Wtorek, 7.04.2020, Imieniny: Donata, Herman, Rufin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Edward Pukin:Te historyczne wybory nie powinny być i tym razem walką o stołki

02.06.2013, 08:00:12 Rozmiar tekstu: A A A
Edward Pukin:Te historyczne wybory nie powinny być i tym razem walką o stołki
Od lewej: Artur Dziambor, prezes gdyńskiego oddziału Kongresu Nowej Prawicy, Edward Pukin, kandydat na Prezydenta Miasta Elbląg z ramienia KWW Naszą Partią Jest Elbląg, Paweł Kowal, europoseł Polska Jest Najważniejsza

Wczoraj, 1 czerwca, w Ratuszu Staromiejskim została zorganizowana konferencja prasowa KWW Naszą Partią Jest Elbląg, podczas której przedstawiono kolejne punkty programu komitetu oraz zgromadzonym gościom raz jeszcze zaprezentowano sylwetkę kandydującego na stanowisko prezydenta miasta, Edwarda Pukina. Na spotkaniu obecny był europoseł Paweł Kowal (PJN), który podkreślał, że po raz pierwszy referendum w Elblągu stworzyło możliwość oddania władzy w ręce mieszkańców.

Komitet Wyborczy Wyborców Naszą Partią jest Elbląg jest współtworzony przez 3 ugrupowania; Kongres Nowej Prawicy, Polska Jest Najważniejsza i Stronnictwo Demokratyczne. Stąd wczorajsza obecność na konferencji prasowej europosła Pawła Kowala – Te trzy partie zebrały się po to, żeby przywrócić ludziom władze, po to, żeby to właśnie oni mieli poczucie, że są gospodarzami w swoim mieście i mieli wpływ na to, co robią radni i prezydent – podkreślał Paweł Kowal. - Myślę, że jeśli KWW Naszą Partią jest Elbląg osnuje kampanię wokół tych założeń, to mają szansę na sukces. Mam nadzieję, że pójdą wspólnie w tym kierunku, żeby ta władza, w trakcie przekazywania poszła do ludzi, a nie z jednej dużej partii do drugiej.

Pukin: „Naprawimy to miasto i za rok oddamy je w ręce młodych”

Program wyborczy KWW Naszą Partią Jest Elbląg prezentowany jest sukcesywnie, ale już teraz Edward Pukin, kandydat na prezydenta miasta proponuje mieszkańcom podpisanie swoistego „Kontraktu dla Elbląga” – Jako osoby reprezentujące różne poglądy i różne opcje polityczne, stanęliśmy ponad podziałami I stworzyliśmy razem z bezpartyjnymi mieszkańcami Elbląga jeden Komitet, i tylko po to, aby wspólnie podjąć walkę nie tyle o urząd prezydenta, czy funkcje radnych –podkreślał wczoraj Edward Pukin. - W sprawie naszego miasta nie będziemy związani opiniami partyjnych posłów. Naprawimy to miasto i za rok oddamy je w ręce młodych.

I powtarza, że jeśli elblążanie zawrą z nimi ten niecodzienny układ ci zobowiązują się zostać ich pracownikami – Zobowiązujemy się do stworzenia realnego programu wykorzystania pieniędzy unijnych na lata 2014-2020, tak by przeznaczyć je na tworzenie nowych miejsc pracy – wymieniał Pukin. - Zobowiązujemy się też do stworzenia stanowiska pozyskiwania inwestorów z siedzibą w Warszawie, tam gdzie zapadają najważniejsze decyzje w państwie, a także przeprowadzenie referendów lokalnych przy każdych wyborach, gdyż nikt nie posiada monopolu na wiedzę, na władzę. Będziemy chcieli wprowadzić konkursy na stanowiska urzędowe oparte na kodowaniu kandydatów, podobnie jak na maturze, gdzie w tym przypadku nie zadziała żaden nepotyzm.

KWW Naszą Partią Jest Elbląg zakłada również przeprowadzanie regularnych konsultacji społecznych dla mieszkańców w sprawach związanych z osiedlami, które zamieszkują i wprowadzenia jawności i transparentności głosowań w Radzie Miejskiej – To zadanie dla elbląskich mediów, które przejęłyby funkcje kontrolną i relacjonowałyby sesje Rady Miejskiej liczbowo po to, żeby wszyscy obywatele, w dowolnym momencie mogli sprawdzić za czym głosował każdy, konkretny radny. I czy efekt głosowania jest odzwierciedleniem tego, co zakładał i obiecywał podczas swojej kampanii wyborczej – wskazywał Artur Dziambor, prezes gdyńskiego oddziału Kongresu Nowej Prawicy, również obecny na wczorajszej konferencji prasowej.

Sami wyborcy pytali wczoraj m.in. o to jak komitet po ewentualnych wygranych wyborach  widziałby przyszłe wykorzystanie starówki, aby wreszcie była przystosowana dla rozrywki dla ludzi młodych – Jeśli mielibyśmy porównywać elbląską starówkę z gdańską, to na pewno łatwiej w aglomeracji milionowej zapełnić tą drugą, niż w mieście, które jest ubogie, bo dochody elblążan są stosunkowo nieduże – mówił wczoraj Stefan Rembelski. - Trzeba pewnego procesu, mieszkańcy muszą się bogacić, żeby korzystać z tego, aby wyjść do pubu na piwo, na kolację, na rozrywkę. To jest dłuższy proces, nie możemy oczekiwać, że stanie się to jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Stefan Rembelski uchylił jednak programowego rąbka tajemnicy i zdradził, że KWW Naszą Partią Jest Elbląg, po ewentualnej wygranej w wyborach będzie dążył do tego, by elbląska starówka była odbudowywana rekonstrukcyjnie.

