Piątek, 7.10.2022, Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Mężczyzna zmarł na plaży w Stegnie. Parawany utrudniły dojazd służbom

15.08.2022, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mężczyzna zmarł na plaży w Stegnie. Parawany utrudniły dojazd służbom
fot.archiwum redakcji ( zdjecie stanowi ilustrację do artykułu )

Na plaży w Stegnie doszło w sobotę do tragedii. Jak podaje TVN24.pl, 45-letni mężczyzna mimo udzielonej pomocy i reanimacji zmarł. Męzczyzna zasłabł podczas gry w piłkę na plaży. Służby straciły dużo czasu, zanim udało im się dotrzeć do mężczyzny. Drogę blokowały im parawany, którymi zastawiono plażę.

 

Samochód służb ratowniczych nie mógł przedostać się na plażę w Stegnie do potrzebującego pomocy mężczyzny Drogę blokowały rozstawione przez plażowiczów parawany. Ratownicy musieli prosić o usunięcie parawanów i umożliwienie im przejazdu.

- Wielokrotnie prosiliśmy, żeby turyści usunęli się i zrobili nam dojazd do morza. Niestety, bezskutecznie - relacjonował w rozmowie z TVN24 Grzegorz Pegza z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jantarze. - Musieliśmy być wręcz bezczelni, nachalni podjechać pod parawany niektórych osób, wymusić na nich to, by oni zabrali swoje rzeczy - wyjaśniał.

Na miejscu pojawili się strażacy i policja, a także ratownicy w motorówce. Mimo długotrwałej reanimacji, 45-letni mężczyzna zmarł.

 

Źródło:TVN24.pl

kerim

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ xd
  Poniedziałek, 15.08

  Gminy powinny zrobic zakaz uzywania parawanow powinny byc strefy z lezakami platne kto chce korzysta jak zaplaci i oddzielne miejsca darmowe na koc

 2. 2
  +6
  ~ Dorota
  Poniedziałek, 15.08

  Również zgadzam się z tym że powinien być zakaz rozkładania parawanów .

 3. 3
  +3
  ~ zdzislaw
  Poniedziałek, 15.08

  zaorać parawany ,zakaz, stanowczy służby niech zaczna nakładać mandaty . ☂️ tak parawany nie.ZAKAZ UZYWANIA PARAWANÓW 2023

 4. 4
  +4
  ~ Hipokrates
  Poniedziałek, 15.08

  Kompletna bzdura to tłumaczenie parawanowe. Na całym świecie i w różnych w nim miejscach ratownik bierze sprzęt i gna np. po plaży do umierającego. Paniska muszą dojechać? Liczy się czas więc często biegiem z podstawowym sprzętem w garści i na plecach. Jesteśmy ratownikami, a ambulans dojedzie. Rozbisurmaniono parawaniarzy i nikt na nich nie ma siły. Od zarządcy plaży zależy czy utworzy korytarze życia i wlepi solidne mandaty za ich zastawianie, ale potrzebne jest prawo, regulamin. Jednak nic nie usprawiedliwia ratownika za chęć dojazdu i kłótnie z wieśniakami na plaży gdy człowiek umiera.

 5. 5
  +5
  ~ Bez parawanu
  Poniedziałek, 15.08

  Ta moda na parawany to porażka, ze wzgledów bezpieczeństwa po pierwsze, po drugie...wiadomo po co są parawany / pięć zlaczonych razem a w srodku wodeczka/ piweczko i papieroski. WINSZUJE zdrowia.

 6. 6
  +4
  ~ Charon
  Poniedziałek, 15.08

  Ktoś następny do siaty w taki upał

 7. 7
  +4
  ~ Marek
  Wtorek, 16.08

  Powinni zrobić zakaz parawaningu na polskich plażach. To co się dzieje to jest porażka i tragedia . Prywatne plaże sobie porobili .Brak przejścia , dzieci bez kontroli rodziców, wytyczenie działek na plaży :(

 8. 8
  --3
  ~ haha
  Wtorek, 16.08

  Ponieść do odpowiedzialności za śmierć mężczyzny tych, którzy utrudniali wykonywanie czynności ratujące życie ...

 9. 9
  +6
  ~ XXL
  Wtorek, 16.08

  Uważam, że służby państwowe powinny dokładnie przeanalizować działanie i postępowanie ratowników, zarówno tych "plażowych" jak i tych wezwanych. Zasłanianie się parawanami wiele sugeruje.

 10. 10
  +1
  ~ Arc
  Środa, 17.08

  Co maja parawany do tego, że ktoś stracił przytomność na plaży? TO ratownicy nie mieli podręcznych sprzętów do reanimacji? To koniecznie musieli dojechać samochodem tam? Co to za brednie? Skoro parawanami tłumaczą zgon mężczyzny, to znaczy, że wiedzą że dali d... i trzeba się dokładnie przyjrzeć ich akcji "ratunkowej".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0833439826965