Wtorek, 7.07.2020, Imieniny: Łucja, Dominika, Teresa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Kolejne ofiary dopalaczy? Akcja służb z udziałem śmigłowca LPR

01.05.2015, 19:02:31 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejne ofiary dopalaczy? Akcja służb z udziałem śmigłowca LPR
fot. Witold Sadowski

Policjanci, strażacy i służby medyczne brali udział dziś (1 maja) po godz. 16.30 w rejonie parku przy ul. Oliwskiej nad rzeką Kumielą w akcji ratowania dwóch nieletnich, którzy byli prawdopodobnie pod działaniem środków odurzających. Dwaj chłopcy zostali zabrani do szpitala, gdzie trafiła również ciężarna matka jednego z nich. Na miejsce zdarzenia wezwano także śmigłowiec LPR.

- Około godz. 16.30 policjanci dostali zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy wpadli do rzeki Kumieli w rejonie parku przy ul. Oliwskiej - mówi asp. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. I dodaje: - Po przybyciu patrolu na miejsce okazało się, że są to dwie osoby nieletnie w wieku 14 i 15 lat i są prawdopodobnie pod działaniem środków odurzających. Ich zachowanie było bardzo dziwne, na przemian odzyskiwali i tracili przytomność. Mieli rozszerzone źrenice, w chwilach odzyskiwania przytomności byli bardzo niespokojni i agresywni, ich zachowanie było po prostu niekontrolowane. Pierwszej pomocy przedmedycznej udzielali im policjanci i przybyli po nich strażacy. Obaj zostali przewiezieni do szpitala - kończy rzecznik elbląskiej policji.

Jak nam się udało dowiedzieć, jednego z poszkodowanych z rzeki Kumieli na brzeg wyciągnął przypadkowy przechodzeń i prawdopodobnie to on wezwał na miejsce służby ratunkowe. Pierwsi do akcji ratunkowej przystąpili policjanci ze służby patrolowej i z drogówki. Po nich przyjechały dwa zastępy strażaków - jeden w celu przyjęcia na prowizorycznym lądowisku wezwanego śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, drugi do udzielania pomocy poszkodowanym chłopcom. Tuż po nich przybyły dwie karetki Zespołu Ratownictwa Medycznego. Jak się okazało - śmigłowiec nie zabrał żadnego z nieletnich - obaj zostali przetransportowani karetkami do elbląskiego szpitala dziecięcego.

W rejon miejsca zdarzenia wezwano również trzecią karetkę - do będącej na miejscu matki jednego z poszkodowanych chłopców. Będącą w ciąży kobietę, w związku z jej bardzo złym samopoczuciem, przetransportowano również do szpitala.

 

Witold Sadowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%100.0 %0.0


Galeria / Kolejne ofiary dopalaczy? Akcja służb z udziałem śmigłowca LPR ( zdjęć 24 )
Dodano: 2015-05-01 | fot. Witold Sadowski
0

Komentarze do artykułu (29)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ ;/
  Piątek, 01.05

  el patos

 2. 2
  +19
  ~ jamCIon
  Piątek, 01.05

  selekcja naturalna

 3. 3
  +15
  ~ chory na raka
  Piątek, 01.05

  Po co durnych leczyć sami są sobie winni niech umierają jak są głupcy lepiej te pieniądze przeznaczyć na leczenie raka a nie ćpunów

 4. 4
  +21
  ~ badacz much
  Piątek, 01.05

  Patologia ... nie uratujecie ich przed ich własną głupotą ! Oni mają w genach wbudowany mechanizm samo destrukcji.

 5. 5
  +7
  ~ rozum
  Piątek, 01.05

  Jak długo będziemy oglądać facjatę Szweda na wieżowcu przy 12 lutego.Straszydło straszy dzieci.

 6. 6
  --14
  ~ asa
  Piątek, 01.05

  zanim napiszesz coś w stylu "mają to w genach" albo "po co durnych leczyć" zastanów się co Ty robiłeś w ich wieku (nawet włażenie na drzewa stanowi zagrożenie dla życia, a skoro na własne życzenie ktoś zleci to niech sam sobie złamaną nóżkę leczy) a jeśli jesteś rodzicem to przemyśl jaki wpływ masz na prawdziwe zachowanie nastolatka

 7. 7
  +15
  ~ badacz much
  Piątek, 01.05

  Asa .... dzieci się wychowuje od początku a nie jak mają naście lat i trzeba je z komisariatu odbierać. Wtedy faktycznie nie masz już wpływu. A ja w ich wieku nie szukałem kłopotów jak i wielu moich rówieśników. A jak ktoś był niedorozwój to zawsze znalazł klej i worek.

 8. 8
  +12
  ~ ttt
  Piątek, 01.05

  NAJGORSZE JEST W TYM TO, ŻE ONI ZAGRAŻAJĄ INNYM!!!!!! JUŻ NIE NAPISZĘ CO POMYSLAŁAM O HANDLUJĄCYCH TYM GÓWNEM, BO NIE WYPADA

 9. 9
  +11
  ~ observer
  Piątek, 01.05

  Badacz ma rację... Niestety, ciągła pogoń za "czymś", bezstresowe wychowanie, brak czasu dla dzieci... Brak zainteresowania co nasze pociechy robią w wolnym czasie... A potem efekty widać... Przykre ale prawdziwe :(

 10. 10
  +9
  ~ pampi - ZAWADA
  Piątek, 01.05

  Dzieci się wychowuje a nie... chowa, czyli nakarmię i niech dalej po mieście lata , gdzie oczy poniosą .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.