Piątek, 31.03.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Potrącenie 20-latka na hulajnodze elektrycznej. Mężczyzna trafił do szpitala

16.09.2021, 17:45:44 Rozmiar tekstu: A A A
Potrącenie 20-latka na hulajnodze elektrycznej. Mężczyzna trafił do szpitala
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (źródło: archiwum redakcji, Adrian Sajko)
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Elblągu na przejściu dla pieszych. Kierowca volkswagena potrącił 20-latka na hulajnodze elektrycznej. Mężczyzna doznał złamania obojczyka i pęknięcia kości skroniowej. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Policyjne dochodzenie wyjaśni szczegóły zdarzenia.
 
Do potrącenia doszło w czwartek (16.09.2021 r.) około godziny 14.30 na ulicy Teatralnej w Elblągu. Samochód marki VW Polo, prowadzony przez 28-letniego mężczyznę, potrącił na przejściu dla pieszych 20-latka poruszającego się hulajnogą elektryczną.

Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Doznał złamania obojczyka i pęknięcia kości skroniowej. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Policyjne dochodzenie wyjaśni szczegóły zdarzenia.
 
Policjanci apelują o ostrożność i uwagę na drogach. Dotyczy to zarówno pieszych jak i kierowców. W sytuacji, kiedy w pobliżu przejścia znajduje się człowiek, kierowca ma obowiązek zwolnić, zatrzymać się udzielić pierwszeństwa.

Oznacza to, że nie wolno zmusić pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyśpieszenia kroku, gdy znajduje się na pasach. Z kolei piesi nie powinni wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, dotyczy to również użytkowników hulajnóg. Kierowcom i pieszym zalecamy większą ostrożność.
 
 
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Bezstronny
  Czwartek, 16.09

  W telewizji mówili, że ma na pasach pierszeństwo no i miał !

 2. 2
  +14
  ~ Mój podpisik
  Piątek, 17.09

  Widziałe jak siedział , jak przejeżdżaliśmy mao brakowało a tuż obok następny by wpadł pod samochód tym razem rowerzysta. . Niestety trzeba pamiętać żeby uważać Rower a tym bardziej hulajnoga są szybki , Kierowca często nie ma szans zobaczyć ze ktoś szybko nadjeżdża. W wypadku rowerzysty samochodem kierował starszy człowiek, który nie orientuje się tak jak młody a i młody ma problemy aby zauważyć kogoś tak szybko nadjeżdżajacego. Troszeczkę wyobraźni paniwie i panie na hulajnogach czy rowerach. CO z tego że na nagrobku napiszą wam "miał pierwszeństwo".

 3. 3
  +11
  ~ wer
  Piątek, 17.09

  Dochodzenie w toku, a policja już zabrała prawo jazdy... Ciekawe z jaką prędkością wjechał na przejście ten na hulajnodze, na pewno z nie większą jak prędkość pieszego. Przykład: codziennie rano widzę gościa na hulajnodze, jedzie pod prąd Obrońców pokoju do Browarnej, wjeżdża sobie na luzie na Browarną i skręca w Elektryczną, tak o, bo co nie może. Jak go potrącą, to pewnie też policja zabierze kierowcy auta prawo jazdy.

 4. 4
  +9
  ~ Realista
  Piątek, 17.09

  "W sytuacji, kiedy w pobliżu przejścia znajduje się człowiek, kierowca ma obowiązek zwolnić, zatrzymać się udzielić pierwszeństwa. Oznacza to, że nie wolno zmusić pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyśpieszenia kroku, gdy znajduje się na pasach. " Przefciez to byl gosc na hulajnodze a nie pieszy!

 5. 5
  +8
  ~ Janos
  Piątek, 17.09

  Ale przepisy mówią o pieszych a nie o rowerzystach i tych na hulajnogach

 6. 6
  +2
  ~ MALINA
  Piątek, 17.09

  Kto Cierpi Kto,wszyscy powinni być ostrożni,Nie ufać kierowcy,rowerzyście,tez na hulajnogach.

 7. 7
  0
  ~ Demian
  Piątek, 17.09

  "Widziałe jak siedział , jak przejeżdżaliśmy mao brakował" MAO :) . Kolejny mieszkaniec Elbląga który nie potrafi pisać i wyrażać myśli :) Mao Zedong (chiń. upr. 毛泽东; chiń. trad. 毛澤東; pinyin Máo Zédōng; Wade-Giles Mao Tse-tung; PWN Mao Ce-tung; IPA: [mau̯:˧˥ tsɤ˧˥.tʊŋ˥] wymowa i; ur. 26 grudnia 1893 w Shaoshan, zm. 9 września 1976 w Pekinie) – chiński polityk, przywódca Chińskiej Republiki Ludowej w latach 1949–1976. Od 1943 szef Biura Politycznego oraz przewodniczący Komitetu Politycznego Komunistycznej Partii Chin (aż do śmierci) i ideolog maoizmu

 8. 8
  +1
  ~ TomK
  Piątek, 17.09

  Tutaj jest wyjaśnione jak się powinny zachowywać hulajnogi elektryczne w różnych przypadkach tego typu. A także piesi wobec hulajnóg https://www.youtube.com/watch?v=gltmhsWS7sg&t=148s To, kto jest winny zależy głównie od tego, czy ten 20-latek przejeżdżał przez PRZEJŚCIE czy przez PRZEJAZD przejazd rowerowy obok przejścia - z tekstu to nie wynika.

 9. 9
  0
  ~ Pomyśl
  Piątek, 17.09

  Przestroga dla wszystkich. Trzeba szczególnie uważać na tych przejściach z możliwością przejazdu dla rowerów, są w szczególności niebezpieczne. Zarówno kierowca i osoba na hulajnodze czy rowerze. Chłopaku wracaj szybko do zdrowia.

 10. 10
  0
  ~ Dawid
  Sobota, 18.09

  Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2686648368835