Piątek, 31.03.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Zobacz film z potrącenia 12-letniego chłopca. Wypadek miał miejsce na przejściu dla pieszych

17.05.2016, 14:35:45 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz film z potrącenia 12-letniego chłopca. Wypadek miał miejsce na przejściu dla pieszych
fot. nadesłane

Na jednej z ulic Elbląga doszło do potrącenia 12-letniego chłopca. Wypadek miał miejsce na przejściu dla pieszych, w warunkach dobrej widoczności. Policja publikuje nagranie zarejestrowane kamerą monitoringu miejskiego ku przestrodze kierowców.

Do wypadku doszło w miniony piątek (13 maja) kilka minut po godzinie 19. Zdarzenie miało miejsce u zbiegu ulic Ogólnej z Broniewskiego. Na filmie widać jak kierowca citroena zatrzymuje się przed przejściem i przepuszcza chłopca, który porusza się na hulajnodze. Z prawej strony nadjeżdża audi a4, które potrąca dziecko. 12-latek trafił do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała. 30-letni kierowca audi był trzeźwy.

Jednak policjanci ustalili, że na swoim koncie miał liczne wykroczenia drogowe, które potwierdziły 22 aktywne punkty karne (głównie prędkość, wyprzedzanie na „podwójnej ciągłej” i niestosowanie się do sygnalizacji). Prawo jazdy miał od 2004 roku a już w 2009 je stracił za przewinienia na drodze. Tłumaczył się rozkojarzeniem i hałasem w aucie. Widział zatrzymującego się citroena lecz nie widział chłopca. Za spowodowanie szczególnego zagrożenia na drodze policjanci odebrali mu prawo jazdy. Czeka go teraz sprawa w sądzie, zakaz prowadzenia do 3 lat i do 5 tys. zł grzywny. Podczas przesłuchania mężczyzna nie chciał dobrowolnie poddać się karze. 

Warto wiedzieć…

Odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze ponosi zarówno kierowca, jak i pieszy. W sytuacji kiedy w pobliżu przejścia znajduje się człowiek, kierowca ma obowiązek zwolnić, zatrzymać się udzielić pierwszeństwa.  Również oznacza to, że nie wolno zmusić pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyśpieszenia kroku, gdy znajduje się na pasach. Oczywiście wyprzedzanie w pobliżu „zebry” jest zabronione. Nie wolno omijać pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem żeby przepuścić pieszego. Również na pieszych spoczywają szczególne obowiązki. Nie wolno wtargnąć na jezdnie bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd!


Jakub Sawicki

KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 6

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (42)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +34
  ~ DANTE
  Wtorek, 17.05

  gościu z audi powinien stracić prawo jazdy na min 20 lat

 2. 2
  +10
  ~ yhym
  Wtorek, 17.05

  TRZEŹWY ?! SERIO ??

 3. 3
  +26
  ~ mmm
  Wtorek, 17.05

  z bmw debile przesiedli sie do audi...

 4. 4
  --14
  ~ xxxx
  Wtorek, 17.05

  "W sytuacji kiedy w pobliżu przejścia znajduje się człowiek, kierowca ma obowiązek zwolnić, zatrzymać się udzielić pierwszeństwa." - bzdura. Radziłbym najpierw sprawdzić przepis, żeby nie robić z siebie idioty.

 5. 5
  +14
  ~ Kazik
  Wtorek, 17.05

  Zabrać prawo jazy na zawsze ? W ten sam sposób zostałem potrącony na przejściu dla pieszych 1977 roku ? Takie sytuacje powinny być pokazywane na Kursach Prawo Jazdy ? Wielu kierowców z Elbląga i okolic popełnia te wykroczenie ?

 6. 6
  +16
  ~ lincz publiczny
  Wtorek, 17.05

  CZY JEST KARA NA TAKIEGO GNOJAAAA?!

 7. 7
  +21
  ~ j23
  Wtorek, 17.05

  podobno odmówił przyjęcia mandatu - może będzie miał dobrego adwokata , i pewnie to syn kogoś z elyty tak domniemuję , lub lokalny ..... skoro tak się stawia....

 8. 8
  +18
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 17.05

  Kodeks drogowy Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem. Według mnie powinien stracic prawo jazdy na zawsze. Facet ma w d...... przepisy. Widac bylo na filmie. Jego tlumaczenie jest zenujace.

 9. 9
  +3
  ~ k
  Wtorek, 17.05

  Szkoda że nie komentowaliście tak jak policyjne szyszki pod Ostródą na podwójnej ciągłej, na zakazie wyprzedzania pojechali i spowodowali kolizję. Tam na pewno nie było zagrożenia w ruchu lądowym. A kierujący policjant co otrzymał? 200 zł mandatu i 6 pkt.

 10. 10
  --6
  ~ EG
  Wtorek, 17.05

  To skrzyżowanie jest tak ruchliwe, że nie rozumiem sensu wyłączania świateł po godzinie 18:00.. Nadmierna prędkość i nie zachowanie ostrożności przez kierowcę to jedno, ale jak by światła działały to prawdopodobnie nie doszło by do tej tragedii!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2342400550842