Środa, 16.06.2021, Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Przekop Mierzei coraz bliżej. „Elbląg będzie głównym beneficjentem budowy Kanału”

12.10.2016, 12:30:31 Rozmiar tekstu: A A A
Przekop Mierzei coraz bliżej. „Elbląg będzie głównym beneficjentem budowy Kanału”

Budowa Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną zdaje się być coraz bliżej. Urząd Morski w Gdyni ogłosił przetarg na opracowanie pełnej dokumentacji tej inwestycji. Dziś w naszym mieście odbędzie się  konferencja, podczas której zaprezentowana zostanie animacja budowy.

Inicjatorem dzisiejszej konferencji jest poseł Jerzy Wilk, a patronat honorowy objął nad wydarzeniem Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

 

Ten temat dotyczy Elbląga. Elbląg będzie głównym beneficjentem budowy Kanału. My, jako port w Elblągu, najbardziej skorzystamy na tym

– zaznaczył Jerzy Wilk.

Urząd Morski w Gdyni ogłosił przetarg na opracowanie pełnej dokumentacji na budowę Kanału. Pokłosiem tego jest dzisiejsza konferencja, w której udział wezmą m. in.  Premier Jarosław Kaczyński oraz Minister Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk. 

Będzie pan dyrektor z Urzędu Morskiego w Gdyni - Wiesław Pieczkowski, będą jego  współpracownicy, będą burmistrzowie wszystkich gmin nadzalewowych, m.in. Tolkmicka, Krynicy Morskiej, Fromborka – wymieniał Jerzy Wilk.


Jak będzie przebiegać to spotkanie? - Będzie pokazana animacja dotycząca budowy Kanału – zdradził poseł. - Ale to będzie nie tylko prezentacja. Później popłyniemy statkiem w kierunku Nowego Światu i Skowronek, żeby pokazać to miejsce zainteresowanym uczestnikom spotkania.

W poniedziałek, 10 października, do Elbląga przyjechał Lech Wałęsa. W rozmowie z info.elblag.pl przyznał, że przekop Mierzei jest możliwy, ale nie, gdy krajem będzie rządzić PiS. - Ci ludzie nie są w stanie tego zrobić i nie załatwią – mówił Lech Wałęsa.- To będzie, tylko przy innej władzy, która będzie umiała rozmawiać z Rosjanami.

Jak te słowa skomentował Jerzy Wilk?

Platforma rządziła osiem lat i nie zrobiła nic. Dokumentacja za pięć milionów złotych poszła do kosza. Teraz wszystko trzeba robić od nowa. Osiem lat zostało zmarnowane, a Wałęsa z uporem maniaka mówi, że jak ta władza odejdzie to coś się zrobi

– podkreślił Jerzy Wilk.

Poseł jest pewien, że dojdzie do budowy Kanału. - Ministerstwo Gospodarki Morskiej za jeden z głównym priorytetów obrał budowę Kanału -  mówił Jerzy Wilk. - Ostatnio  wicepremier Morawiecki powiedział, że jest to jedna z najważniejszych inwestycji Ministerstwa Rozwoju. Wicepremier Rządu, Minister Morawiecki powiedział, że Kanał jest jedną z najważniejszych inwestycji, które zrealizujemy. Nigdy takiej sytuacji nie było. Premier Tusk mówił, żebyśmy głowy moczyli w Zalewie Wiślanym i ochłodzili swoje emocje, bo po co nam kanał. Teraz jest zupełnie inne nastawienie Rządu. Cały Rząd jest za budową Kanału i podejmuje konkretne decyzje. 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 13

%46.2 %53.8


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ Prorok Igor
  Środa, 12.10

  Cytuję "... „ Ten temat dotyczy Elbląga. Elbląg będzie głównym beneficjentem budowy Kanału. My, jako port w Elblągu, najbardziej skorzystamy na tym ” Konkretnie w jaki sposób my jako port na tym skorzystamy?

 2. 2
  +57
  ~ o.o
  Środa, 12.10

  Najbardziej to skorzysta zona wilka, ma prace do konca zycia. Wilk zalatw mi tez prace w UM.

 3. 3
  +1
  ~ realista
  Środa, 12.10

  "mówił Lech Wałęsa.- To będzie, tylko przy innej władzy, która będzie umiała rozmawiać z Rosjanami." A co do tego maja Rosjanie. Halo panie Walesa, czas kiedy trzeba bylo pytac wielkiego brata juz dawno minal.

 4. 4
  +16
  ~ monika
  Środa, 12.10

  A ci politycy ktorzy kochaja Polske i z lewa i z prawa chca tego samego ale mlotkami po glowie bic sie musza.Kiedy to szalenstwo oskarzen,nienawisci,buty,arogancji,podejrzeń,klamstw,manipulacji minie????????????????????????? Ja sie pytam kiedy nastapi wspolna narodowa zgoda?????????????????? Kiedy my wszyscy wspolnie dla dobra kraju,ojczyzny zrobimy cos razem???????????????????????

 5. 5
  +16
  ~ Jan
  Środa, 12.10

  Ooooo tam przekop miastu jest potrzebne odłączyć sie od Olsztyna . elblag do województwa żuławskiego......

 6. 6
  +3
  ~ er ce
  Środa, 12.10

  Premier Kaczyński - nie nadążam. W takim razie kim pani Szydło.?

 7. 7
  0
  ~ śledź
  Środa, 12.10

  spiep@!#j dziadu!

 8. 8
  +6
  ~ -G-
  Środa, 12.10

  To aż ten musiał przyjechać w sprawie EPEC.

 9. 9
  +4
  ~ klik
  Środa, 12.10

  Czy p. Wilk wie chociaż o czym mówi? Chyba że chodzi o pomnik lub inwestycję imienia braci? A czy PiS nie wyrzuca wszystkiego do kosza, co do tej pory zrobili inni przed nimi? A tak na marginesie, czy p. Wilk dostał zielone światło od p. Krasulskiego Leonarda?

 10. 10
  +4
  ~ wist
  Środa, 12.10

  Czy p. Wilk wie co znaczy słowo beneficjent i do czego się odnosi, chyba raczej nie? A nawet w Jańskim o tym uczyli.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.