Wtorek, 22.09.2020, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

„Za 3 lata kazali się zgłosić na wizytę...”. Ile elblążanie czekają na wizytę do specjalisty?

24.11.2014, 11:00:21 Rozmiar tekstu: A A A
„Za 3 lata kazali się zgłosić na wizytę...”. Ile elblążanie czekają na wizytę do specjalisty?

Służba zdrowia nie działa natychmiastowo. Na lekarzy trzeba czekać w długich kolejkach, czasami nawet tygodniami, miesiącami lub latami, a przecież składki płacimy regularnie. Wyszliśmy do Elblążan i zapytaliśmy o ich doświadczenia i okres jaki musieli czekać by dostać się do lekarza specjalisty.

Pani Danuta, 52 lata : „Ja tylko tyle co do urologa. W sierpniu był rok i jeszcze przełożone było.”
Pan Antoni, 63 lata : „Różnie się czeka, ale znośnie, do kardiologa niestety parę miesięcy trzeba czekać.”
Pani Irena, 44 lata:
„Niedługo czekałam, około miesiąca do neurochirurga. Bardzo szybko właśnie.”
Pani Ewa, 56 lat : „Najdłużej? Ok. miesiąca do onkologa dr Fiedoruka.”


Pan Janusz, 56 lat : „Ja tu przyjechałem z kolegą, ale bardzo długo. (…) Czekał 3 miesiące na wizytę ortopedy.”
Pani Marlena, 25 lat : „To zależy. Miesiąc, dwa czekałam.”
Pani Małgorzata, 49 lat : „ Krótko teraz czekałam, nie wiem czy to był miesiąc, nawet chyba niecały. Korzystałam z Centrum Urologicznego i też bardzo krótko czekałam.”


Pani Jadwiga, 76 lat : „Endokrynolog – od września do lutego przyszłego roku. To pół roku. Na zaćmę to już czekam na zabieg 3 albo 4 lata. Tak mi się wydaje, już nie pamiętam tyle czasu minęło. Gdyby mi się popsuł wzrok musiałabym zrobić prywatnie – tak zrobił mój mąż. Musiał zrobić prywatnie, bo już nic nie widział.”


Pan Ireneusz, 76 lat : „Ja na oczy czekam 3 lata, w tym roku byłem w maju. Za 3 lata kazali się zgłosić dopiero na wizytę, co będzie dalej nie wiadomo. (…) 9 miesięcy czekałem do urologa.”


Pani Malwina, 28 lat : „Powiem szczerze jestem z Bydgoszczy. U Was zapisaliśmy się na urologię no to dosyć szybko, w ciągu 2 tygodni się udało do dr Twardowskiego.”
 

Magdalena Marcinkiewicz

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Ze też się dziwie, że NFZ i Ministerstwo Zdrowia nie wpadło na prosty sPOsób, a może mają juz to w planach?
  Poniedziałek, 24.11

  Uruchomić piece w obozie Stuthof i Oświęcimiu i PO kłopocie. To jednak nie jest śmieszne, ale wszystko jest możliwe pod rządami PO , likwidacja Polaków i Polski. Ja dostałem termin do okulisty na....10 listopada 2015r...i tp termin njszybszy, ech.

 2. 2
  +2
  ~ gość
  Poniedziałek, 24.11

  Płaci się całe życie składki tylko po co, jak jest potrzebny lekarz to prywatnie od ręki, na ubezpieczenie to kolejka na lata, może pacjent nie wytrzyma, odziały pełne ludzi pijących alkohol i palących tytoń, stać na palenie i picie, wiadomo było jak to się skończy więc niech płacą za leczenie, dla zwykłych chorych nie ma nic tylko płacić

 3. 3
  --3
  ~ obatel do Ze też się dziwie.........
  Poniedziałek, 24.11

  Te piece to raczej dla takich jak ty.

 4. 4
  0
  ~ Thedesti
  Poniedziałek, 24.11

  ale dlugie wypowiedzi:)

 5. 5
  +4
  ~ Te-@obatel.
  Poniedziałek, 24.11

  Nie zrozumiałeś aluzji bo masz wyprany mózg przez TVN

 6. 6
  0
  ~ Y
  Poniedziałek, 24.11

  No to ja chyba rekordzistka, w kwietniu zarejestrowałam się na badanie MR które wykonano mi pod koniec października, po czym czas oczekiwania do endokrynologa był na październik 2015 r, lub w drugiej przychodni miałam spróbować zarejestrować się po 07.01.2015 oczywiście poszłam prywatnie - od ręki

 7. 7
  +9
  ~ wkó.....r..ny
  Poniedziałek, 24.11

  A, pan dr ordynator na okulistyce w byłym wojskowym daje kolejkę do zdjęcia zaćmy ( w ramach NFZ) ok. 2 lata, ale jeżeli prywatnie za ok. 8 tys. zł. to od ręki Do kamieniołomów z takimi.

 8. 8
  --5
  ~ próżne żale, daremny płacz
  Poniedziałek, 24.11

  Nie podoba się w Polsce to można emigrować. Tam was będą leczyć, dostaniecie jeść, pić, pracę i opiekę socjalną. Wszystkich emerytów powinno się wywalić z kraju, za to że go sprzedali. Na prezydenta wózkowego wybrali i oczywiście z tego miał wyjść dobrobyt. Z zachodu mieli przyjechać dobrzy wujkowie od Regana i zrobić emerytom markety. Przyjechali i zrobili. Jak im wszystko oddaliście za złotówkę, to niech was teraz leczą. Rząd ma już plan ściągnięcia wielu milionów emigrantów "polskiego" pochodzenia zdrowych i silnych który naprawią sytuację demograficzną w kraju.

 9. 9
  --3
  ~ Bądźmy sprawiedliwi
  Poniedziałek, 24.11

  Na zdrowie zasługują tylko bogaci i przedsiębiorczy obywatele który ciężką i żmudną pracą dorobili się majątków w IIIRP. Ludzie pozbawieni cnoty pilności i pracowitości, łożący swoje żałosne składki niech dziękują że pan doktor w ogóle chce tracić dla nich swój cenny czas. To tak jak z bezrobotnymi lepiej dać bogatemu dotację na kupno Leksusa z kratką do firmy lub opłacić "staż" niż takiego nieroba zwolnić z płacenia ZUS, dopóki nie osiągnie sensownych dochodów z założonej przez siebie działalności gospodarczej. Z tymi sprawami byłby tylko kłopot, ograniczający ludziom majętnym możliwość zaprezentowania swojego prestiżu, znaczenia i pracowitości oraz przysparzający niepotrzebnej i bezczelnej konkurencji.

 10. 10
  +4
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 24.11

  Uważam ,że kazda osoba ,która oczekuje do lakarza dłużej jak3 lata powinna miec o tyle przedłużone życie . Taki zapis powinień być w konstytucji RP,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.