Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Wybory do Europarlamentu: Kogo wybiorą elblążanie? Zaskakujące wyniki ankiety

10.05.2024, 10:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wybory do Europarlamentu: Kogo wybiorą elblążanie? Zaskakujące wyniki ankiety

Za niecały miesiąc Polacy wybiorą swoich reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Zapytaliśmy Czytelników info.elblag.pl na kandydata, którego z ugrupowań planują oddać swój głos? 20 proc. wskazało Prawo i Sprawiedliwość. 18 proc. Koalicję Obywatelską. Zdecydowana większość, bo 40 proc. uczestników ankiety zagłosowała, że nie zamierza wziąć udziału w wyborach.

 

 

 

W niedzielę, 9 czerwca, w Polsce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Tego dnia wskażemy 53 europosłów w 13 okręgach. W Elblągu wybierać będziemy kandydatów w okręgu nr 3, obejmującym województwa: warmińsko-mazurskie i podlaskie. Zapytaliśmy internautów o to, na jakie ugrupowanie dziś oddaliby swój głos.

 

 

 

Ankieta trwała od 30 kwietnia do 10 maja. W sumie oddano 1063 głosów.

 

 

 

Najwięcej, bo aż 40 proc. (421 głosów) osób wskazało, że nie weźmie udziału w wyborach. Spośród ugrupowań największe poparcie otrzymało Prawo i Sprawiedliwość. 20 proc. ankietowanych (214 głosów) zaznaczyło, że zamierza oddać głos na kandydatów partii opozycyjnej. Na drugim miejscu z 18 proc. głosów (191) znalazła się Koalicja Obywatelska, a na trzecim Konfederacja (16 proc., 168 głosów).

 

 

 

Lewica uzyskała 2 proc. (26 głosów) natomiast Trzecia Droga 3 proc. (28 głosów). 1 proc. (15 głosów) uczestników ankiety planuje zagłosować na listę innego komitetu.

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ dixx
  Piątek, 10.05

  PO pokazało że w kilka miesięcy potrafi pobudzić bezrobocie, podnieść ceny wszystkiego i nie wywiązywać się ze wszystkiego co obiecali.

 2. 2
  --4
  ~ mis
  Piątek, 10.05

  z pisowcu spiepszaja do unii?przeciaz ja nienawidaz co robia na listach przestepcy i zlodzieje jak obajtek kaminski wasiki kurski ?oni powinni wszyscy siedziec w pudle to jest policzek w twarz dla uczciqwych cieko pracujacych ludzi a oni sie z nas smieja na taka cholote chcecie glosowac? pieknie tylko poz niej nie narzekajcie

 3. 3
  --5
  ~ Co kurwa
  Piątek, 10.05

  Którego ani nie głosowania .

 4. 4
  --3
  ~ gornik 78
  Piątek, 10.05

  DO misa zobacz co teraz wesołego w usmiechnietej ,ale tuskowej mordzie niszczy co zrobił pis ,twoja babcia ubolewa i siedzi w zimnym mieszkaniu ,od lipcco o świeczce , ja nie .

 5. 5
  +7
  ~ Marcin eg
  Piątek, 10.05

  jak mozna glosowac na KOALICJE SMOLENSKA?

 6. 6
  --1
  ~ Arc
  Piątek, 10.05

  eh mis wy POmyleńcy nie macie za grosz uczciwości i przyzwoitości -gadasz o przestępcach PiSu a oczywiście nie wspominasz przestępców twojego PO -to przecież właśnie od was typ uratował się przed więzieniem i PROSTO z aresztu pojechał do Parlamentu Europejskiego, gdzie dostał immunitet ( https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/9341273,z-aresztu-do-europarlamentu-jest-list-otwarty-w-sprawie-wlodzimierza.html ). A Zdanowicz z Łodzi została skazana,a wy złodzieje z PO wsadziliście ją POnownie na fotel Prezydenta.A co robił wasz Adamowicz jak się nie mógł doliczyć własnych kont i mieszkań? PiS PO jedno zło! Nie dajmy sięwmanipulować kolejny raz w ich pseudo wojenki -oni są tak na prawdę w komitywie i tylko szczują nas na siebie. Wybierajmy dobro dla nas a nie mniejsze zło! POLEXIT

 7. 7
  +4
  ~ Standardy
  Piątek, 10.05

  Lewica kolejny sukces -:))))))

 8. 8
  --1
  ~ Polexit
  Piątek, 10.05

  Nie wide na wybory bo nie bede glosowac na kacykow ktorzy beda poslusznie wykonywac rozkazy eurokołchozu. Jestem za opuszczeniem tej szkodliwej uni . Polexit to szansa na powrot do normalnosci bez tych lewackich ideologii typu lpg ,niebinarni i inne gusła.

 9. 9
  +10
  ~ rezuny
  Piątek, 10.05

  Czyli Wąsik będzie posłem w Warszawie i Brukseli. Wybitny patriota ma poparcie rozgarniętych inaczej. Czym bardziej amoralny członek tym bardziej go lud `47 uwielbia jako swojaka podobnego do każdego z nich.

 10. 10
  +3
  ~ Opasły Nissan
  Piątek, 10.05

  Na liście pisu kryminaliści i pijaki rozbijające meleksy na Cyprze. Naprawde nie maja tam nikogo normalnego na te biorace miejsca?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1061828136444