Sobota, 22.09.2018, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Program Elblążanin +, czyli obniżki cen biletów na komunikację miejską trafionym pomysłem?

11.04.2018, 10:00:53 Rozmiar tekstu: A A A
Program Elblążanin +, czyli obniżki cen biletów na komunikację miejską trafionym pomysłem?
REKLAMA

Radni Prawa i Sprawiedliwości zaproponowali wprowadzenie programu Elblążanin+. W ramach niego ceny biletów na komunikację miejską miałyby być obniżone o 30 gr. Zapytaliśmy elblążan o to, co sądzą o tym pomyśle.

Magda

Myślę, że jest to jakaś ulga dla mieszkańców. Dla młodszych elblążan bilety mogłyby być tańsze np. bilety do kina czy teatru. Spotkanie z kulturą byłoby rozwijającym doświadczeniem dla człowieka.

 
Aneta

Rzadko posługuję się środkami komunikacji miejskiej, ale myślę, że jest to dobre rozwiązanie, przydałaby się taka obniżka w naszym mieście.
 
Maciej

Myślę, że to dobry pomysł, jednak dla mnie można też skupić się na innych potrzebach mieszkańców. Dla mnie mógłby być większy postój dla taksówek przy ulicy Ogólnej.
  

Patrycja

Myślę, że to dobry pomysł. Jestem studentką i uważam, że dla nas, studentów, mogłyby być tańsze bilety do teatru.

 


 

Łukasz

Myślę, że to dobre rozwiązanie. 30 groszy to zawsze jakaś obniżka. Spodobałyby się mieszkańcom też obniżki do kina czy teatru.

 


 

Aleksandra

Uważam, że jest to dobre rozwiązanie! Dla młodych ludzi przydałyby się jeszcze tańsze bilety do kina. 

Bartłomiej

Świetna sprawa, zawsze można kilka groszy zaoszczędzić. Mogłoby także powstać więcej linii tramwajowych.

 


 

Adam

Obecnie dużo pracuję i poruszam się najczęściej komunikacją miejską. Myślę, że dla elblążan to pozytywne rozwiązanie. 30 groszy to niedużo, ale przy kilku przejazdach można odczuć różnicę.

 


 

Anetta

Jestem za! Można zaoszczędzić trochę pieniędzy. Uważam także, że w Elblągu powinny być tańsze bilety do kina, szczególnie dla rodzin wielodzietnych, których najczęściej nie stać na wygodę. Ale nie tylko. Dla seniorów bilety do np. teatru też są za drogie.


  

Łukasz

Jestem za. Ale mamy też problem, bo nie mamy gdzie ich kupić. Kiosków Ruch jest coraz mniej.

 

 

Rozmawiała Justyna Grzesiowska

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ j23
  Środa, 11.04

  tańsze bilety do kina dla rodzin wielodzietnych..., macie 500+ to po co jeszcze obniżki , może radni jedynej i słuszne partii oddadzą swoje diety na cel społeczny....., w myśl słów ich najwyższego...., a swoją drogą może radni lub ZKM , zastanowi się jak to możliwe że w Olsztynie mają na nowe tramwaje i autobusy , a u nas bryndza , tabor tak zużyty że jadąc autobusem w środku ma się darmowy masaż , - MOŻE PAN PRZEWODNICZĄCY RADY PRZEJEDZIE SIĘ I NAOCZNIE STWIERDZI JAKI JEST STAN KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ.... mając wojewodę który pochodzi z Elbląga.....,

 2. 2
  +18
  ~ Minus
  Środa, 11.04

  Ale populizm, jazda rzęchami za obniżoną cenę biletu. Elbląg jest biednym miastem i zadłużonym, chyba w pierwszej kolejności to należałoby wprowadzić kompleksowy program dla rozwoju komunikacji miejskiej.Należy odpowiednio wynagrodzić kierowców i motorniczych. Nie może być tak, ze kierowca kręci za kółkiem cały miesiąc i dostaje do wypłaty 2 tys. na rękę.Pilnie należałoby wprowadzić obniżkę diet radnych, może w tym temacie PIS stanie na wysokości zadania.

