Wtorek, 15.06.2021, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Sprawdziliśmy, jaki jest stan poszkodowanych wczorajszego wypadku karetki z hondą civic

30.07.2015, 10:06:53 Rozmiar tekstu: A A A
Sprawdziliśmy, jaki jest stan poszkodowanych wczorajszego wypadku karetki z hondą civic
Fot. Adrian Sajko

Wczoraj, 29 lipca, o godz. 17.30, na skrzyżowaniu ul. 12 Lutego,  Grota-Roweckiego i al. Armii Krajowej, doszło do zderzenia jadącej na sygnale karetki ZRM oraz samochodu osobowego honda civic. Jak informowaliśmy, w wypadku zginął 37-letni mężczyzna. Do szpitala trafiło sześć osób. W jakim są stanie?

Do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu przewieziono sześciu uczestników wypadku. -  W osobowym aucie były cztery osoby. Niestety mimo akcji ratunkowej nie udało się uratować 37-letniego pasażera. 20-letni kierowca Hondy doznał ogólnych potłuczeń ciała, 33-letnia pasażerka obrażenia żeber i głowy. Najciężej ranna została 21-letnia kobieta, która z obrażeniami płuc i głowy przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej w Szpitalu Wojewódzkim w Elblągu - mówi Jakub Sawicki,  oficer
prasowy KMP w Elbląg.

Osoby znajdujące się w karetce pogotowia nie odniosły poważnych obrażeń. - 36-kierowca doznał ogólnych potłuczeń i został zwolniony do domu, 46-letni ratownik medyczny ma złamanie żeber, natomiast 40-letni lekarz miał zerwane mięśnie ramienia i po opatrzeniu również został zwolniony do domu -  informuje Jakub Sawicki.

Jak zaznaczył oficer prasowy KMP trwa ustalanie przebiegu zdarzeń.

Policjanci w tej sprawie prowadzą dochodzenie, w którym ważne będą opinie biegłych, zeznania świadków i zapis monitoringu miejskiego, który zarejestrował zdarzenie. Jak na razie nie można mówić o niczyjej winie. Kierowcy byli trzeźwi

- mówi Jakub Sawicki.

Pod naszym wczorajszym artykułem jeden z internautów stwierdził, że "karetka jechała życie ratować młodemu chłopakowi który się powiesił. .. chłopak nie przeżył". Z tą informacją zgłosiliśmy się do Komendy Miejskiej Policji. - To prawda. Otrzymaliśmy takie zgłoszenie -potwierdził Jakub Sawicki.


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%80.0 %20.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ elblazanin
  Czwartek, 30.07

  Ludzi w Elblagu ubywa...Coraz wiecej samobojstw...i niepotrzebna smierc kierowcy Hondy.Niech spoczywaja w spokoju.

 2. 2
  --28
  ~ jacek
  Czwartek, 30.07

  akurat tego samobója nie szkoda. skoro sam nie chciał żyć, to po co na siłe go ratować ?

 3. 3
  +12
  ~ y
  Czwartek, 30.07

  "elblazanin" - czytaj ze zrozumieniem, kierowca hondy nie zginął.

 4. 4
  +7
  ~ Kate
  Czwartek, 30.07

  Chwla ciszy i zadumy i prośba o modlitwę za dusze zmarłych : uczestnika wypadku jak i zarówno samobojcy jego dusza cierpi, i gorąca modlitwa o wyzdrowieie poszkodowanych w wypadku. Tylko modlitwa ukoi ból po starcie bliskich i pomorze w cierpieniu.

 5. 5
  +14
  ~ M K
  Czwartek, 30.07

  Karetka może wjechać na czerwonym-tylko po uprzednim upewnieniu się że nie zagrozi to żadnemu uczestnikowi ruchu na tym skrzyżowaniu. Można by odnieść wrażenie że kierowcy karetek myślą że jak włączą światła i sygnały to są sami na drodze- ale tak nie jest tym bardziej w mieście.Nie wyobrażam sobie wjechać karetką na czerwonym świetle na skrzyżowanie i wcześniej nie zwolnić i nie popatrzeć w lewo w prawo - a potem znowu gaz do dechy ...

 6. 6
  --1
  ~ jacek
  Piątek, 31.07

  szkoda wam samobójcy ? przez niego zginęła osoba, która nie chciała umierać. czas się wieszać pajacyki

 7. 7
  +3
  ~ bombaj
  Piątek, 31.07

  I pomyslec, ze gdyby jakis slabo psychiczny czlowiek nie chcial sie powiesic to osoba z hondy by zyla i nie stracilibysmy tez karetki.

 8. 8
  +6
  ~ M K
  Piątek, 31.07

  A nie przyszło wam do głowy - że gdyby kierowca karetki troszeczkę zwolnił przed czerwonym , upewnił się że wszyscy go puszczają , przejechał skrzyżowanie bezpiecznie i wtedy znowu na gaz. Tam brakowało sekundy dwóch żeby ten z hondy zdążył zjechać ze skrzyżowania , i wszystko by grało - honda cała karetka cała samobójca być może uratowany ...

 9. 9
  +5
  ~ KIEROWCA zawodowy
  Piątek, 31.07

  Pojazdy uprzewiliowane mają prawo wjazdu na czerwonym swietle , z tym ,że muszą zachować szczegolną ostroznośc i nie dopuscić do kolizji muszą panować nad pojazdem do tego stopnia , aby uniknąc tego co było na tym skrzyżowaniu . Kierowca , który wjeżdza na czerwonym świetle bierze odpowiedzialnośc na siebie i za doprowadzenie do wypadku ponosi odpowiedzialnośc karną

 10. 10
  +1
  ~ ŚWIADEK
  Piątek, 31.07

  Widziałam jak Honda z szaloną prędkością wjechała na skrzyżowanie mimo, że wszystkie samochody stały ponieważ karetka dojeżdżała do skrzyżowania.. WG MNIE TO KIEROWCA OSOBÓWKI CHCIAŁ PRZEJECHAĆ SKRZYŻOWANIE NA POMARAŃCZOWYM ŚWIETLE - DLATEGO TAK SZYBKO JECHAŁ NIE PATRZĄC CO DZIEJE SIĘ WOKÓŁ !!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.