Niedziela, 17.11.2019, Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Radomska: zderzenie ciężarówki z osobówką przy zjeździe z Trasy Unii Europejskiej

27.10.2015, 08:03:32 Rozmiar tekstu: A A A
Radomska: zderzenie ciężarówki z osobówką przy zjeździe z Trasy Unii Europejskiej
fot. Witold Sadowski

Dziś (27 października) około godz. 7, w czasie panującej mgły,  na skrzyżowaniu ul. Radomskiej ze zjazdem z Trasy Unii Europejskiej doszło do zderzenia pojazdu osobowego z ciężarowym. Na szczęście w tym groźnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Ruch w rejonie skrzyżowania przez ponad godzinę był całkowicie zablokowany. Na miejscu pracowały służby ratunkowe i policja.

 

Jak nam powiedzieli pracujący na miejscu zdarzenia policjanci, 61-letni kierujący pojazdem ciężarowym renault z naczepą zjeżdżał z Trasy Unii Europejskiej i skręcał w prawo, w ul. Radomską. W czasie wykonywania tego manewru nie ustąpił on pierwszeństwa przejazdu jadącej oplem astra ul. Radomską w kierunku Bielnika 31-letniej kobiecie. Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia obu pojazdów.

 

Na miejsce wezwano służby ratunkowe i policję. Na szczęście w tym groźnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Kierująca astrą została przebadana na miejscu przez służby medyczne i nie wymagała zabrania do szpitala. Ruch w rejonie zdarzenia przez ponad godzinę był całkowicie wstrzymany.

 

Z informacji uzyskanych na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca ciężarówki aby skręcić w prawo wykonując ten manewr musiał złamać zestaw i zjechać na przeciwległy pas ruchu. Niestety, nie zachował przy tym należytej ostrożności, wymusił pierwszeństwo przejazdu  i to była główna przyczyna zdarzenia. Z pewnością widoczności w tym czasie nie ułatwiała panująca mgła. Oboje kierujący aut biorących w zderzeniu byli trzeźwi.

 

Policjanci z elbląskiej drogówki apelują do kierowców o szczególną ostrożność podczas jazdy o tej porze roku. Panujące wieczorem, w nocy i rano mgły oraz mokre, śliskie nawierzchnie ulic i dróg utrudniają jazdę, a w takich warunkach nietrudno o tragedię. Kierowcy, noga z gazu!

Witold Sadowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Galeria / Radomska: zderzenie ciężarówki z osobówką przy zjeździe z Trasy Unii Europejskiej ( zdjęć 12 )
Dodano: 2015-10-27 | fot. Witold Sadowski
0

Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --13
  ~ kasza
  Wtorek, 27.10

  Leciała głupia baba nie zważając a brak widoczności i się zdziwiła.

 2. 2
  +7
  ~ asfalt
  Wtorek, 27.10

  codziennie bym miał tam stłuczki z ciężarówką jesli bym czasem takiej nie ustąpił, toc widać wyraźnie ze ciężarówka juz kończyła manewr a przecież jest jeszcze cos takiego jak zachowaj szczególna ostrożność i normalne myślenie!!!!

 3. 3
  --2
  ~ woow
  Wtorek, 27.10

  Kobieta z nebraski, trochę mgły i nieszczęście gotowe...

 4. 4
  +9
  ~ andrew
  Wtorek, 27.10

  zastanów się jeden z drugim o czym piszecie. Jeśli ewidentne wymuszenie pierwszeństwa, spowodowanie wypadku jest "wina ofiary" GRATULIJĘ!!!!!!

 5. 5
  --3
  ~ andrew
  Wtorek, 27.10

  ta "baba z nebraski" swoimi umiejętnościami przeskoczyła by Was powyżej dwa razy, o poziomie intelektualnym komentarzy ...... szkoda gadać>

 6. 6
  +5
  ~ mmm
  Wtorek, 27.10

  Zasada ograniczenia zaufania szczególnie przy niedostatecznej widoczności.Mówi Wam to coś Wy wspaniali kierowcy na swych wspaniałych maszynach!!!!

 7. 7
  +9
  ~ Kowalski
  Wtorek, 27.10

  winny tego wypadku i nie tylko tego a wszystkich w tym miejscu jest projektant tego niby skrzyżowania a drugim winnym jest ten który zrobił odbiór tego bubla drogowego ,no bo kto projektuje tak dojazd do portu tu nie mieści się zwykła ciężarówka a co dopiero ciągnik siodłowy z naczepą.

 8. 8
  +7
  ~ marek23
  Wtorek, 27.10

  Jechałem przez to skrzyżowanie 10 minut przed godz.7 i rzeczywiście mgła była dość gęsta . Samo skrzyżowanie jest w takim miejscu usytuowane ,że zjeżdżając z mostu widoczność w prawą stronę Radomskiej ze względu na znajdujący się na niej łuk w prawo jest ograniczona do ok.50 metrów .Kierowca takiego zestawu nie ma możliwości szybko wykonać tam manewr skrętu zarówno w prawo jak i w lewo .Nawet jadąc osobówką w lewo zawsze mam obawy czy zdążę skręcić( nawet przy ładnej pogodzie) bo w każdej chwili z zakrętu może wyłonić inny użytkownik drogi .Kierowcy rzadko poruszają się tam z dozwoloną .

 9. 9
  --1
  ~ fizolof
  Wtorek, 27.10

  To była próba wymuszenia pierwszeństwa przejazdu niestety nie udana a nie wymuszenie pierwszeństwa .

 10. 10
  +5
  ~ artur
  Wtorek, 27.10

  jeżdżę tam codziennie i pierwsze moje odczucie to wyciąć drzewa po prawej stronie zjazdu. Nic nie widać od strony ul. Radomskiej, krzaki wszystko zasłaniają. Po drugie wyjazd jest źle zaprojektowany- dojazd do portu w takim wykonaniu to żenada. iI po trzecie wysokość barierek jest taka że skutecznie zasłania widoczność od strony Bielnika aż dziwne że jest tam tak mało wypadków. I jeszcze jedno prędkość samochodów jadących w stronę Bielnika, tam mało kto jeździ 50/h

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.