Pytano również o problem niezamieszkałych i pustych budynków administrowanych przez Zarząd Budynków Komunalnych – Ta kwestia jest nam bliska, nie chcemy tutaj składać żadnych tanich deklaracji – podkreślał Rembelski. - Nie chcemy zawracać kijem Wisły, ale uporządkowanie segmentu gospodarki komunalnej w mieście jest jednym z kluczy do uratowania sytuacji finansowej miasta. Zadłużenie ZBK-u jest ogromne. Dzisiaj nikt nie pokusił się o propozycje, która umożliwiałaby jakiś sensowny kierunek, w jaki sposób rozwiązać ten problem – dodał rzecznik prasowy komitetu.

Jak wskazywał Edward Pukin, za ok. 10 dni KWW Naszą Partią Jest Elbląg przedstawi szczegółowo punkty swojego programu pod kątem najpilniejszych inwestycji miejskich i rozwiązania problemu z Zarządem Budynków Komunalnych.

 
Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 27

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (41)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ POlitolog
  Niedziela, 02.06

  Nie kłamcie nikt tego miasta w rok nie naprawi, a jakbyście się dorwali do władzy to na pewno młodym byście jej nie oddali - no chyba że macie na mysli swoje dzieci!;)

 2. 2
  --8
  ~ Zatorzanie
  Niedziela, 02.06

  Brawo! Macie mój głos! Jedyny słuszny wybór!

 3. 3
  +4
  ~ 1022
  Niedziela, 02.06

  kolejny opowiadacz bajek....

 4. 4
  --2
  ~ wyborca
  Niedziela, 02.06

  BYlam na spotkaniu ,sluchalam i jestem za wyborca .

 5. 5
  +3
  ~ Obserwator
  Niedziela, 02.06

  Edward Pukin startuje we wszystkich możliwych wyborach na zasadzie a nóż się uda, szkoda że nie startował w wyborach na Papierza bo być może mielibyśmy Papierza Polaka i to jeszcze Elblążanina... co ciekawsze jego motto brzmi :"Te historyczne wybory nie powinny być i tym razem walką o stołki" Więc pytanie , a o co chodzi ?

 6. 6
  +8
  ~ Do redakcji
  Niedziela, 02.06

  info.elblag A gdzie materiał filmowy?Tylko zdjęcia? Kamer trochę było. Lobbujecie Pis, Ruch Paligłupa, SLD i PO a tu tylko skromny artykulik i kilka zdjęć ?

 7. 7
  +2
  ~ Alexis
  Niedziela, 02.06

  Bardzo ciekawe spotkanie, szkoda, że krytykują ci, którzy nie byli. Artykuł nie odda wszystkiego. Mnie przekonali i na nich zagłosuje. Wiem, że będą organizowali jeszcze spotkania, więc polecam tym, którzy się wahają. Wczoraj każdy mógł zapytać o to co go nurtuje lub ciekawi.

 8. 8
  +2
  ~ Mirosław Floryński ( Lista nr 8,Okręg nr 5, Pozycja 5
  Niedziela, 02.06

  @Alexis. gdy rozdawałem wczoraj zaproszenia mieszkańcom Elbląga, na to ciekawe spotkanie, słyszałem odpowiedzi:-"Mnie to nie interesuje", "a po co mi to?","mam inne obcje i poglądy". przyznam,że nie rozumien Elblązan. Mają niepodwarzalną szansę zmienić Elbląg, by był miastem dla ludzi nie dla urzędasów, i nie korzystają z okazji. Tyko niech Ci co odmówili przyjścia, nie narzekają potem,ze miasto jest byc może zle zarządzane,że władza im zabiera to czy tamto. Wszyscy ci, co dziś mówią,że ich wybory nie obchodzą, niemają prawa potem narzekać ,że im zle. Bo macie szansę zmienić swój byt i to za darmo, to Was nic nie kosztuje, zero wysiłku, tylko pójść i wrzucić kartę do urny zakreśloną na "TAK, kandydatów "Naszą Partią Jet Elbląg ".

 9. 9
  +3
  ~ pamiętamy
  Niedziela, 02.06

  CO MOŻE ZAPROPONOWAĆ MIASTU 66 LETNI EMERYT ???!!!!! ELBLĄG JUŻ RAZ PRZERABIAŁ RZĄDY STARSZEGO PANA I WYSZEDŁ NA TYM FATALNIE !!!!! PANIE PUKIN , LEPIEJ POWRÓĆ PAN DO WSPÓŁPRACY Z KUCHEJDĄ .......

 10. 10
  +6
  ~ Głosuje na NPJE
  Niedziela, 02.06

  Acha, zaczyna się już minusowanie. POpaprańcy się już obudzili i minusuja na zlecenie pani Gelert :0

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.