Sobota, 16.01.2021, Imieniny: Marceli, Wlodzimierz, Bernard
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Czy mieszkańcy wolą korzystać z karty EKM czy z biletów papierowych? Zobacz wyniki sondy (opinia nadesłana)

25.11.2013, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czy mieszkańcy wolą korzystać z karty EKM czy z biletów papierowych? Zobacz wyniki sondy
fot. Marta Kierszka

Komunikat „Niedługo zostanę skasowany” nadrukowany na papierowych biletach komunikacji miejskiej, mógł zmartwić niektórych mieszkańców. Przez długi czas napis jedynie „straszył”, aż w końcu okazało się, że papierowe bilety nie zostaną tak szybko wycofane z obiegu, jak początkowo planowano. Coraz większą popularnością cieszą się w naszym mieście „Elbląskie Karty Miejskie”. Postanowiliśmy zapytać mieszkańców o to, czy częściej sięgają po kartę EKM, czy są w tej kwestii tradycjonalistami i kasują bilety papierowe.

Teodora Suchorowska
: Mam kartę i już od lat z niej korzystam, jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolona. Korzystają z niej moje wnuki i dzieci i wszyscy zgodnie uważamy, że jest funkcjonalna, nie znamy już papierowych biletów. Uważam jednak, że powinny zostać choćby w niewielkiej ilości, np. dla przyjezdnych. 
Jan Luszewski
: Mam elektroniczną kartę seniora i uważam, że to elektroniczne rozwiązanie się dobrze sprawdza. Noszę kartę razem z dowodem i to jest dla mnie bardzo wygodne. Myślę, że mieszkańcom Elbląga jest wygodniej korzystać z karty EKM, a dla turystów powinien zostać bilet klasyczny, bo to byłoby bez sensu dla turysty, jeśli musiałby na jeden przyjazd kupować tę kartę. 
Barbara Gładka
: Korzystam i z biletów papierowych i z karty miejskiej. Różnie to bywa, ale wydaje mi się, że podróżowanie z kartą jest korzystniejsze, kiedy się ten bilet wyrejestrowuje zawsze jest trochę taniej, co jest dodatkowym plusem. Większość mieszkańców chyba jeździ używając kart. Nie byłabym za likwidacją biletów papierowych, bo przecież nie każdy często jeździ autobusami i w takich sytuacjach dobrze, żeby ten bilet był dostępny.
Aneta Górska
: Ja korzystam tylko z biletów papierowych, często też kupuję bilet u kierowcy, dzięki czemu w ciągu godziny mogę się dowolnie przesiadać. Chciałabym, żeby bilety papierowe zostały, ale żeby były nieco tańsze. Nie zdarzyło mi się jeszcze korzystać z tej elektronicznej karty, jestem przyzwyczajona do biletów papierowych.
Dorota Połubińska
: Wydaje mi się, że młodzi ludzie korzystają z karty miejskiej a starsi ludzie wybierają jednak bilet papierowy. I choćby z tego względu, biorąc pod uwagę, że w Elblągu jest dużo osób starszych,  jest przewaga na rzecz biletów tradycyjnych. Ja obecnie także wybrałam bilet papierowy, bo na co dzień mam to szczęście, że podwozi mnie mąż. Mój syn korzysta z EKM i jest z tego rozwiązania zadowolony m.in. dlatego, że dojeżdżając do szkoły, ma trochę tańsze bilety.
Kamil Siemek
: Korzystam z EKM, bo mam wtedy godzinę jazdy i mogę się przesiadać. Kupując papierowy bilet nie mam tej możliwości, no chyba, że kupię go u kierowcy, ale wtedy jest droższy. Wydaje mi się, że ta karta jest dobrym pomysłem i to, że taki bilet jest tańszy działa tylko na plus. Wybór między EKM a klasycznym biletem zależy od indywidualnych potrzeb, ale wydaje mi się, że ta karta miejska się dobrze przyjęła i wielu mieszkańców z niej korzysta. Czy nasi czytelnicy podróżując komunikacją miejską wybierają elektroniczny bilet czy kasują papierowe? Czy od momentu, kiedy wprowadzono Elbląską Kartę Miejską bilety klasyczne są trudniej dostępne? Czekamy na Państwa opinie.

