Poniedziałek, 21.09.2020, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Klauny dały elblążanom mnóstwo radości

02.12.2009, 10:58:30 Rozmiar tekstu: A A A
Klauny dały elblążanom mnóstwo radości

Jeden klaun potrafi wzbudzić śmiechu co niemiara, a co dopiero kilkunastu klaunów? Szare popołudnie. Na ulicach elblążanie wracający z pracy lub ze szkół. Każdy pogrążony w myślach. A więc zwykły jesienny dzień. Gdy nagle w centrum miasta, bo na ulicy 12-lutego pojawia się parada kilkunastu klaunów. Przechodnie najpierw patrzą ze zdziwieniem, a potem się uśmiechają. Kilkoro nawet macha.

Dzieci reagują bardziej spontanicznie. Krzyczą: „Klaun”. Niektóre podbiegają, łapią klauna za rękaw, a potem krzyczą: „Dotknąłem klauna!”. Co więcej, klauny okazują się całkiem sympatyczne, chociaż początkowo są speszone i lekko zmieszane – przecież to ich debiut. Ale ze swojego zadania wywiązują się znakomicie.  Malują twarze dzieciom, przeprowadzają dla nich mnóstwo konkursów.
Tego wieczora dzieci i młodzież z Domu Dziecka na pewno długo nie zapomną.

- Czy wie Pani z jakiej to okazji? Chyba to w ramach Andrzejek? - zagaduje mnie jakiś mężczyzna przy wyjściu.
- To tak, bez okazji. - odpowiadam.
- Aha. Najważniejsze, żeby dzieciaki miały trochę radości - stwierdza mężczyzna.

O co chodzi?
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 – Gimnazjum nr 3 przy ul. Królewieckiej w Elblągu bierze udział w projekcie Urzędu Miejskiego w Elblągu ,,Mój wybór moje życie’’ Jest to program profilaktyczny skierowany do uczniów elbląskich szkół podstawowych i gimnazjalnych współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wczoraj miała miejsce finalna faza projektu. Grupa uczniów z Gimnazjum nr 3 pod opieką Ireny Adamiak – aktorki Teatru im. A. Sewruka w Elblągu i pedagoga  Krystyny Piotrowskiej przygotowała ,,Paradę Klaunów”. Młodzież pod okiem doświadczonych terapeutek zmierzyła się z trudnym zadaniem, jakim jest dawanie radości innym.

W dniu 01. 12. 2009 r. po godzinnych warsztatach charakteryzacji, ,,Parada Klaunów’’ przeszła – ulicami Elbląga i skierowała swoje kroki do Domu Dziecka.

Tam młodzież poprowadziła zabawy  i konkursy dla swoich kolegów z Domu Dziecka. Do parady klaunów zaproszeni też zostali najstarsi podopieczni Domu Dziecka, którzy wzięli udział w krótkim kursie charakteryzacji i w Paradzie Klaunów, po czym wykorzystają nabyte umiejętności, charakteryzując w trakcie gier i zabaw swoich najmłodszych kolegów i koleżanki.

Śmiech, radość, zabawa i mnóstwo energii. Tak można określić to, co się działo wczoraj w Domu Dziecka. W przedsięwzięciu udział wzięło blisko setka dzieci. Te, które nie miały śmiałości podjeść, przyglądały się z zaciekawieniem.

W rolę klaunów wcielili się: Klaudia Zdaniukiewicz, Bianka Mieczkowska, Agnieszka Cendrowska, Martyna Langowska, Angelika Smozińska, Ula Ćwiklińska, Monika Wiak, Joanna Reksa, Natalia Okońska, Ola Pędzlewska, Ania Giec oraz Marcin Strelał.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Parada Klaunów w elbląskim Domu Dziecka ( zdjęć 29 )
Dodano: 2009-12-02 | Fot. Karolina Śluz
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.