Czwartek, 9.02.2023, Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Zbigniew S. jest zbyt chory, aby być sądzonym za znieważenie elbląskich prokuratorów?

30.04.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zbigniew S. jest zbyt chory, aby być sądzonym za znieważenie elbląskich prokuratorów?

Blisko dwa lata temu do Sądu Rejonowego w Elblągu trafił akt oskarżenia przeciw Zbigniewowi S., kontrowersyjnemu blogerowi i biznesmenowi, który miał dopuścić się znieważenia dwóch elbląskich prokuratorów. Proces nadal nie ruszył i jeszcze długo nie ruszy. Ze względu na zły stan zdrowia oskarżonego postępowanie zawieszono.

Zbigniew S. w Elblągu pojawił się na krótko pod koniec 2016 roku, w związku z głośną sprawą pobicia 11-latka przez dorosłego mężczyznę. Zainteresował się tą sprawą, gdy okazało się, że dzień po zatrzymaniu podejrzany, powiązany przez rodziców z elbląską Temidą, wyszedł na wolność i zastosowano wobec niego jedynie dozór policyjny, którego nie przestrzegał.

O wizycie Zbigniewa S. w naszym mieście było głośno. Znany bloger i biznesmen dwukrotnie zorganizował przed siedzibą prokuratury przy ul. Płk. Dąbka manifestacje. Miejsce wybrał nieprzypadkowo, dosadne zarzuty odnośnie do prowadzenia postępowania kierował pod adresem elbląskich prokuratorów. Najostrzej wypowiadał się o Jarosławie Żelazku, Prokuraturze Rejonowym w Elblągu, określając go mianem łotra, nieroba i domagając się jego zwolnienia.

Pokłosiem "odwiedzin" w naszym mieście było zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, które trafiło do braniewskiej, a później chojnickiej prokuratury. 3 lipca 2017 roku do Sądu Rejonowego w Elblągu trafił akt oskarżenia przeciw Zbigniewowi S. Oskarżono go o publiczne nawoływanie do występku, grożenie popełnieniem przestępstwa na szkodę danej osoby oraz znieważenie publiczne i w środkach masowego przekazu, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2.

Od tamtej pory minęły niemal dwa lata, a proces blogera nadal się nie rozpoczął. Teraz już wiadomo, że długo się jeszcze nie rozpocznie.

Oskarżony wniósł o zawieszenie postępowania z uwagi na stan zdrowia. Sąd uznał, że rzeczywiście nie może on uczestniczyć w postępowaniu i uwzględnił wniosek postanowieniem z dnia 12 kwietnia tego roku. Takie zwieszenie jest bezterminowe, może obowiązywać do czasu wyzdrowienia oskarżonego, a nawet przedawnienia karalności. Oczywiście co jakiś czas ponownie bada się podstawy takiego postanowienia

- informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Sędzia nie zdradza, na co choruje i jak bardzo poważny jest stan zdrowia Zbigniewa S. Informuje o tym sam oskarżony, który na swoim oficjalnym profilu na ">Facebooku, powiadomił, że w marcu miał udar mózgu.

Bloger od ponad roku przebywa w areszcie, w Krakowie toczy się przeciw niemu proces w innej sprawie. Jak informuje wyborcza.pl, chodzi o wyrządzenie szkody w majątku spółki na kwotę 42 mln zł, poświadczenie nieprawdy oraz utrudnianie dochodzenia roszczeń.
Elbląski sąd już wcześniej podejmował próby rozpoczęcia procesu. To się jednak nie udało. Okazało się, że Zbigniew S. jest bardzo "popularny" w środowisku sędziowskim. W ostatnich miesiącach z wnioskami o wyrażenie zgody na przetransportowanie go i udział w postępowaniu zwróciło się do Sądu Okręgowego w Krakowie 10 różnych sądów i prokuratur z całej Polski. Teraz najprawdopodobniej wszystkie będą musiały poczekać, aż biznesmen wróci do zdrowia.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Radek
  Wtorek, 30.04

  Jasne. Chory buahahaha. ON juz dobrze wie jak okłamywać wymiar sprawiedliwości rżnąć debila. Cwaniaczek

 2. 2
  0
  ~ Mały
  Wtorek, 30.04

  Dowalić 10 i będzie z g....m spokój

 3. 3
  +2
  ~ jan-49
  Wtorek, 30.04

  chory ?a co to ma do rzeczy w wiezieniach tez sa szpitale i tam go wylecza najlepiej pala to rozum wroci cwaniak i oszust

 4. 4
  +5
  ~ tcf
  Wtorek, 30.04

  o prosze jak kasta działa twardo w swojej błahej sprawie, a jak wam samochód ukradną lub kogoś pobiją z rodziny, to "brak znamion czynu zabronionego" i cyk umorzenie i statystyki się zgadzają.

 5. 5
  --2
  ~ tomek
  Środa, 01.05

  25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )? Dlaczego do dnia dzisiejszego nie udzielił odpowiedzi autorom petycji

 6. 6
  +7
  ~ Wicek
  Środa, 01.05

  Ciekawe dlaczego tylko Stokłosa dostał zarzuty ,a gdzie drugi co go do tego silnie namawiał, niejaki Kuchejda -elbląski złodziej i oszust .

 7. 7
  0
  ~ vb
  Czwartek, 02.05

  a to ten co był w Elblągu jak pobił gad tego chłopaczka z patologicznej rodziny

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1970500946045