Piątek, 5.06.2020, Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Do godziny 22.00 w niedzielę trwa cisza wyborcza

05.07.2013, 23:59:13 Rozmiar tekstu: A A A
Do godziny 22.00 w niedzielę trwa cisza wyborcza

Dokładnie o godzinie 24:00 z piątku na sobotę zakończyła się kampania wyborcza, a jednocześnie rozpoczęła się cisza wyborcza, która potrwa do końca głosowania, czyli do niedzieli, do godziny 22:00.

Zgodnie z kodeksem wyborczym w czasie ciszy wyborczej zabronione jest prowadzenie jakiejkolwiek agitacji, czy publikowania sondaży wyborczych. Za złamanie ciszy wyborczej grożą wysokie grzywny - media za publikację sondażu mogą zostać ukarany karą finansową od 500 tysięcy złotych do 1 miliona złotych.  

Karę finansową do 5 tysięcy złotych mogą otrzymać osoby łamiące ciszę wyborczą poprzez czynną agitację na rzecz danego komitetu bądź kandydata. Dotyczy to także portali internetowych, które przez Państwową Komisję Wyborczą traktowane są jak prasa. Cisza wyborcza zakończy się w niedzielę o godz. 22.00 - w momencie zamknięcia lokali wyborczych. Wtedy dopiero będzie możliwe podawanie w mediach nieoficjalnych wyników wyborów.

Cisza wyborcza obowiązuje także w mediach internetowych, w tym w Dzienniku Internetowym info.elblag.pl. Od piątku, 5 lipca , od północy, nie publikujemy żadnych materiałów wyborczych. Usuwane są też komentarze o takim charakterze, jak również te o wydźwięku agitacyjnym.

Prosimy o zrozumienie.

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.