Sobota, 6.06.2020, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STUDNIÓWKI 2014

"Szkoła to nie tylko budynek. Stanowimy rodzinę, która wzajemnie się o siebie troszczy". Zdjęcia ze Studniówki w IV LO

11.01.2014, 02:40:27 Rozmiar tekstu: A A A
"Szkoła to nie tylko budynek. Stanowimy rodzinę, która wzajemnie się o siebie troszczy". Zdjęcia ze Studniówki w IV LO
fot. Majka Brejdak

Pierwsza Studniówka za nami. Wczoraj, 10 stycznia, w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym bawili się tegoroczni maturzyści IV Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej.

W imieniu przyszłych abiturientów, grono pedagogiczne oraz rodziców  przywitali Karolina Glonkowska i Rafał Kępka z klasy III d, którzy poprowadzili oficjalną część Studniówki. - W murach IV LO staliśmy się pełnoletnimi ludźmi. Wiemy już, czego konkretnie oczekujemy od życia i postaramy się wybrać właściwą drogę - zapewnia Karolina Glonkowska.

- Szkoła to nie tylko budynek, w którym zdobywa się wiedzę. To atmosfera, ciepło, drugi dom. Tak jest w naszym IV LO!  Stanowimy rodzinę, która wzajemnie się o siebie troszczy - dodaje Rafał Kępka.

- Dziękujemy naszej dyrekcji, wychowawcom i profesorom, którzy nam tą rodzinę stworzyli - dodaje Karolina Glonkowska. - Dziękujemy za każde 45 minut, które z nami spędzacie, za każdy oceniony na szóstkę sprawdzian.

- Przepraszamy za puste zeszyty i czasami puste głowy, kwiaty,  których czasem zabrakło, bo nie było odważnych, by je wręczyć, jedynki, te niechciane, ale zapracowane - zaznacza Rafał Kępka.

Po wręczeniu wychowawcom pięknych bukietów kwiatów, wystąpieniu reprezentanta Rady Rodziców, oficjalnie Studniówkę rozpoczął dyrektor szkoły, Sylwester Stanicki. - Będziemy mieli dziś okazję uczynić zadość pięknej polskiej tradycji balu studniówkowego. Odbywają się one na 100 dni przed maturą. My mamy trochę więcej czasu, bo od matury dzieli nas bowiem 115 dni. Przez te dni może się jeszcze wiele wydarzyć - mówi dyrektor IV LO. - Egzamin maturalny jest pewnym symbolem, pewną cezurą między okresem młodzieńczych prób a okresem dorosłej odpowiedzialności.

Polonez zaprezentowany w tym roku przez maturzystów różnił się od dotychczasowych. Oprócz tańca pełnego gracji tancerze zaskoczyli polonezem w stylu techno. Pojawiły się nawet elementy kankana nawiązującego do motywu przewodniego tegorocznej Studniówki IV LO, którym był Paryż. Całego poloneza zaprezentujemy w materiale filmowym ze Studniówki IV LO, który opublikujemy niebawem.

Jutro, 12 stycznia zamieścimy obszerną galerię zdjęć autorstwa Ireneusza Rupniewskiego, a już teraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Majki Brejdak.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 48

%87.5 %12.5


Galeria / Studniówka IV LO - fot. Majka Brejdak ( zdjęć 84 )
Dodano: 2014-01-11 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ B
  Sobota, 11.01

  dyrektor bardzo fajna osoba...jeszcze mnie geografi uczyl...kilka lat temu...pozdrawiam

 2. 2
  +6
  ~ Gość
  Sobota, 11.01

  Podejrzewam, że owa studniówka nadal trwa ;) i wcale jeszcze nie jest za nami. (godz. 2:03) Ktoś się pośpieszył ;)

 3. 3
  +9
  ~ Kiss from London
  Sobota, 11.01

  Jeszcze tylko egzaminy maturalne, wstępne na uczelnie, jeszcze pięć lat studiów, dwa podyplomowych, potem aplikacja albo doktorat i już można grzać do pracy na zmywaku:)

 4. 4
  0
  ~ maturzystka
  Sobota, 11.01

  czy będzie cały film czy tylko z poloneza? Bo ludzie z kamerami byli chyba do 3 w nocy.

 5. 5
  --1
  Redakcja
  Sobota, 11.01

  Opublikujemy 15 min film, w którym będzie można zobaczyć nie tylko poloneza.

 6. 6
  +5
  ~ chłop z Mazur
  Sobota, 11.01

  A ja mam znów mieszane uczucia co do publikowanych zdjęć z tej szkoły... nie wiem kto i dlaczego wstawił niektóre z nich...

 7. 7
  --2
  ~ maxiu
  Niedziela, 12.01

  bardzo ładna para na 55

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.