Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

W zaledwie pół roku KMP w Elblągu odnotowała 87 wypadków i... 990 kolizji

22.08.2017, 18:10:08 Rozmiar tekstu: A A A
 W zaledwie pół roku KMP w Elblągu odnotowała 87 wypadków i... 990 kolizji

Niestety liczba zdarzeń drogowych, do których dochodzi na terenie działań Komendy Miejskiej Policji w Elblągu rośnie. Gdzie najczęściej dochodzi do wypadków?

W porównaniu do poprzedniego roku zarówno w samym Elblągu, jak i na terenie powiatu elbląskiego, w 2017 r. doszło do większej ilości wypadków niż w 2016 r.. W pierwszym półroczu tego roku doszło do 51 wypadków, w których 53 osoby zostały ranne, a 5 zmarło. Dla porównania, w tym samym okresie rok wcześniej, miało miejsce 45 wypadków, rannych było 51 osób, a śmierć poniosła jedna osoba.

W powiecie elbląskim wypadków od stycznia do czerwca 2017 r. było 36 (o sześć mniej niż rok wcześniej), w których ucierpiało 49 osób, a 3 straciły życie. Odnotowano 288 kolizji.

 

Na terenie KMP w Elblągu odnotowano w pierwszym półroczu br. 68 wypadków, 5 wypadków ze skutkiem śmiertelnym, 75 osób rannych

- informował Jakub Sawicki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Niestety najczęstszą przyczyną wypadków jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, ale także nieprawidłowe wyprzedzanie czy niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

W tym roku, do dwóch  wypadków ze skutkiem śmiertelnym doszło w maju. Jednego dnia na ul. Jana Pawła II (godz. 20.30) kierowca jadąc za szybko najechał na słup. Następnego dnia, po godz. 14.00, na ul. Mazurskiej  doszło do zderzenia pojazdów. W tym przypadku przyczyną wypadku było nieprawidłowe wyprzedzanie.

Natomiast w czerwcu na al. Grunwaldzkiej (godz. 23.00) doszło do zderzenie pojazdów w ruchu.

Biorąc pod uwagę najtragiczniejsze w skutkach wypadki, do których doszło w pierwszym półroczu br. nie można doszukać się wzorca mogącego wskazać najbardziej niebezpieczne miejsca w naszym mieście. Uwagę jednak przykuwa ul. Fromborska, gdzie w marcu i czerwcu, doszło do wypadków, w których kierowcy nie dostosowali prędkości do warunków jazdy i najechali na drzewo. W obu przypadkach były to godziny popołudniowe.

Czy tych wypadków dałoby się uniknąć? Niewykluczone. Pewne jest jedynie, że bez przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zachowania szczególnej ostrożności i wzajemnego szanowania się na drodze te statystyki nie zmaleją.

 


(2 marca br.,  ul. Fromborskiej, 68-letni kierowca volkswagena golfa na łuku drogi stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo,; fot. Rafał Kadłubowski)

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 21

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ KUNEGUNDA
  Wtorek, 22.08

  JEŻDŻĄ JAK WARIACI, ZA SZYBKO BEZ ŻADNEJ KULTURY, WYPRZEDZAJĄ NA TRZECIEGO I NA LINII CIĄGŁEJ, JEŻDŻĄ GRATAMI 30-40 LETNIMI, A MŁODZI POKAZUJĄ CO POTRAFIĄ, ADRENALINA ICH " GONI " ALE PEWNIE PO ŚMIERĆ. ŚMIERDZĄCY Z A B U J C Y !!!

 2. 2
  +5
  ~ buu
  Wtorek, 22.08

  nie ma co ukrywać że kiedyś było więcej kontroli Policji drogowej i kierowcy trochę się bali a teraz wszyscy wiedzą że Policja zawsze stoi w tym samym miejscu a i do kontrolowania im się nie pali .

 3. 3
  +3
  ~ myk
  Środa, 23.08

  Wiek pojazdu nie ma nic wspólnego ze sprawnością techniczną, a każdy jeździ tym na co go stać.

 4. 4
  +6
  ~ jjj
  Środa, 23.08

  jezdza jak kr,e,tyni i nie znaja znakow drogowych!!! wystarczy popatrzec co sie dzije na skrzyzowaniu kolo bp!!! zmienili organizacje ruchu a debile jezdza na pamiec!! az dziwne ze nikt jeszcze nie zginal

 5. 5
  +4
  ~ ASF
  Środa, 23.08

  No cóż, wspomóżmy jeszcze kwotą 1000+, będzie jeszcze więcej gratów do 5000zł i szybkich/wściekłych lecz niedouczonych na ulicach...

 6. 6
  +6
  ~ krzysztof
  Środa, 23.08

  Co drugi kierowca z telefonem w ręku rozmawiając, albo pisząc smsy, kiedy weźmiecie się za tę plagę ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3790910243988