Sobota, 15.08.2020, Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Edward Pukin, Lech Kraśniański i Kazimierz Falkiewicz popierają Jerzego Wilka

03.07.2013, 18:23:36 Rozmiar tekstu: A A A
Edward Pukin, Lech Kraśniański i Kazimierz Falkiewicz popierają Jerzego Wilka
fot. Monika Skowrońska
Edward Pukin (KWW Naszą Partią Jest Elbląg), Lech Kraśniański (KWW Wolny Elbląg) i Kazimierz Falkiewicz pełnomocnik Grupy Referendalnej, w czasie dzisiejszej (3 lipca) konferencji prasowej zorganizowanej przez Jerzego Wilka w Ratuszu Staromiejskim, ogłosili oficjalnie, że w drugiej turze wyborów poprą kandydata PiS. 
 
Jako pierwszy głos zabrał Lech Kraśnianski. – W imieniu własnym i dużej rzeszy KWW Wolny Elbląg, jak i kandydatów do Rady Miejskiej, po spotkaniu ustaliliśmy, że Jerzy Wilk jest tym kandydatem, który uzyskał nasze poparcie – mówi Lech Kraśniański. – Kiedy powstała GR, Jerzy Wilk jako jeden z pierwszych złożył podpis pod referendum, będąc w tym czasie radnym. Spłacając dług wdzięczności, prowadząc rozmowy stwierdziliśmy, że jest to kandydat wszystkich Elblążan – dodaje. KWW Wolny Elbląg postanowił poprzeć Jerzego Wilka, bo jak twierdzi ich przedstawiciel, jest on gwarancją zmian dla miasta.
 
Jako symbol poparcia dla Jerzego Wilka, Edward Pukin z KWW Naszą Partią Jest Elbląg, przekazał na ręce kandydata Program Pilotażowy dla Elbląga. – Chcę ten program, z opisem i uzasadnieniem, wręczyć Panu Jerzemu Wilkowi, jako zadanie, aby go wdrożył. To nie jest program partii czy formacji politycznej, to jest program, który ma służyć dla całego Elbląga – powiedział Edward Pukin. – Chcę go przekazać osobie, która wedle mnie, ma szansę, a wręcz nawet powinna, ten program dla Elbląga zrealizować. Zakładam, że Pan Jerzy Wilk ten temat, że tak powiem w cudzysłowie, kupuje – dodaje. 
 
- Dla realizacji tego programu, byłoby kapitalnie, gdyby posłowie Elbląga, a mamy ich dwóch, lobbowali za nim, ponieważ decyzje o realizacji muszą zapaść w Rządzie i wymagają regulacji prawnych – mówi Edward Pukin. – Jeśli wygra Jerzy Wilk, miałby wsparcie dwóch posłów, jeśli natomiast wygra Elżbieta Gelert, to wsparcie udzieli tylko jeden poseł, ponieważ w takim wypadku na miejsce posłanki PO, wchodzi kolejna osoba, która nie pochodzi z Elbląga – dodaje. 
 
Inicjatywa referendalna, jak mówi Kazimierz Falkiewicz, była skierowana przeciwko arogancji władzy. – Referendum okazało się sukcesem. Ale wychodzi na to, że ten sukces nie jest pełny. Większość odwołanych w referendum radnych, która otrzymała czerwoną kartkę, powróciła. Wygrana Pani Gelert byłaby ukoronowaniem tego, że referendum, tak naprawdę do niczego nie doprowadziło – mówi Kazimierz Falkiewicz. – Jako pełnomocnik GR, ale także w imieniu wielu osób, które do tej Grupy należały, pragnę powiedzieć, że nie wierzymy w zmiany, jeśli do władzy dojdzie kandydatka PO. Musimy zawierzyć osobie, która, głosi podobne hasła jak Grupa Referendalna. Dodatkowo, Jerzy Wilk jest jedyną opcją, która może rozliczyć poprzednią władzę i osoby, które dopuściły się nieprawidłowości. Stąd nasze poparcie dla tego kandydata – dodaje. 
 
Na zakończenie spotkania, zostało odczytane Oświadczenie Jerzego Wilka w sprawie udziału w debatach z Elżbietą Gelert, które publikowaliśmy na łamach info.elblag.pl 
Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 16

%37.5 %62.5
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 7 )


Komentarze do artykułu (41)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Tylko wilk
  Środa, 03.07

  Wiedziałem ze kaziu i Lech to porządnie ludzie nie co baba w laczkach wstyd przed Polska mieć takiego gospodarza popieram wilka

 2. 2
  --5
  ~ precz z PO
  Środa, 03.07

  No wreszcie Panowie- rozpętaliście burzę z referendum i cisza po przegraniu I tury. Wszyscy powinni się teraz zjednoczyć przeciwko POpapranym!!!!!

 3. 3
  --5
  ~ GŁOSUJĘ NA WILKA!!!
  Środa, 03.07

  TYLKO JERZY WILK!!!! TERAZ PIS!!!! GŁOSUJĘ NA WILKA!!!! JERZY WILK PREZYDENT MIASTA ELBLĄGA!!!!

 4. 4
  0
  ~ piripiri
  Środa, 03.07

  Nie pozwolmy, zeby cala Polska sie z nas smiala, ze pogonilismy platforme, a teraz znowu bedzie rzadzic. Albo glosujemy na Wilka, albo oddajemy glos niewazny, albo nie idziemy na wybory!

 5. 5
  +2
  ~ maruda
  Środa, 03.07

  Panowie na Was czas , do łóżek . Dobranoc . Słodkich snów , chłopcy o perłowych włosach . Dobranoc .

 6. 6
  +4
  ~ szaman
  Środa, 03.07

  ale z nich smutni ludzie

 7. 7
  0
  ~ buhaha
  Środa, 03.07

  wyborca zniesmaczony , ale z Ciebie jest zjeb___ny koleś :)

 8. 8
  +11
  ~ realista
  Środa, 03.07

  same stare dziady. ja sie pytam gdzie są młodzi ludzie. to oni powinni decydować o przyszłości elbląga

 9. 9
  +3
  ~ emeryt
  Środa, 03.07

  SzanownI elblążanie w niedziele 7 lipca idziemy wszyscy oddać głos na Pana JERZEGO WILKA . Musimy udowodnić , że w ELBLĄGU NIE RZĄDZI paria TUSKA , tu decydują i rządzą elblążanie patrioci.!!!

 10. 10
  +4
  ~ bene
  Środa, 03.07

  a co z Jackiem Tomczakiem i jego potężnym elektoratem?!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.