Sobota, 15.08.2020, Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Solidarna Polska w II turze wyborów prezydenta Elbląga nie poprze żadnego z kandydatów

04.07.2013, 15:31:32 Rozmiar tekstu: A A A
Solidarna Polska w II turze wyborów prezydenta Elbląga nie poprze żadnego z kandydatów
Fot. arch. redakcji

Na naszą redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy oświadczenie Pawła Kowszyńskiego, lidera elbląskich struktur Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro, z którego wynika, że klub SP, w II turze wyborów na Prezydenta Elbląga nie zamierza poprzeć żadnego z kandydatów startujących do fotela włodarza naszego miasta.

Poniżej publikujemy treść oświadczenia:

"W odniesieniu do opublikowanego w serwisie YouTube nagrania rozmowy "Przepraszam za PiS" (http://www.youtube.com/watch?v=IHslQdXlFwY), wyrażam ubolewanie i oburzenie wobec ujawnionych w nim mechanizmów prowadzenia czarnej polityki i wygrażania odwetem politycznym przeciwnikom, jak również wobec wulgarnego języka używanego w nagraniu, będącego wyrazem braku szacunku dla wyborców, obywateli naszego miasta.

Kampanie polityczne powinny być prowadzone tak, aby pokazywać różnice w programach w sposób kulturalny i wyważony. Jak niestety wynika z upublicznionego nagrania, w pewnych kręgach prowadzenie intryg, negatywnej kampanii, a nawet działanie w akcie prywatnej zemsty to sposoby na objęcie władzy. Wspomniane nagranie wyjaśnia wiele kontrowersji dotyczących organizacji referendum w Elblągu, jak również powiązań i układów różnych komitetów, partii i lokalnych polityków. Pojawiły się wątki opisujące mechanizmy załatwiania partykularnych interesów w naszym mieście, którymi moim zdaniem powinny się zainteresować odpowiednie organy państwa.

Ten obraz kampanii jest dla mnie porażający, to olbrzymie negatywne zaskoczenie. Jednocześnie utwierdza mnie ono w przekonaniu, że w II turze wyborów na Prezydenta Elbląga Solidarna Polska nie powinna popierać żadnego z kandydatów".

 

Paweł Kowszyński
Lider SP w Elblągu
Solidarna Polska

Oceń tekst:

Ocen: 12

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ koko
  Czwartek, 04.07

  Panie Pawle nie głosowałem na Pana bo nie odpowiadał mi pański program wyborczy Ale w świetle ostatnich wydarzeń stwierdzam że swoim zachowaniem i kultura zdecydowanie pozytywnie odróżnia sie Pan od większości kandydatów.

 2. 2
  +3
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 04.07

  Tylko cymbały i karierowicze nie głosują . Chciało się korytko ,a zostala pusta micha .

 3. 3
  +8
  ~ obiektywny
  Czwartek, 04.07

  Kowszyński ma tyle do gadania co żyd na gestapo, robi to co mu Goebels Kurski każe

 4. 4
  +5
  ~ pannanikt
  Czwartek, 04.07

  Paweł Kowszyński wykonał po prostu zadanie jakie zleciła mu PO osłabił PIS zabierając głosy. Pewnie sojusznicy z PO przygotują jakieś wypasione stanowisko dla Pawełka za wzorowe wykonanie zadania. Wyborcy powinni sobie uświadomić że Solidarna POlska to partia stworzona w gabinecie Tuska do osłabiania PiS i trzeba przyznać po wyniku wyborów wykonuje swoje zadanie po mistrzowsku.

 5. 5
  +2
  ~ SP+PO=Nowaczyk
  Czwartek, 04.07

  w końcu Solidarna POlska POkazała konkretnie z kim przystaje... i takim się staje... - bardziej od wroga brzydzę się zdrajcą...

 6. 6
  +2
  ~ Wonsz
  Czwartek, 04.07

  Nie wolno wierzyć łysym. Kiedyś mogli być rudzi. Solidarna POwska. I tyle w temacie. Łysy zapłać ludziom za bilety! Obiecałeś że będą za darmo!!

 7. 7
  +1
  ~ pannanikt
  Czwartek, 04.07

  Przeanalizujcie fakty na temat Solidarnej POlski 1) SP nie poparła grupy referendalnej przy odwołaniu nowaczyka, 2) SP prowadziła kampanię wyborczą przeciw PiS aby odciągnąć wyborców od PiS, 3) SP unika otwarcie jakiejkolwiek krytyki PO a ciągle krytykuje PiS, 4) Solidarna POlska odrzuciła propozycję PiS o stworzeniu wspólnych list wyborczych z tą partią co spowodowało rozbicie głosów, 5) W ulotkach i gazetkach SP były informacje negujące PiS. 6) Kto dał Kowszyńskiemu kasę na kampanię przecież jego bilbordy były nieraz lepsze od tych jakie miała PiS i PO. 7) w sejmie wiele głosowań odbywa się wspólnie razem z PO. Więc Panie Pawle bardzo proszę o wyjaśnienie wyborcom czym jest Solidarna POlska? Czy jesteście niezależną partia czy przystawka POlityczną większej formacji?

 8. 8
  --2
  ~ "wcisłam" się
  Czwartek, 04.07

  Solidarna Polska w II turze wyborów prezydenta Elbląga nie poprze żadnego z kandydatów ... to może i lepiej dla Jerzego i - tym bardziej - dla Eli. Bo nie o takie poparcie nam chodzi? Poparcie Pawełka-fryzjerka to gwóźdź do trumny!

 9. 9
  +4
  ~ maria
  Piątek, 05.07

  Ciekawe jak po opublikowaniu nagrania Wilka czują się Falkiewicz, Kraśniański, Pukin i Szwed? Ciekawe czy Wilk potrafiłby teraz spojrzeć im w oczy.

 10. 10
  +1
  ~ ser
  Piątek, 05.07

  Przynajmniej macie tzw. JAja

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.