Środa, 1.04.2020, Imieniny: Grazyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Elblążanin zabił matkę, ale nie trafi za kratki?

30.06.2017, 10:00:37 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanin zabił matkę, ale nie trafi za kratki?

Elblążanin Maciej K. w chwili, gdy zabijał matkę, był niepoczytalny. Tak orzekli biegli psychiatrzy. Mężczyzna nie będzie odpowiadał za morderstwo, a jedynie trafi na leczenie w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym? O to zawnioskowała prokuratura. Ostateczna decyzja należy do sądu.

Prokuratura zakończyła prostępowanie sprawie Macieja K. Wczoraj (28 czerwca) skierowaliśmy do Sądu Okręgowego w Elblągu wniosek o zastosowanie w przypadku tego mężczyzny środka zabezpieczającego, czyli odizolowania i leczenia w zamkniętym zakładzie

– informuje Jarosław Żelazek, Prokurator Rejonowy w Elblągu.

Przypomnijmy. Do tragicznego wydarzenia doszło 16 listopada ubiegłego roku w jednym z mieszkań na Zawadzie. 66-latka, wraz ze swoim 41-letnim synem piła alkohol. W pewnym momencie mężczyzna sięgnął po nóż i ugodził matkę. Kobieta została przewieziona do szpitala. Lekarzom nie udało się jej uratować. Syn miał tłumaczyć policjantom, że widział duchy wychodzące z matki i dlatego w obronie przed nimi sięgnął po nóż.

Sprawą zajęła się prokuratura, a Maciej K. trafił na obserwację sądowo-psychiatryczną. To jej wyniki zdecydowały o wniosku.

Biegli psychiatrzy stwierdzili, że w chwili popełniana czynu mężczyzna był niepoczytalny. Jednak ze względu na to, że cierpi na mankament zdrowia psychicznego, a na dodatek dopuścił się tak poważnego czynu, złożyli wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego.

- dodaje prokurator Żelazek.

Sprawą zajmie się elbląski sąd. To tu zapadnie decyzja czy Maciej K. uniknie więzienia i trafi do zakładu zamkniętego. 

Mężczyzna obecnie przebywa w zakładzie w Starogardzie Gdańskim. Dopóki nie zapadnie rozstrzygnięcie, nie ma obawy, że zostanie wypuszczony wolność

- zapewnia prokurator.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ WON!
  Piątek, 30.06

  A kto zbada psychiatrów?Ciekawe jakby ten niby "niepoczytalny" zabił członka ich rodziny,czy też orzekliby,że to psychol?Z debila już nic nie będzie,jedynie sznur!!!

 2. 2
  +5
  ~ Ja
  Piątek, 30.06

  Sznur i dół z wapnem na odludziu...bez pamięci.

 3. 3
  +3
  ~ szkoda słów
  Piątek, 30.06

  W tym państwie bezprawia wystarczy udawać idiotę, być pijakiem , szumowiną spod budki z piwem, zaszczana łajzą na przystanku i wszystko uchodzi bezkarnie, darmowe badania, pobyt w szpitalu, ekstra leczenie . Niezły pomysł na pozbycie się wkurzających osób- ukatrupić i durnia zrzynać

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.