Poniedziałek, 22.07.2024, Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Czarna seria utonięć nad Bałtykiem. Nie udało się uratować kolejnego mężczyzny

07.08.2017, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czarna seria utonięć nad Bałtykiem. Nie udało się uratować kolejnego mężczyzny
Fot. IR/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Czarna seria utonięć w Krynicy Morskiej. W sobotę doszło do kolejnej tragedii. Tym razem w wodach Morza Bałtyckiego życie stracił młody mężczyzna. Kilka dni wcześniej utopił się 45-latek, który wskoczył do wody na ratunek swojej córce.

W sobotę (5 sierpnia) na terenie Krynicy Morskiej, w wodach Morza Bałtyckiego, miało miejsce utonięcie mężczyzny. To kolejne takie zdarzenie w tej miejscowości

- informuje dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym dworze Gdańskim.

Do tragicznego zdarzenia doszło na plaży niestrzeżonej. Mężczyzna kilkakrotnie wypływał daleko od brzegu. Za kolejnym razem już nie wrócił. Mimo bardzo szybkiej akcji, którą podjęli ratownicy elbląskiego WOPR, nie udało się uratować plażowicza.

To kolejny śmiertelny wypadek, do którego w ostatnim czasie doszło w Krynicy Morskiej. W ubiegły poniedziałek życie w wodach Bałtyku stracił mężczyzna. 45-letni mieszkaniec woj. łódzkiego wszedł do morza ze swoja 13-letnią córką, która pływała na dmuchanym materacu. W pewnym momencie dziewczynka wpadła do wody i zniknęła z pola widzenia. Na ratunek ruszył jej ojciec. Wyciągnął dziewczynkę z wody i holował do brzegu, w pewnym momencie sam zachłysnął się wodą i zaczął się topić, następnie zniknął również z pola widzenia. Inni kąpiący się wspólnie z ratownikami WOPR wyciągnęli dziewczynkę na brzeg, gdzie udzielono jej pomocy. W tym samym również czasie inni ratownicy WOPR oraz służby ratownicze Brzegowej Stacji Ratownictwa SAR ze Sztutowa rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, który znajdował się pod wodą.

Pracujący na miejscu policjanci na plaży zajęli się będącą w szoku dziewczynką i jej matką. Policjanci ustalili naocznych świadków tego zdarzenia oraz przygotowali lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zbadana przez lekarza, 13-latka pozostała na plaży pod opieką matki, jej życiu i zdrowiu nie zagrażało już żadne niebezpieczeństwo. O godz.18:30 przerwano akcję poszukiwawczą, ratownicy WOPR odnaleźli pływające w wodzie ciało około 50 metrów od miejsca zdarzenia. Na miejscu ratownicy podjęli akcję zmierzającą do przywrócenia czynności życiowych mężczyźnie. Bezskutecznie. Policjanci potwierdzili, że to ciało poszukiwanego 45- latka. Nowodworscy policjanci będą dalej wyjaśniać okoliczności tego tragicznego zdarzenia

- informuje KPP w Nowym Dworze Gdańskim.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności nad wodą i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury, wręcz upały powodują, że coraz częściej wybieramy się nad wodę. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Kąpiel w miejscach niestrzeżonych oraz alkohol to główne przyczyny utonięć - przekonują funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ RIP
  Poniedziałek, 07.08

  Natural selection at its finest. :D Ludzie nigdy się nie nauczą.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.471549987793