Poniedziałek, 17.02.2020, Imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

"Była w stanie agonalnym". Oprawcy dwóch psów trafią do więzienia

24.01.2017, 09:30:26 Rozmiar tekstu: A A A
"Była w stanie agonalnym". Oprawcy dwóch psów trafią do więzienia
fot. KMP w Elblągu
Inspektorzy ds. ochrony zwierząt w Pasłęku, w październiku 2016 r., uratowali dwie zmaltretowane i wygłodniałe suczki. Właściciel je głodził, a jego kolega próbował jedną z nich zabić łopatą. Obaj mężczyźni stanęli przed sądem. Wczoraj, 23 stycznia zapadł wyrok w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło 29 października 2016 r., w miejscowości Zielonka Pasłęcka. Inspektorzy z Warmińsko – Mazurskiego Stowarzyszenia Obrońców Praw Zwierząt otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji przebywają wygłodniałe i maltretowane psy.

Jakub Sawicki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu następnego dnia po zdarzeniu stwierdził, że „jedna z nich miała widoczne na ciele ślady uderzeń tępym narzędziem i była porzucona w krzakach w stanie agonalnym. Inspektorzy wezwali na pomoc policjantów z Pasłęka, gdyż pijany i agresywny 33-letni „opiekun” zwierząt utrudniał wykonywanie na miejscu czynności”.

Jeden z psów nie przeżył, drugiemu zaś udało się znaleźć kochający dom.

Oprawcy stanęli przed sądem. Groziło im do trzech lat więzienia. Radosławowi M. (właściciel psów) postawiono zarzut znęcania się nad zwierzętami i podżeganie do zabicia jednego z nich. Natomiast jego koledze, Przemysławowi K. - zarzut zabicia psa.

Wczoraj, 23 stycznia, został ogłoszony wyrok. Sąd skazał 33-letniego Radosława M. na sześć miesięcy pozbawienia wolności i 5-letni zakaz posiadania zwierząt, a 34-letniego Przemysława K. - na rok więzienia i 8-letni zakaz posiadania zwierząt.
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Piotr
  Wtorek, 24.01

  I tak to wygląda, jeden robi wszystko aby zwierzaka zabić, a drugi robi wszystko aby zwierzaka uratować. Ostatnio byłem u weterynarza z kotem. W kolejce stała pani z kotem, którego ktoś mocno uderzył kijem czy jakimś narzędziem, kot odniósł poważne obrażenia, kot ten był bezdomny. Ta kobieta poświęciła swój czas, energię i część pieniędzy aby tego kota uratować. Chyba to nie wymaga dalszych komentarzy?

 2. 2
  +2
  ~ Daniel19820
  Wtorek, 24.01

  I co drugi dzień wpier.ol łopatą...co drugi bo jestem humanitarny :-)

 3. 3
  +6
  ~ Karolina
  Wtorek, 24.01

  Kary małe ale dobre i to....chociaż czy to sprawiedliwość że będą siedzieć w cieple i żreć za nasze podatki? Powinni psie gówna na mieście sprzątać w ramach prac społecznych i jeszcze doje... im grzywnę na rzecz schroniska. A zakaz posiadania zwierząt dożywotni!

 4. 4
  +1
  ~ Karolina
  Wtorek, 24.01

  Kary małe ale dobre i to....chociaż czy to sprawiedliwość że będą siedzieć w cieple i żreć za nasze podatki? Powinni psie gówna na mieście sprzątać w ramach prac społecznych i jeszcze doje... im grzywnę na rzecz schroniska. A zakaz posiadania zwierząt dożywotni!

 5. 5
  +1
  ~ miau
  Wtorek, 24.01

  Kara dla takich zwyrodnialców za mała !!! Co drugi dzień łopatą i codziennie porządne lanie .... A "żreć " będą i siedzieć w ciepełku za nasze pieniądze .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.