Piątek, 20.09.2019, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

W skradzionym aucie znaleźli fałszywe euro. Teraz złodziejom i właścicielowi grozi więzienie

30.03.2017, 17:10:54 Rozmiar tekstu: A A A
W skradzionym aucie znaleźli fałszywe euro. Teraz złodziejom i właścicielowi grozi więzienie
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Gdy trzech mężczyzn w skradzionym aucie znalazło fałszywe banknoty 50 euro, uznali, że to świetny sposób na dodatkowy zastrzyk gotówki. Teraz jednak grozi im odsiadka za wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy. Dzisiaj do sądu został skierowany akt oskarżenia w tej sprawie.

Zdarzenie miało miejsce w nocy, z 27 na 28 czerwca 2016 roku. Jeden z oskarżonych włamał się i ukradł audi. Na przejażdżkę po mieście zabrał swoich dwóch kolegów. W pewnym momencie zorientowali się, że w samochodzie znajdują się fałszywe banknoty o nominale 50 euro. Mężczyźni postanowili puścić je w obieg. Jeden z nich sprzedali za 175 złotych elblążaninowi. Ten jednak bardzo szybko zorientował się, że został oszukany. Próbował zatrzymać sprawców. Nie udało mu się, jeden z nich "na pożegnanie" wyrzucił przez okno kolejny banknot.

Ostatecznie trzech mężczyzn, w wieku: 42, 30 i 21 lat, ujęła policja. Sprawą zajęła się prokuratura.

– Dzisiaj do Sądu Rejonowego w Elblągu został skierowany akt oskarżenia przeciw tym trzem mężczyznom. Spodziewamy się dosyć szybko przeprowadzenia sprawy. Mamy nadzieję, ze wyroki zapadną proporcjonalne do zagrożenia karnego, które zaistniało. Oskarżeni są o popełnienie przestępstwa polegającego na puszczaniu w obieg fałszywych banknotów, bo w tej sprawie doszło również do przekazania 50 euro jeszcze innej osobie. To jest zagrożone karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zarzuca im się oszustwo mężczyzny, któremu sprzedali banknot – mówi ­Jarosław Żelazek, Prokurator Rejonowy w Elblągu.
 

Chodzi o nie mniej niż pięć banknotów. Tyle jest podane w treści zarzutu, tyle policja zabezpieczyła. Ile ich dokładnie było nie wiadomo, być może sprawcy, tak jak w tym jednym przypadku, i inne wyrzucili przez okno auta. Wszystkie banknoty miały ten sam numerem. Podrobione w dosyć prymitywny sposób, najpewniej na kserokopiarce. Dosyć szybko można się było zorientować, że to fałszywka

– dodaje prokurator Żelazek.

Ta sprawa, jak podkreśla prokurator, ma jeszcze inne wątki.

Odrębne postępowanie prowadzimy wobec właściciela skradzionego samochodu, w którym znajdowały się fałszywe banknoty. Zostanie ono zakończone w przyszłym miesiącu

– wyjaśnia Prokurator rejonowy.

Głównym wątkiem jest jednak ustalenie, kto podrobił banknoty. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

To przestępstwo jest z kolei zagrożone karą pozbawienia wolności od 5 lat wzwyż. To jedno z surowiej zagrożonych przestępstw – wyjaśnia prokurator Iwona Piotrowska, rzecznik prasowy PO w Elblągu.


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Kat Na Idiotów
  Piątek, 31.03

  Ciekawszym wątkiem byłoby ustalenie czy nie przez przypadek ukradziono to audi bo wiedziano kim jest właściciel? Skąd wziął właściciel audi te fałszywe banknoty 50 euro i czy nie wprowadzał on je w obieg?

 2. 2
  +1
  ~ iza
  Piątek, 31.03

  prymitywnie wykonane banknoty może kupić tylko prymityw.Myślę że banknoty miały służyć do zabawy np. przy grze w pokera.Kupiłam dziecku grę /nazwy nie pamiętam/ i też są tam reprodukcje euro o różnych nominałach więc żeby nie ponosić odpowiedzialności karnej muszę je przekazać prokuraturzę .

 3. 3
  +1
  ~ Iomek
  Niedziela, 02.04

  Żelazek wyjaśnij wreszcie sprawę nielegalnych podsłuchów Żandarmerii z 2007 roku, bo któregoś dnia to się źle dla ciebie skończy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.