 3. 3
  +16
  ~ Maczeta.
  Środa, 11.04

  Prawda jest taka że olsztyn niedawno z kilku programów unijnych dostał 206 189 793zł na zakup 24 tramwai ,i dziwna sprawa gdyż będzie to jakiś turecki producent .Panie prezydencie ,wojewodo co wy robicie dla dobra miasta???? Śmiechu warte jest 7mln na jakieś 3 zmodernizowane moderusy.

 4. 4
  +11
  ~ A ja
  Środa, 11.04

  przesiadłam się z ZKM do samochodu. Po pierwsze taniej, po drugie zawsze siedzę kiedy płacę 100 % za przejazd, po trzecie nie słyszę ciągłego narzekania na niewychowaną młodzież która siedzi, po czwarte nie koczuję na zniszczonych obsikanych przystankach, po piąte dojeżdżam do miejsca zawsze na czas,po szóste nie zostaję zgnieciona podczas wsiadania czy wysiadania przez tłum schorowanych emerytów przemieszczających się ZKM od promocji do promocji w każdym bylejakim dyskoncie czy markecie, po siódme nie jestem przymuszana do oddychania powietrzem przesączonym odorem mało czystych osobników, po ósme , dziewiąte i kolejne : czuję się lepiej kiedy nie otaczają mnie zawsze narzekający i niezadowoleni ludzie, którzy nic nie zmienili i nie chcą zmienić w swoim życiu oprócz lat na liczniku.

 5. 5
  +14
  ~ j23
  Środa, 11.04

  z miasta równorzędnego dla Olsztyna staliśmy się zaściankiem województwa , mając 6 km do granic woj pomorskiego - RADNI JEDYNEJ I SŁUSZNEJ PARTII JASZCZE BARDZIEJ MIASTO POGRĄŻĄ W DŁUGACH , PRZEZ TAKIE PROGRAMY...,ale co tam ważne by wygrać wybory samorządowe , a następnie powiemy po wygranych wyborach to oni czyli Tusk , Niemcy i cykisci...... , ANIE MY , nazwą jedną z głównych ulic ulic wiadomo kogo , następnie poseł zostanie prezydentem miasta ......, -PATRZĄC NA DZISIEJSZĄ SCENĘ POLITYCZNĄ WARTO BY SIĘGNĄĆ DO KSIĄŻKI ORWELLA 1984......,

 6. 6
  +15
  ~ wzzzz
  Środa, 11.04

  już pod publiczkę i pod wybory z tymi biletami, wprowadzono EKM które cięzko jest doładować bo mało punktów, a jak chcesz doładować przez internet to musisz mieć tylko kartę imienną, no paranoja w tym mieście.!!!!

 7. 7
  +11
  ~ sssa
  Środa, 11.04

  mowa o biletach, a złotówie Maciejowi marzy się większy postój taksówek

 8. 8
  +15
  ~ a co tam
  Środa, 11.04

  W ZKM to bieda aż piszczy wiec obniżka cen biletów to idealne rozwiązanie. Tragedia!

 9. 9
  +10
  ~ asia
  Środa, 11.04

  a co z mieszkaniem przy Traugutta i aferą Lewandowskiego, a co z tym domem na Żeromskiego??? czemu sprawa ucichła

 10. 10
  +7
  ~ balanced
  Środa, 11.04

  Unikam jazdy komunikacją miejską jak tylko mogę (ktoś w komentarzu wyliczył powody, nie będę powtarzać). Co prawda motorniczy w tramwajach są bardzo uprzejmi, ale tego samego nie mogę powiedzieć o kierowcach autobusów - zasady są jakie są, a siedząc za kółkiem nie zdają sobie sprawy z tego, że nie ma gdzie biletu kupić. Zaraz oczywiście radny Pan Turlej wyskoczy z mobilet/skycash, niektórzy powiedzą o karcie miejskiej, tylko po co zakładać kartę, czy instalować aplikację, z których będę korzystać może kilka razy w roku? Wolę poruszać się na piechotę, rowerem lub samochodem.

