Piątek, 20.10.2017, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Przy Grunwaldzkiej i Broniewskiego powstaną nowe mieszkania

30.09.2010, 15:38:19 Rozmiar tekstu: A A A
Przy Grunwaldzkiej i Broniewskiego powstaną nowe mieszkania
Na działkach przy ul. Grunwaldzkiej powstać ma budownictwo wielorodzinne (fot. archiwum UM Elbląg)

Niezagospodarowany teren przy ulicach Broniewskiego i Rydla oraz dwie działki w pobliżu skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej i ul. Sadowej, to nowe miejsca pod budownictwo wielorodzinne w Elblągu. Obie lokalizacje zostały sprzedane inwestorowi z Ostródy. Ten na zakupionych działkach, zamierza wybudować w najbliższych latach ponad 200 mieszkań. 

Nowe mieszkania powstaną m.in. w dzielnicy Nad Jarem. Przy ul. Broniewskiego 47, na działce w kształcie zbliżonym do prostokąta o wielkości 1,4089 ha, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, przewidziano budownictwo wielorodzinne wraz z towarzyszącą zielenią, infrastrukturą techniczną oraz wewnętrznymi drogami dojazdowymi, miejscami postojowymi i garażami podziemnymi.

W ogłoszonym przez ratusz przetargu ustnym, o prawie 1,5 hektarową działkę, walczyło trzech deweloperów. W drodze licytacji, najwyższą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego EKOBUD Sp. z o.o. w Ostródzie. Niezabudowana nieruchomość została zlicytowana za 3 mln 210 tys. zł.

- Inwestycja jest dopiero w fazie planowania – przyznaje Grzegorz Pietrucha, zastępca prezesa PBO EKOBUD. - Działkę nabyliśmy w zeszłym tygodniu. Teraz stworzony zostanie projekt dla tej lokalizacji. Planujemy, że w tym miejscu powstaną minimum dwa budynki. W sumie chcemy tam wybudować ok. 150-200 mieszkań.

Nabywca nieruchomości będzie zobowiązany do rozpoczęcia pierwszych prac do końca 2012 r. i zakończenia inwestycji najdalej do końca 2016 r.

Ostródzki inwestor stał się także właścicielem dwóch działek przy Al. Grunwaldzkiej 117-125. Miasto dopiero za trzecim podejściem znalazło kupca na tą lokalizację. We wcześniejszych przetargach nie było chętnych. Po obniżeniu ceny nieruchomości, do licytacji stanęły dwa podmioty, z których najlepszą ofertę złożył właśnie EKOBUD. Przedsiębiorstwo z Ostródy wyłożyło za teren o łącznej powierzchni 0,4750 ha, 660 tys. zł. 

Nabyte przez dewelopera nieruchomości znajdują się przy skrzyżowaniu Al. Grunwaldzkiej i ul. Sadowej i składają się z dwóch działek – pierwszej niezabudowanej oraz drugiej zabudowanej budynkiem mieszkalnym i budynkiem gospodarczym, przeznaczonymi do rozbiórki. Miasto przewiduje wykwaterować mieszkańców budynku położonego przy Al. Grunwaldzkiej 123 najdalej do końca 2011 r. Rozbiórkę budynków na własny koszt wykonać ma już nabywca działki.

Zgodnie z Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, teren ten przeznaczony jest pod zabudowę mieszkalno-usługową. Deweloper z Ostródy zapowiada, że dopiero na etapie projektowania, okaże się, czy będzie to budynek mieszkalny z funkcją usługową, czy wyłącznie z przeznaczeniem pod mieszkania.

- Wstępnie zakładamy, że powstanie tam wielorodzinny budynek z około 30-40 mieszkaniami – mówi Grzegorz Pietrucha, zastępca prezesa przedsiębiorstwa EKOBUD.

Nabywca działki zobowiązany będzie do rozpoczęcia inwestycji do końca 2012 r. i jej zakończenia do ostatniego dnia 2014 roku.

Deweloper zapowiada, że w pierwszej kolejności przystąpi do realizacji inwestycji przy Al. Grunwaldzkiej.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ tylko tak
  Czwartek, 30.09

  Kiedy zniknie jezioro i las po kinie Syrena ,obiecywano budowę mieszkań i na obiecankach pozostało.Tak samo kiedy znikną ruiny koło straży miejskiej po garażach i firmie która sprzedawała odzież skórzaną tu też można wybudować ładne mieszkania .Takich miejsc jest w mieście więcej które szpecą zamiast być ozdobą.Popatrzmy na garaże które powinny być po za miastem a w to miejsce budynki dla mieszkańców lub parkingi wielopoziomowe.

 2. 2
  0
  ~ MALKONTENCI
  Czwartek, 30.09

  do tylko tak: to, o czym piszesz (tereny i budynki) musi najpierw strawić pożar

 3. 3
  0
  ~ znafca
  Czwartek, 30.09

  To wiadomość dnia, wreszcie Mytych ma konkurenta i to zewnętrznego!;)

 4. 4
  0
  ~ emeryt
  Czwartek, 30.09

  żeby zniklo jezioro i las i zaczeto budować w końcu na bardzo wielu wolnych terenach budowlanych musi najpierw odejść najwiekszy spowalniacz budowniztwa w mieście , naczelnik Wydziału Mienia Komunalnego , bez tego amatorzy domkow w elblagu bedą musieli kupować dzialki w Krasnym Lesie , zamiast przy ul. Wyzynnej , czy Łeczyckiej i Rawskiej .

 5. 5
  0
  ~ beti
  Czwartek, 30.09

  szkoda, bo jak wybudują na broniewskiego to zasłonią mi cały widok, a tak z parteru miałam widok na miasto i katedrę, a tak pewnie widok będzie okno w okno - już wolałam ten parking co tam był

 6. 6
  0
  ~ kierowca BMW
  Piątek, 01.10

  yo znacze ze Aleja Grunwaldzka nie bedzie czteropasmowka??? Przeciez takie byly plany od 20 lat!!!

 7. 7
  0
  ~ pppp
  Piątek, 01.10

  to mytych nie wygral dziwne?

 8. 8
  0
  ~ procho
  Piątek, 01.10

  A jak by wygrał Mytych to wszyscy by gadali, że wiadomo układy i inne bzdury. Ludzie ogarnijcie się, zawsze wam źle.

 9. 9
  0
  ~ xyzq
  Poniedziałek, 04.10

  Zamiast dwupasmówkę kontynuować na Grunwaldzkiej, bo się masakrycznie korkuje od dworca do ronda to oni bloki budują, to jakaś porażka, kto przy zdrowych zmysłach będzie kupował mieszkania przy takiej ruchliwej ulicy...

 10. 10
  0
  ~ as
  Poniedziałek, 04.10

  ja sie nie zgadzam na grunwaldzka! nie ma już gdzie z psem wychodzić! najpierw hala, potem tam a kościołem, niedługo to i willowa, i gdzie spaceowac z psem? Parków żadnych nie ma w pobliżu, jedyny normalny w całym mieście to park kajki. masakra.

 11. 11
  0
  ~ jaaaa
  Poniedziałek, 04.10

  nad jarem zamiast wybudowac basen albo inny obiekt sportowy to oni znowu mieszkania........mało tam jest co??

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2017 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.