Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Wypadek na skrzyżowaniu obwodnicy z ul. Żuławską. Jedna poszkodowana osoba odwieziona do szpitala

06.11.2015, 15:58:08 Rozmiar tekstu: A A A
Wypadek na skrzyżowaniu obwodnicy z ul. Żuławską. Jedna poszkodowana osoba odwieziona do szpitala
fot. Witold Sadowski

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną wypadku, do jakiego doszło dziś (6 listopada) kilka minut po godz. 15 na skrzyżowaniu obwodnicy z ul. Żuławską. W wyniku zderzenia dwóch aut osobowych jedno z nich dachowało na poboczu. Kobieta, która nim kierowała, została przewieziona ambulansem ZRM do szpitala. Ruch w rejonie zdarzenia na czas pracy służb ratunkowych i policji był utrudniony i w kierunku Warszawy odbywał się jednym pasem.

 

Jak nam powiedzieli pracujący na miejscu wypadku policjanci, 55-letnia kierująca toyotą yaris jechała obwodnicą od strony Pasłęka i na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną z ul. Żuławską skręcała w lewo, w kierunku Helenowa. W czasie wykonywania tego manewru nie ustąpiła ona pierwszeństwa przejazdu 20-letniej kobiecie jadącej volkswagenem lupo obwodnicą w stronę węzła Elbląg Wschód. Na skrzyżowaniu volkswagen uderzył w bok toyoty. Zderzenie było na tyle silne, że toyota dachując minęła słup latarni i znalazła się na poboczu jezdni.

 

Na miejsce wezwano służby ratunkowe i policję. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, zneutralizowali wyciekłe z aut płyny eksploatacyjne i posprzątali odłamki. Służby medyczne zabrały do szpitala kobietę, która kierowała toyotą. Ruch w rejonie zdarzenia przez kilkadziesiąt minut był utrudniony i w kierunku Warszawy odbywał się jednym pasem.

Witold Sadowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Wypadek na skrzyżowaniu obwodnicy z ul. Żuławską. Jedna poszkodowana osoba odwieziona do szpitala ( zdjęć 20 )
Dodano: 2015-11-06 | fot. Witold Sadowski
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ mordercy drogowcy
  Piątek, 06.11

  Ile jeszcze wypadków musi być w tym miejscu zanim kretyni leniwi z urzędów wreszcie zauważą swój błąd. To nie jest wymuszenie brawura prędkość, tylko błąd projektanta. Taki sam jak już usunięty błąd przy zjeździe na Malbork. Dopiero po nastu wypadkach w tym i śmiertelnych usunięto lewoskręt. Jadąc od strony Warszawy aby skręcić w lewo jest zielone światło nie strzałka zielona!!!! Więc trzeba ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym z przeciwka. Ja jeżdżę ciężarówką tam często i mimo lepszej widoczności niż osobówki pojazdy z przeciwnego pasa zasłonięte pojazdami, które chcą skrecić w Żuławską jadąc od Gdańska pojawiają sie jak byskawica. Moje pytanie DLACZEGO TYLKO NA TYM MANEWRZE NIE MA ODZDZIELNEJ SYGNALIZACJI DO SKRETU W LEWO!!!! Nawet jak jade Żuławską na Gdańsk to są dwa sygnalizatory!!

 2. 2
  +4
  ~ Polak
  Piątek, 06.11

  racja, też tam w ten sposób skręcałem i tak jak piszesz czekający z Gdańska w Żuławską zasłaniali przejazd (podobnie jest jak się skręca z Płk. Dąbka w Węgrowską ale tam nie ma takich prędkości) - nie od dziś wiadomo, że drogowcy przez swoją głupotę są odpowiedzialni za co najmniej połowe wypadków w naszym kraju (przykładów jest mnóstwo)!!!

 3. 3
  +6
  ~ jajaja
  Piątek, 06.11

  Na szczęście likwidacja tego skrzyżowania jest ujęta w przebudowie S7, która już się rozpoczęła.

 4. 4
  --6
  ~ rr
  Sobota, 07.11

  Tylko głąb nie potrafią pokonać tego skrzyżowania. Dla wAS to tylko rondo?

 5. 5
  --1
  ~ jjj
  Poniedziałek, 09.11

  neb i wszystko jasne

 6. 6
  0
  ~ zodyn
  Niedziela, 15.11

  no, że suka nie zginela szkoda

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1386420726776