Wtorek, 25.02.2020, Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Alarm pożarowy w szpitalu przy ul. Żeromskiego. Interweniowały cztery zastępy strażaków

21.09.2018, 10:44:00 Rozmiar tekstu: A A A
Alarm pożarowy w szpitalu przy ul. Żeromskiego. Interweniowały cztery zastępy strażaków

Alarm pożarowy na oddziale położniczym szpitala miejskiego przy ul. Żeromskiego postawił na nogi straż pożarną. Na miejscu interweniowały cztery zastępy. Na szczęście skończyło się na strachu.

Do zdarzenia doszło w piątek (21 września) około godz. 9. W Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II przy ul. Żeromskiego włączył się alarm pożarowy. Na miejsce wysłano cztery zastępy z KM PSP w Elblągu. Strażacy ustalili, że źródło zagrożenia może występować na oddziale położniczy znajdujący się na parterze budynku. To tam uruchomiła się jedna z czujek.

Wraz z personelem sprawdziliśmy wszystkie pomieszczenia na tym oddziale. Użyliśmy również kamery termowizyjnej, która mogłaby ujawnić ukryte ogniska pożaru i miejsca, w których temperatura jest podwyższona. Tutaj jednak kamera nie wykryła żadnego zagrożenia. Nie było więc konieczności ewakuacji chorych ani personelu, choć byliśmy na to gotowi. System został zresetowany. W tej chwili szpital wrócił już do normalnego funkcjonowania. Całe szczęście obyło się tylko na strachu

- mówi asp. Dawid Pyrzanowski, dowódca zastępu JRG nr 1 w Elblągu.

Strażacy nie wiedzą, co mogło spowodować włączenie się czujki. - Mógł to być błąd człowieka, który zapalił w jej pobliżu papierosa, albo jakieś zakurzenie, czy zwarcie - dodaje asp. Dawid Pyrzanowski.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Ironic
  Piątek, 21.09

  Na pewno mamuchna jakiejś Amandy albo Dżesiki ,ktorej "lekarz zakazał rzucić w ciąży palenie".

 2. 2
  +7
  ~ jankam
  Piątek, 21.09

  Jak leżałam na patologi to normą było, że kobiety sobie paliły w kiblu te śmierdzące pety, ale alarm się nie uruchomił.

 3. 3
  +4
  ~ Jednaknie
  Piątek, 21.09

  Papieros - nie bo to szpital i palic mozna tylko w wyznaczonych miejscach, na pewno nie w srodku; zakurzenie - w szpitalu? To sa sterylne pomieszczenia; zwarcie - instalacja jest stabilizowana zaawanasowanymi urzadzeniami z uwagi na specjalistyczny sprzet. Szukajcie dalej.

 4. 4
  +2
  ~ sikawkowy
  Niedziela, 23.09

  Wysłane cztery zastępy straży pożarnej i kaska leci z publicznych pieniędzy. A wystarczyło wysłać jednego strażaka fiatem cinquecento i sprawdzić co się stało i ewentualnie wezwać posiłki !!! No tak ale przecież procedury. Procedury procedurami ale istnieje jeszcze coś takiego jak zdrowy rozsądek czego w obecnych czasach brakuje u ludzi !!!

 5. 5
  +1
  ~ Joshua vs Powietkin
  Niedziela, 23.09

  Z drugiej strony budynku oddział chorób płuc a przed drzwiami zawsze ktoś stoi z papieroskiem- mimo, że zakaz palenia obowiązuje na terenie całego szpitala.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.