Sobota, 23.10.2021, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Zgodzisz się, abyś ty/twoje dziecko został zaszczepiony przeciw COVID-19 podczas akcji organizowanej przez szkoły?

Tak - 46%

Nie - 53%

Nie mam zdania - 1%

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Elbląskie szkoły przygotowują się do akcji. Rodzice zgodzą się na zaszczepienie dzieci? [ankieta INFO]

02.09.2021, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląskie szkoły przygotowują się do akcji. Rodzice zgodzą się na zaszczepienie dzieci? [ankieta INFO]

W wakacje ponad 3,2 tys. młodych elblążan, w wieku 12 -19 lat, przyjęło co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Pozostali będą mogli zaszczepić się w szkołach. Elbląskie placówki już się do tego przygotowują. My pytamy rodziców, czy zgodzą się na zaszczepienie swojego dziecka? Weź udział w ankiecie INFO.

 

Ponad 17 tys. uczniów rozpoczęło wczoraj (1 września) rok szkolny 2021/2022 w elbląskich szkołach. Dzieci i młodzież wróciły do nauki stacjonarnej, ale z zachowaniem określonego reżimu sanitarnego. Dodatkowo młodzież, w wieku od 12 lat, jeszcze we wrześniu ma objąć akcja szczepień przeprowadzona przez szkoły. 
 

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało wytyczne i harmonogram akcji szczepień jednak obowiązek organizacji szczepień będzie spoczywać na dyrektorach konkretnych placówek. To oni będą mieli za zadanie nawiązać kontakt z punktem szczepień oraz ustalić zasady współpracy dotyczące m.in. przygotowania miejsca do szczepień, ich terminu, wskazania osoby do szybkiego kontaktu pomiędzy szkołą a punktem. Czy elbląskie szkoły są na to gotowe?

 

Działania trwają. Dyrektorzy mają jasne wytyczne ministerstwa edukacji. Zgodnie z harmonogramem w pierwszym tygodniu września mają zrobić spotkania z rodzicami, poinformować ich o szczepieniach, w drugim zebrać deklaracje rodziców o chęci zaszczepienia dziecka, a w trzecim przeprowadzić szczepienia. Niektórzy dyrektorzy rozpoczęli już działania, zbierają informacje o liczbie uczniów, których obejmie szczepienie. W naradzie z dyrektorami, która odbyła się pod koniec sierpnia, wzięła udział również miejska koordynatorka szczepień i poinformowała o chęci współpracy ze szkołami w tej kwestii

 

- mówi Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji UM w Elblągu.

 

Jeszcze nie wiadomo, gdzie będą prowadzone szczepienia uczniów. W szkołach, a być może poza nimi?

 

To będzie zależało od możliwości organizacyjnych, liczby chętnych. Dyrektorzy będą mogli zorganizować szczepienia na terenie szkoły albo w jednym z funkcjonujących punktów szczepień, to może być np. hala sportowo-widowiskowa lub jedna z przychodni. To będą indywidualne ustalenia dyrektorów poszczególnych szkół

 

- dodaje Małgorzata Sowicka.

 

Ostateczna decyzja o tym, czy uczniowie się zaszczepią, będzie należała do nich samych lub do rodziców (w przypadku nieletnich). Czy młodzi elblążanie zaszczepią się w szkołach? Przekonamy się o tym we wrześniu. My już dziś pytamy rodziców, czy zgodzą się na zaszczepienie dziecka. Weź udział w ankiecie INFO, która potrwa do poniedziałku, 6 września. 

 

 

Przypomnijmy. Część młodzieży jest już zaszczepiona. Według danych Ministerstwa Zdrowia w całym kraju zaszczepił się już co czwarty uczeń powyżej 12. roku życia. W Elblągu, na co wskazują rządowe statystyki, pierwszą dawkę przyjęło do tej pory 3 241 osób w wieku od 12. do 19. roku życia. To nadal najmniej liczna grupa wiekowa wśród wszystkich zaszczepionych elblążan - 62 947 mieszkańców przyjęło już co najmniej 1 dawkę. Najczęściej, jak wynika ze statystyk, na szczepienia do tej pory decydowali się elblążanie w przedziale wiekowym 40 -59 lat (19 375). 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Zgodzisz się, abyś ty/twoje dziecko został zaszczepiony przeciw COVID-19 podczas akcji organizowanej przez szkoły?

Tak - 46% (głosów: 177)

Nie - 53% (głosów: 203)

Nie mam zdania - 1% (głosów: 5)


   Suma głosów: 385

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Bolek
  Czwartek, 02.09

  Ile można to czytać? Dajcie k... spokój.

 2. 2
  +24
  ~ takipodpis
  Czwartek, 02.09

  "Szczepionki" zostały zmiażdżone przez opinie niezależnych specjalistów-naukowców. Szczególnie podawanie ich dzieciom. Tyle ode mnie.

 3. 3
  +1
  ~ Hans
  Piątek, 03.09

  jak rodzice dostali szpryce to i dzieci też powinny dostać .Należy taką zasadę wprowadzić .

 4. 4
  +17
  ~ NadszyszkownikKilkujadek
  Piątek, 03.09

  Propaganda trwa w najlepsze

 5. 5
  +16
  ~ Duda powiedział, że...
  Piątek, 03.09

  Szczepienia na to nie są i nigdy nie będą obowiązkowe . A szykanowanie osób i zmuszenie do szczepień jak do tej pory jest karalne.

 6. 6
  +15
  ~ Dzieci niczyje?
  Piątek, 03.09

  Czy ktoś kontroluje co się dzieje w domu dziecka w Elblągu ? Tam wg.rzsdzacych są tzw." dzieci niczyje", więc rząd plugawymi łapami UM , w imię " nowego ładu" będzie po cichu eksperymentowal na dzieciach z domu dziecka. Te dzieci to nie rzeczy, które można wyrzucić jak się zepsuje. Też mają swoją godność i należy im się szacunek. Ale biurwy z rządu i UM o tym Wspominają ,ważne żeby szpryca była i statystyki. Dzieciaki z domu dziecka, jak to czytacie , nie pozwólcie by biurwy miejskie i rządowe Was wykorzystywali i eksperymentowali a Was !!!

 7. 7
  +22
  ~ Nigdy w życiu
  Piątek, 03.09

  Wara od mojego dziecka! Ile ten preparat, bi nie szczepionka, jest warty mówią dane z UK i Izraela.

 8. 8
  +9
  ~ hd
  Piątek, 03.09

  No i pyk. Już dwie szkoły na zdalnym. Radom i Warszawa. Dalej się bawią testami, bandyci z GIS. Wiecie, że niszczą życie dzieciom, czy żyjecie tylko kuju, kuju na zlecenie?

 9. 9
  --2
  ~ Juda
  Piątek, 03.09

  Zasada prosta rodzice się zaszczepili to i dzieci obowiązkowo bez zgody rodzica , to scep eksperymentalny dla rodzica dobry a dla dziecka beee .

 10. 10
  --16
  ~ obserwator77
  Piątek, 03.09

  od zawsze, odkąd zastosowano pierwszą szczepionkę wiadomo, że na choroby wirusowe najskuteczniejsze są szczepionki .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.