 11. 11
  +4
  ~ on
  Środa, 11.04

  bilety w niektorych miastach ,i to mniejszych nawet dla młodzieży sa za darmo i tak u nas powinno być a nie tylko w autobusach panie nie zbyt domyte panosza sie........

 12. 12
  +5
  ~ Górecki wie lepiej
  Środa, 11.04

  Zaraz górecki z ZKM , ten wybitny specjalista od wszystkiego, powie,że , i tu cytat:" się nie opłaca, nie mamy na to środków" itp.itd.

 13. 13
  +6
  ~ jan-49
  Środa, 11.04

  festiwal obiecanek sie zaczal a co z przekopem jakos cicho ale takimi bzdurami co widac w sadazu wszyscy zachwyceni ile a miesiecznie zaoszczedzicie ?a slyszeliscie o nowych podatkach na paliwo teraz na dniach jeden a na jesien drugi kto zaplaci wszyscy nawet ci ktorzy nie maja samochodu jak paliwio w gore to i micha tez ciekawe czy wszystkim tez sie to spodoba a zkm na skraju bankructwa ciekawe z czyjych podatkow ratusz bedzie dokladal napewno nie z budzetu panstwa tam musza miec na nagrody i cieple stolki dla swojakow a narodowi obieca sie jakas smieszna znizke na bilety i wszyscy zadowolenia szkoda slow bo wielu i tak nie rozumie ze jak na cos obniza to na drugim musza zarobic kilka krotnie i dalej sie smieja jak mozna wszystkich zrobic w konia

 14. 14
  +5
  ~ bloo696
  Środa, 11.04

  500+ się wam zachciało najpierw to teraz obniżki jeszcze. Elbląg to nie Gdańsk żeby ceny biletów były tańsze. W Elblągu to tabor tramwajowy powinni wymienić.

 15. 15
  +3
  ~ asdf
  Czwartek, 12.04

  30 groszy to tylko zamydlenie oczu ciemnemu ludowi! Czemu w wielu miastach w Polsce dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym mogą jeździć bezpłatnie a u nas jakieś marne grosze obniżki? Parodia

 16. 16
  +2
  ~ Yullo
  Czwartek, 12.04

  Wszelkie tego typu propozycje zyskują społeczne poparcie, bo po prostu każdy chce ponosić niższe koszty. Jednak zawsze trzeba uwzględniać czynnik ekonomiczny, stąd kalkulacja cenowa powinna stanowić rzetelne wyliczenie kosztowe. W przypadku komunikacji miejskiej jest to niezwykle trudne bo jest to konieczność ponoszenia niezwykle wysokich nakładów, których cena biletu nigdy nie zrekompensuje, ale nie może być zbyt mała. Ponadto w Polsce jak nigdzie na świecie istnieje wysoką tolerancja pasażerów jeżdżących bez biletu, a to jest formą okradania innych. Podobnie jak przekazywanie biletu wchodzącym do pojazdu. Te postawy powodują wzrost kosztów stąd też w efekcie są podwyżki biletów. Także do cen biletów należy podchodzić spokojnie uwzględniając wszystkie aspekty.

 17. 17
  --1
  ~ Pp0507
  Czwartek, 12.04

  Przemek nie Łukasz :( 😂

 18. 18
  0
  ~ pasazer
  Czwartek, 12.04

  W duzych miastach Polski sa w autobusach i tramwajach biletomaty i to sprawe kupienia biletow rozwiaze .Bo tak naprawde nie ma gdzie kupic biletow a u kierowcy -po pierwsze sa drozsze po drugie kierowca traci czas i czesto nie ma drobnych.To niepotrzebne utrudnienie.Ta sprzwe warto rozwiazac .Gdyby bilety były tancze pewnie wiecej ludzi by jezdzilo!!!

