Środa, 30.09.2020, Imieniny: Michalina, Michal, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

69 proc. naszych respondentów nie weźmie udziału w niedzielnym referendum

03.09.2015, 15:50:28 Rozmiar tekstu: A A A
69 proc. naszych respondentów nie weźmie udziału w niedzielnym referendum

Już za kilka dni w naszym kraju odbędzie się referendum. W niedzielę, 6 września, dowiemy się, jakie zdanie mają Polacy na temat jednomandatowych okręgów wyborczych, sposobu finansowania partii politycznych oraz rozstrzygania wątpliwości dotyczących przepisów prawa podatkowego. Zanim jednak to nastąpi postanowiliśmy sprawdzić, jak na te kwestie zapatrują się nasi czytelnicy.

Nasze głosowanie rozpoczęło się 31 sierpnia i  trwało do dziś. W tym czasie oddano 1065 głosów.  Zdecydowana większość, bo aż 44 procent naszych czytelników biorących udział w sondzie stwierdziła, że na pewno nie weźmie udziału w referendum zaplanowanym na 6 września.

25 procent również zadeklarowało, że nie pójdzie zagłosować.  Wolę uczestnictwa w referendum wyraziło 21 procent czytelników.  O tym, czy pójdą zagłosować zdecyduje w dniu referendum 8 procent naszych respondentów.  Najmniej, bo tylko 2 procent, uzyskała odpowiedzieć potwierdzająca udział w głosowaniu.

Przypomnijmy, że na karcie do głosowania mają znaleźć się trzy pytania o następującej treści:

1. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?

2. Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?

3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?


Głosowanie w referendum odbędzie się 6 września (niedziela) od godz. 6.00 do godz. 22.00.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ T1
  Czwartek, 03.09

  Dla PO nie idę na referendum. Życzę im, żeby wszyscy z PO i PSL polecieli ze stołków po wyborach.

 2. 2
  +4
  ~ Referendysta
  Czwartek, 03.09

  A ja się mogę założyć z każdym, że frekwencja będzie mniejsza niż w naszym referendum w 2013r Bo w 2013r referendum w Elblągu robili fachowcy. Dlatego było skuteczne. Dzisiaj robią to partie dlatego będzie lipa. Po referendum elbląskim wszystkie partie przypisywały sobie Nasz sukces. No to teraz błyśnijcie cwaniacy!

 3. 3
  +1
  ~ mieszkaniec_zaglebia_POparcia
  Czwartek, 03.09

  Mieszkancy Elblaga, poplecznicy Partii Obywatelskiej przez duze O oraz pana bylego prezydenta Bronislawa KOmorowskiego, jednoczcie sie. Czas zebrac sily isc na referendym i poprzec inicjatywe najasniejszej panujacej nam PO. Pani premier liczy na WAS. P.S. Bedzie solidarni jak w maju - 60% POparcia- to imponujace. Wrog u bram. Jak checie kochani zyc dalej w tym raju, to obowiazkowo na referendum i wybory - krzyzyk przy PO!

 4. 4
  +3
  ~ s5
  Czwartek, 03.09

  Nie ide , Mam nadzieje ze PO -wcy wypiepsza najlepiej w kosmos

 5. 5
  +6
  ~ 5nfo1
  Czwartek, 03.09

  To chyba jakies nieporozumienie,wydaje mi sie ze zyjemy w wolnym kraju, za KOMUNY bylo wszystko cenzurowane.Na koncu tej strony jest podany REGULAMIN KORESPONDOWANIA.Wiec po co nas pytacie o nasze zdanie ? comy sadzimy ? comy myslimy? jesli to wszystko co piszemy bedzie sprawdzone,przejdzie przez CENZURE ,aw koncu WY bedziecie dwcydowali czy bedzie wydrukowane ?? czy nie?SMUTNE

 6. 6
  +2
  ~ emigrant
  Czwartek, 03.09

  a ja nie pojde bo wyjedzam tyrac za granica

 7. 7
  +3
  ~ AM ale już nie koniecznie
  Piątek, 04.09

  Odnośnie wszystkich referendów. Wtajemniczeni (posiadający wiedzę tajemną, wynikającą z doświadczenia i nauki) doskonale wiedzą, że czytanie ze zrozumieniem i pojmowaniem wielu rzeczy realu to dla większości rodaków (szczególnie tych z trzcińsko-bagiennego) to czynność ponad siły i percepcję intelektualną - widać to doskonale po zachowaniu, manierach jak i pojmowaniu rzeczywistego realu i trudno jest stosować w takim środowisku reguły przynależne demokracji bezpośredniej, gdy nawet prawo obowiązujące stanowi o tym inaczej. Tak, więc pytanie o to czy któś chce być nadal głupi jest pytaniem bezzasadnym, i wielce niestosownym, niezależnie od tego, kto je zadaje.

 8. 8
  +4
  ~ nie dla PO i PSL
  Piątek, 04.09

  NIE moja rodzina ma was w d. i to PO -referendum.

 9. 9
  --5
  ~ Europejczyk
  Piątek, 04.09

  IDĘ NA REFERENDUM A TYM KTÓRZY NIE IDĄ BO ZAKAZAŁ IM PiS ŻYCZĘ NAUCZENIA SIĘ SAMODZIELNEGO MYŚLENIA.

 10. 10
  --2
  ~ Do Europejczyk
  Piątek, 04.09

  Idziesz bo kazalo Ci PO, a pełowskie media zrobily Ci pranie mozhu. Ale jest szansa dla Ciebie, wylacz telewizor zrob rachunek sumienia, moze zaczniesz myslec samodzielnie- w koncu!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.