Środa, 18.05.2022, Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

15-latka zmarła po wypadku podczas kuligu. Dziś jej ojciec usłyszał wyrok 

13.12.2021, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
15-latka zmarła po wypadku podczas kuligu. Dziś jej ojciec usłyszał wyrok 

Zapadł wyrok w sprawie tragicznego wypadku w Adamowie ze stycznia tego roku. 15-latka, na zakręcie spadła z worka ciągniętego za samochodem, uderzyła głową w drzewo i po kilku dniach zmarła. Dziś, 13 grudnia Sąd Rejonowy w Elblągu skazał ojca dziewczyny, kierującego kuligiem, na 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. 


 

Wszyscy chcemy, żeby nasze dzieci się śmiały, chcemy sprawiać im radość. Jednak nasze dzieci również nam ufają i w tym przypadku to zaufanie skończyło się tragedią. Chociaż wszyscy chcieli dobrze, okazało się, że ryzyko doprowadziło do nieodwracalnych skutków, które odczuwają nie tylko rodzina i znajomi, ale wszyscy, którzy z tą sprawą się stykają. Sąd doszedł do wniosku, że takie zakończenie postępowania, zarówno jeśli chodzi o sposób jego zakończenia, jak i wymiar kary oraz środka kompensacyjnego jest dla tej sprawy wystarczające

 

- uzasadniał wyrok sędzia Wojciech Furman.
 

Przypomnijmy. Do tragicznego zdarzenia doszło w styczniu tego roku w Adamowie pod Elblągiem. Adam K. kierujący renault trafic ciągnął na sznurku za samochodem trzy worki, na których siedziało sześć osób. Na zakręcie ostatnia para wypadła z drogi. 15-letnia córka mężczyzny uderzyła głową w drzewo i po kilku dniach zmarła. Jej 14 -letnia koleżanka doznała obrażeń m.in. ręki. 
We wrześniu akt oskarżenia przeciw Adamowi K. trafił do sądu. Prokuratura zarzuciła mu naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowanie ciężkiego wypadku komunikacyjnego, w wyniku którego jedna osoba zmarła, a druga osoba doznała obrażeń ciała.

 

Dziś, 13 grudnia przed Sądem Rejonowym w Elblągu rozpoczął się proces Adama K. Odbywał sie on przy częściowym wyłączeniu jawności. Mężczyzna przyznał się do winy, ale odmówił złożenia wyjaśnień. 


 

Z chęci zorganizowania zabawy dla dzieci stała się nieoczekiwana tragedia. Nie potrafię się z tym pogodzić

 

- sąd odczytał wcześniejsze zeznania mężczyzny, składane podczas postępowania przygotowawczego.

 

 

Adam K. zdecydował się na dobrowolne poddanie się karze. Wniosek w tej sprawie złożył jego obrońca. Zaproponował 1 rok pozbawienia wolności na okres próby 2 lat oraz wypłatę zadośćuczynienie w wysokości 5 tys. zł na rzecz 14-latki rannej w wypadku. 

 

Sąd przychylił się do wniosku. Mężczyznę uznano za winnego zarzucanych mu czynów i skazano na 1 rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Został on również zobowiązany do zapłaty odszkodowania w wysokości 5 tys. zł.


 

Sąd ocenił (...) iż rzeczywiście okoliczności tej sprawy, jakkolwiek dramatyczne, nie budzą wątpliwości w części dotyczącej odpowiedzialności karnej. To, że postępowanie nie zostanie przeprowadzone w całości, nie przeszkodzi temu, aby wywarło odpowiedni skutek. W opinii sądu, w tej wyjątkowej sytuacji, sam tok postępowania mógłby być dla oskarżonego tak silną, dodatkową dolegliwością, która przekraczałaby to, czego oskarżony sam doznał

 

 - dodał sędzia Furman. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Antonia58
  Poniedziałek, 13.12

  Stala sie tragedia,życia córki już nie wróci...będzie żył z tym do końca swoich dni......

 2. 2
  +9
  ~ Machupichcę
  Poniedziałek, 13.12

  Żal mi faceta. On już poniósł najstraszniejszą karę. Dobrowolnie poddałby się każdej odsiadce, żeby móc cofnąć czas.

 3. 3
  --14
  ~ liith
  Poniedziałek, 13.12

  Zamordował córkę i dostał rok?! ŻART

 4. 4
  +5
  ~ Lena
  Wtorek, 14.12

  liith - Zapewne był dobrym ojcem, wolny czas pošwięcał dziecku. Życie pisze scenariusze, - takich przypadkòw jest wiele. Nie oceniaj, bo życie to zweryfikuje, oby nie ze stratą dla Ciebie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90012311935425