miejsc, które w marcu funkcjonowały jako dzikie wysypiska śmieci.

Kolejne posiedzenie komisji odbędzie się w dniu 17 maja br. w siedzibie komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Głównymi tematami posiedzenia będzie:

- Stare Miasto – analiza stanu bezpieczeństwa.

- Analiza wpływu monitoringu miejskiego na poprawę stanu bezpieczeństwa w mieście.
 
- Przemoc w rodzinie – „Niebieska Karta” jako element wspomagający przeciwdziałaniu przemocy.

- Organizacja przyjmowania i rozpatrywania skarg obywateli w Urzędzie Miejskim w 2011 r.
 
- Informacja o stanie orzecznictwa administracyjnego w jednostkach organizacyjnych elbląskiego samorządu w 2011 r.

- Informacja o sposobie realizacji zaleceń pokontrolnych skierowanych do miejskiej administracji samorządowej.

 

radna Maria Kosecka

Euro 2012 - zobacz wyniki, tabele i terminarz »

Oceń tekst:

Ocen: 7

%71.4 %28.6


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ gula
  Piątek, 27.04

  nie wiedzialem ze w elblagu bedzie euro kobieto nie osmieszaj sie

 2. 2
  +7
  ~ buczek
  Piątek, 27.04

  Dawno jej nie było widać. Musi się pokazywać.

 3. 3
  +1
  ~ to błąd
  Piątek, 27.04

  Cz ta pani głosowała ZA LIKWIDACJĄ szkoły w piaskach?

 4. 4
  +2
  ~ nonsens
  Piątek, 27.04

  pięknie się Pani lansuje. zadam dwa pytania - Czy głosowała pani za likwidają szkoły w piaskach? Czy jest pani za restrukturyzacją (likwidacją) szpitala im Jana Pawła II na Żeromskiego? cyt [...] Miniona zima, choć przyszła dość późno, przysporzyła pracy drogowcom. 42 razy podejmowali działania mające na celu odśnieżanie i zwalczanie śliskości. Kosztowało to budżet miasta ponad 3 mln zł. [...] To trzeba było wykorzystać piasek od POSŁA PENKALSKIEGO Z RUCHU PALIKOTA. Koszty byłyby mniejsze.

 5. 5
  +7
  ~ eb
  Piątek, 27.04

  głosowała za likwidacją zielonej szkoły w Piaskach i za prywatyzacją szpitala - Tak wygląda empatia w wykonaniu tej pani

 6. 6
  +8
  ~ 0la1
  Piątek, 27.04

  lans przy euro - haha dobresobie. ale trzeba miec tupet zeby sie teraz wychylac! szkola w piaskach niepotrzebna? moze P ani jest niepotrzebna w UM? kto tak mysli -> kciuk w gorę! --->

 7. 7
  --5
  ~ ewrf
  Piątek, 27.04

  a te tabliczki w tramwajach juz sa ???????????????

 8. 8
  --1
  ~ hehe
  Piątek, 27.04

  jaki kibic przyjedzie do tej dziury, żeby później na żaden mecz w Gdańsku nie dojechać????? no chyba że dolecieć jak proponuje Waltzowa

 9. 9
  +1
  ~ Madzia
  Piątek, 27.04

  Jak zawsze komentarze nie na temat....EURO 2012 to wielkie wydarzenie dla Polski, Trójmiasto jest dużym miastem i poruszanie się po nim czasami bywa trudne i czasochłonne. Kibice z Elbląga dotrą na mecz w Gdańsku szybciej niż mieszkańcy np. Gdańsk Osowa. Dobrze wiedzieć, że Elbląg jest przygotowany na to co będzie się działo przez te kilka dni w czerwcu.

 10. 10
  --5
  ~ ślinotok
  Piątek, 27.04

  Do Madzi, a powiedz mi kochanie, w której grupie jest polska i kto jest z nami w tej grupie?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.9701600074768