 

 

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 14

%71.4 %28.6


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ Jan
  Poniedziałek, 25.11

  Kiepski dostęp do doładowania. Porażka ja muszę iść do zkm a tam kolejka bilety papierowe kupie wszędzie

 2. 2
  --10
  ~ demo
  Poniedziałek, 25.11

  hej Janie - punktów jest ponad 20 w praktycznie wszystkich dzielnicach, masz jeszcze parkomaty do doładowania portmonetki (przez całą dobę i w święta) no i NAJWAŻNIEJSZE - możesz kartę doładować przez internet :) więc nie jest tak źle jak piszesz!

 3. 3
  +14
  ~ do demo
  Poniedziałek, 25.11

  karty na okaziciela nie doładujesz przez Internet

 4. 4
  +12
  ~ Jan
  Poniedziałek, 25.11

  Do Demo wybacz ze mam latać po punktach chyba natym nie polega w dzisiejszych czasach zgodzę sie ze przez internet tylko nie wszystkie karty obsługuje po .doładowaniu trzeba zatwierdzić a to nie każdy potrafi , wiec idzie do punktu ,a tam kolejka

 5. 5
  +17
  ~ Miecio
  Poniedziałek, 25.11

  pisząc na temat karty: mam podobne zdanie jak wielu pasażerów korzystających ze środków miejskiego transportu,mimo że jest 20 punktów doładowań ale jest jeszcze mało a zarazem źle rozmieszczone ,miasto jest rozległe,a osobne życzenie jest do władz kom.miejskiej odpowiedzialnych za kasowniki,otóż zaznaczam że w niektórych tramwajach i autobusach kasowniki są rozmieszczone SUPER mimo tłoku w tych środkach skasowanie jest bez przeszkód-----brawo,ale w innych środkach transportu nie wiem do jakich firm należą kasowniki rozmieszczone są niedbale w jednym wejściu same kas.na bilety pap.a w drugim wejściu na karty wchodząc do środka autobusu czy tramwaju trzeba przepychać się i szukać kasowników,powinny być w każdym wejściu jedne i drugie kasowniki,może doczekamy się poprawy

 6. 6
  +22
  ~ Mmmmmm
  Poniedziałek, 25.11

  Czy likwidując bilety papierowe ktoś myśli o gościach Elbląga albo tych co 1-2 razy do roku jadą środkami komunikacji miejskiej? Dlaczego zmuszać tych ludzi do kupowania karty, którą użyją raz?

 7. 7
  +22
  ~ alicja
  Poniedziałek, 25.11

  Bilety jednorazowe powinny zostać ponieważ dużo osób jeździ sporadycznie,jak ja.

 8. 8
  --7
  ~ do Jan
  Poniedziałek, 25.11

  przy doładowaniu przez internet wszystko jest szczegółowo opisane...

 9. 9
  +15
  ~ RA
  Poniedziałek, 25.11

  Czy autorzy pomysłu wycofania biletów zapewniają inną formę jednorazówek ??? Czy AUTORZY są wstanie wskazać jakąś miejscowość w której ten pomysł funkcjonuje ??? PARYŻ , RZYM, BERLIN, WIEDEŃ, LONDYN wszędzie tam są bilety papierowe jednorazowe, dwuprzejazdowe, dziesięcioprzejazdowe, jednodniowe, turystyczne lub inna forma ale istnieje.

 10. 10
  0
  ~ ktos
  Poniedziałek, 25.11

  http://www.pb.pl/3438853,35955,chca-reaktywowac-kultowe-piwo-ale

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3904728889465