Poniedziałek, 23.09.2019, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Śmiertelne ciosy zadała mężowi tłuczkiem do mięsa? Ruszył proces Zenony K.

17.05.2017, 11:09:37 Rozmiar tekstu: A A A
Śmiertelne ciosy zadała mężowi tłuczkiem do mięsa? Ruszył proces Zenony K.
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Dzisiaj przed elbląskim sadem ruszył proces Zenony K., oskarżonej o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią. Kobieta miała wielokrotnie uderzyć męża w głowę tłuczkiem od mięsa, po czym poszła spać. Rano dla mężczyzny było już za późno na ratunek.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło w wielkanocną noc, z 27 na 28 marca ubiegłego roku. 28 marca ostródzcy policjanci zostali powiadomieni, że w miejscowości Szydlak (okolice Ostródy), pogotowie ratunkowe zostało wezwane do mężczyzny z obrażeniami głowy. Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził, że 71-latek nie żyje i powiadomił o tym policjantów. Tego samego dnia zatrzymana została żona zmarłego mężczyzny i ich wspólny znajomy, który feralnego dnia był u nich w odwiedzinach.

Policjanci pracujący przy wyjaśnieniu okoliczności tego zdarzenia ustalili, że do tragicznej w skutkach sytuacji doszło już po wyjściu z mieszkania wspólnego znajomego pary. Kobieta przyznała, że wtedy właśnie uderzyła męża kilka razy w głowę, po czym położyła się spać. Kiedy po kilku godzinach wstała i zobaczyła, że mąż nie daje oznak życia, wezwała pogotowie. Jednak na pomoc było już za późno. Prokurator po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym w tej sprawie przez funkcjonariuszy zdecydował się wystąpić do sądu o tymczasowe aresztowanie kobiety

– informowała Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym oskarżonej grozi 12 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (17 maja) przed Sądem Okręgowym w Elblągu rozpoczął się proces Zenony K. Kobieta została doprowadzona na rozprawę. W ciągu najbliższych godzin mają zostać przesłuchani pierwsi świadkowie.

Sprawa toczy się za zamkniętym drzwiami. Sędzia Rafał Matysiak przychylił się do wniosku złożonego w tej sprawie przez prokuratora i obrońcę oskarżonej.

Jawność rozprawy została wyłączona w całości ze względu na to, że poruszane będą sprawy z prywatnego życia i naruszyłyby istotny interes prywatny

– tłumaczył decyzję sędzia Matysiak.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Prześmiewca
  Środa, 17.05

  Czy jest jakiś artykuł bez znaku zapytania?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.