 19. 19
  +2
  ~ Zbigniew
  Czwartek, 12.04

  Czy tak czy siak za te bilety zapłacimy wszyscy.

 20. 20
  0
  ~ znowu kiks
  Czwartek, 12.04

  komunikacja miała być bezpłatna żeby odsmoczyć miasto

 21. 21
  0
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Piątek, 13.04

  @pasazer Nie tylko w dużych miastach są biletomaty. W takim Olsztynie są w każdym tramwaju i w większości autobusów. Oraz na wielu przystankach, na których zatrzymuje się większa liczba linii. A miesięczna sieciowka na każdą linię kosztuje 80 złotych (ulgowa 40). Nie piszę o innych ciekawych tematach komunikacji w Olsztynie. Żeby nie wku...., po co?

 22. 22
  0
  ~ mm
  Poniedziałek, 16.04

  Zaczal sie sezon obiecanek.Wiadomo zblizaja sie wybory.A moze radni zastanowia naprawde zastanowia sie nad tym co by zrobic zeby nam mieszkancom zylo sie lepiej,my mieszkancy osiedla Rubno Wielkie walczymy juz od x lat o podlaczenie nas do oczyszczalni sciekow,,a tu ciagle ta sama spiewka,,,brak kasy,,.a na nietrafione inwestycje kasa jest.Zobaczymy przy URNACH WYBORCZYCH co ludzie powiedza naszym obecnym wlodarzom i rsdnym.

 23. 23
  0
  ~ mm
  Poniedziałek, 16.04

  Zaczal sie sezon obiecanek.Wiadomo zblizaja sie wybory.A moze radni zastanowia naprawde zastanowia sie nad tym co by zrobic zeby nam mieszkancom zylo sie lepiej,my mieszkancy osiedla Rubno Wielkie walczymy juz od x lat o podlaczenie nas do oczyszczalni sciekow,,a tu ciagle ta sama spiewka,,,brak kasy,,.a na nietrafione inwestycje kasa jest.Zobaczymy przy URNACH WYBORCZYCH co ludzie powiedza naszym obecnym wlodarzom i rsdnym.

 24. 24
  0
  ~ mm
  Poniedziałek, 16.04

  Zaczal sie sezon obiecanek.Wiadomo zblizaja sie wybory.A moze radni zastanowia naprawde zastanowia sie nad tym co by zrobic zeby nam mieszkancom zylo sie lepiej,my mieszkancy osiedla Rubno Wielkie walczymy juz od x lat o podlaczenie nas do oczyszczalni sciekow,,a tu ciagle ta sama spiewka,,,brak kasy,,.a na nietrafione inwestycje kasa jest.Zobaczymy przy URNACH WYBORCZYCH co ludzie powiedza naszym obecnym wlodarzom i rsdnym.

 25. 25
  0
  ~ mm
  Poniedziałek, 16.04

  Zaczal sie sezon obiecanek.Wiadomo zblizaja sie wybory.A moze radni zastanowia naprawde zastanowia sie nad tym co by zrobic zeby nam mieszkancom zylo sie lepiej,my mieszkancy osiedla Rubno Wielkie walczymy juz od x lat o podlaczenie nas do oczyszczalni sciekow,,a tu ciagle ta sama spiewka,,,brak kasy,,.a na nietrafione inwestycje kasa jest.Zobaczymy przy URNACH WYBORCZYCH co ludzie powiedza naszym obecnym wlodarzom i rsdnym.

 26. 26
  0
  ~ jerzy
  Środa, 18.04

  nie oszukujcie uczciwych ludzi.To wam nie pomoże. Rozdawać każdy potrafi ale nie swoje.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.