Środa, 27.05.2020, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Z odsieczą Januszowi Nowakowi - Katarzyna Piekarska i Jerzy Wenderlich

21.06.2013, 09:00:01 Rozmiar tekstu: A A A
Z odsieczą Januszowi Nowakowi - Katarzyna Piekarska i Jerzy Wenderlich
fot. Monika Skowrońska

Kolejny dzień kampanii wyborczej w naszym mieście zaskakuje wizytami znamienitych polityków, znanych na arenie ogólnopolskiej. Emocje, tak samo, jak wczorajsza pogoda wciąż gorące. Na przeddzień ogłoszenia ciszy wyborczej, do miasta przyjechali Jarosław Kaczyński, by wspierać kandydata PiS Jerzego Wilka oraz Janusz Palikot, który przed Urzędem Miasta postawił na wzór „Misia” Barei, słomianą kukłę. Z odsieczą przybyli także Katarzyna Piekarska i Jerzy Wenderlich, wspierając kandydata SLD, Jerzego Nowaka.

W czerwonych koszulkach z napisem „Popieram Nowaka”, wczoraj, 20 czerwca, pokazali się członkowie SLD, na konferencji zorganizowanej na Starym Mieście. W spotkaniu, oprócz kandydata na Prezydenta Elbląga i kandydatów na radnych wzięła udział była posłanka, obecnie Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Katarzyna Piekarska oraz Wicemarszałek Sejmu, Jerzy Wenderlich. 

 
Ulicami Elbląga przeszły się w to, jakże pogodne popołudnie, kandydatki startujące z ramienia SLD, do Rady Miasta, którym wtórowała Katarzyna Piekarska. – Zauważyłam, że wiele kobiet stara się o miejsca w Radzie Miasta i z tego bardzo się cieszę – mówi Katarzyna Piekarska. – Kampanie rządzą się swoimi prawami z takim założeniem, że pewnych rzeczy nie da się zrealizować. Program Janusza Nowaka jest bardzo konkretny i taki, który można zrealizować w ciągu 4-5 lat. 
 
Wśród ponad 10-cio stronicowego programu, Katarzyna Piekarska wyróżniła kilka, dla niej i dla mieszkańców Elbląga najważniejszych zagadnień. – Chodzi o kwestie zagwarantowania miejsc w żłobkach i przedszkolach, bo to jest niezwykle istotne z punktu widzenia praw kobiet, aby mogły one wrócić na rynek pracy. 
 
Działaczka SLD podkreślała ważną rolę programu pilotażowego dotyczącego konkretnej nauki zawodu, a także programu rozwoju elbląskiej oświaty. – Stawianie na edukację przeciwdziała wykluczeniom – mówi Katarzyna Piekarska. 
 
Obecność byłej posłanki miała na celu, przekonanie elblążan do oddania głosu na Janusza Nowaka w niedzielnych wyborach. – On łączy w sobie optykę społeczną z byciem sprawnym menagerem. Jeśli straci z pola widzenia optykę społeczną, to nie będzie dobrym Prezydentem. Miasto to nie tylko inwestycje, ale także ludzie, którzy tu żyją. 
 
Komentując zintensyfikowane wizyty czołowych polityków z Warszawy, Katarzyna Piekarska przywołuje rolę, jaką pełni polityka lokalna. – Często polityka samorządowa jest traktowana jako polityka klasy B. A to bardzo mylne, bo najważniejsze sprawy dla mieszkańców są zajmowane lokalnie, w gminach, powiatach itd – mówi Radna. – Obecność tych znanych z telewizji polityków, może będzie sprzyjała wzrostowi frekwencji, to jest z kolei ważne dla demokracji – dodaje. 
 
Spotkania polityków mają miejsce przede wszystkim w okolicach Starego Miasta. Cześć działaczy przenosi się także w inne rejony Elbląga, aby tam, przekonywać mieszkańców do oddania głosów na swoich kandydatów. Turyści i przechodnie, scedowani na Starówce, bacznie przyglądają się skupiskom wozów transmisyjnych znanych ogólnopolskich stacji telewizyjnych, podobnie jak cała Polska. – Jeśli dzięki temu, że przyjadą znane osoby będzie wysoka frekwencja, to będzie święto demokracji – podsumowuje Katarzyna Piekarska. 
Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 7 )


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Michał
  Piątek, 21.06

  Głosuj na KWW Naszą Partią Jest Elbląg.

 2. 2
  --5
  ~ Michał
  Piątek, 21.06

  A ja na SLD

 3. 3
  --4
  ~ Optymista
  Piątek, 21.06

  Pan Janusz Nowak to rozsądny i doświadczony samorządowiec. Dajmy Mu szansę.

 4. 4
  --1
  ~ Waldemar Siuda
  Piątek, 21.06

  Szanowni Państwo Zgadzam się z Panem Michałem. KWW Naszą Partią jest Elbląg przedstawia jasne i wyraźne sposoby poprawienia sytuacji z naszym mieście. Wykorzystajmy naszą szansę na zmianę.

 5. 5
  +1
  ~ turban
  Piątek, 21.06

  Bocian!! szanowalem ciebie ale sie sprzedales szujom!!! zawiodelm sie na tobie!! jezdzisz po miescie ta furgonetka ze zdjeciami nowaka i drzesz morde przez megafon!! zeszmaciles sie czlowieku!wstyd!

 6. 6
  0
  ~ a Ja
  Piątek, 21.06

  GLosujkę jedynie na p. Rozalii Grynis!!!!!! Jednie Ona miałaby mój i rodziny, znajomych głos!! Jesteśmy z Tobą- zawsze !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.